Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw in meerdere steden demonstraties voor Palestijnen

Opnieuw in meerdere steden demonstraties voor Palestijnen

DEN HAAG (ANP) - Zondag zijn in verschillende plaatsen in het land mensen de straat opgegaan om hun steun te betuigen aan de Palestijnen in Gaza. Een demonstratie in het centrum van Rotterdam trok zo'n 5000 deelnemers. In Amsterdam Nieuw-West kwamen enkele honderden demonstranten bij elkaar en een mars door het centrum van Breda trok eveneens enkele honderden deelnemers.

De manifestatie in Rotterdam begon op de Binnenrotte met toespraken, gebeden en twee minuten stilte voor de slachtoffers van de oorlog in Gaza. De betogers zwaaiden met Palestijnse, Turkse, Marokkaanse en Nederlandse vlaggen. Na afloop liepen zo'n 2000 demonstranten via de Erasmusbrug naar het gebouw van de rechtbank op het Wilhelminaplein.

De betoging in Amsterdam was op Plein '40-'45. Vrijwel iedereen droeg een vlag of protestbord, met leuzen als "Time for real change" en "Tweestatenoplossing = verraad". Een jong meisje had een protestbord bij zich met daarop de tekst "It's not a war it's genocide". Ook werden leuzen gescandeerd, zoals "Gaza, we staan aan jouw zij. De bevrijding is nabij".

In Breda liepen betogers van het Kasteelplein naar de Grote Markt. Ze droegen borden mee met teksten als "stop genocide" en "stop moorden". De demonstraties verliepen zonder incidenten.

Meer uit Binnenland

Cel en tbs voor geweld tegen verpleegkundigen Mentrum

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag een 29-jarige man veroordeeld tot zes maanden cel en tbs met voorwaarden voor onder meer een geweldsincident in zorginstelling Mentrum in oktober vorig jaar, waarvan twee vrouwelijke verpleegkundigen het slachtoffer werden.

2 uur geleden
Waterschap Rijnland pakt twee dijken met scheuren aan

LEIDEN (ANP) - Twee dijken in Zuid-Holland moeten versterkt worden, omdat door de droogte problematische scheuren zijn ontstaan. Het gaat om een kade langs De Does bij Hoogmade en om een dijk bij Reeuwijk.

3 uur geleden
Nederland stuurt militairen naar oefening in Groenland

DEN HAAG (ANP) - Nederland doet volgende maand mee aan een militaire oefening in Groenland. De oefening maakt deel uit van de NAVO-missie om het Noordpoolgebied beter te verdedigen. Die is opgetuigd om de ruzie tussen de VS en Europa over het strategische gebied bij te leggen.

3 uur geleden
Extra maatregelen moeten vrachtverkeer Merwedebrug terugdringen

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat gaat aanvullende maatregelen nemen om het aantal vrachtwagens en touringcars dat over de verzwakte Merwedebrug rijdt terug te dringen. Er worden borden geplaatst bij grensovergangen, boven en langs de weg en bij op- en afritten. Welke tekst er op die borden komt te staan is nog niet duidelijk, zegt een woordvoerder.

3 uur geleden
Zorgen bij Delfland om toenemend aantal scheuren in dijken

DELFT (ANP) - De dijken in het werkgebied van Delfland, tussen Den Haag en Rotterdam, hebben steeds meer te lijden onder de droogte. Inspecteurs van het hoogheemraadschap telden deze week ongeveer 180 scheuren. Tijdens de vorige inspectieronde waren dat er zo'n dertig.

3 uur geleden
Zes jaar cel en tbs voor doodsteken broer in Gouda

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een gevangenisstraf van zes jaar en tbs met dwangverpleging opgelegd aan Arie M. (26) voor het doodsteken van zijn oudere broer Peter (29). Dit gebeurde in hun ouderlijk huis in Gouda op 26 augustus vorig jaar. "De wijze waarop de verdachte het slachtoffer om het leven heeft gebracht, behoort qua geweld en gruwelijkheid tot een buitencategorie", aldus de rechtbank in het vonnis.

6 uur geleden
Standbeeld Elfstedenwinnaar Paping weggehaald om beschadigingen

OMMEN (ANP) - Het standbeeld van schaatser Reinier Paping in Ommen is in de nacht van woensdag op donderdag beschadigd. Het beeld is daarom van zijn plek gehaald en naar een opslag gebracht, laat de Overijsselse gemeente vrijdag weten. Paping won in 1963 de Elfstedentocht. Hij woonde toen in Ommen.

8 uur geleden