Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw hulpgoederen aangekomen in Gazastrook

Opnieuw hulpgoederen aangekomen in Gazastrook

RAFAH (ANP) - In de Gazastrook is opnieuw een lading hulpgoederen aangekomen. Volgens de Palestijnse Rode Halve Maan gaat het om twaalf vrachtwagens die de grensovergang Rafah met Egypte zijn gepasseerd. Sinds zaterdag zijn hier in totaal 74 vrachtwagens de grens overgestoken.

De vrachtwagens vervoeren water, voedsel, medicijnen en medisch benodigdheden. Er wordt geen brandstof geleverd, omdat Israël zegt dat die door Hamas kan worden gebruikt. Bij de grenspost wachten vrachtwagens om de grens over te steken.

De geleverde hulp is volgens VN-organisaties veel te weinig om te voldoen aan de behoeften van de 2,3 miljoen inwoners. Volgens de Verenigde Naties is ruim de helft van de bevolking ontheemd geraakt door de oorlog tussen Hamas en Israël.

Meer uit Buitenland

Slachtoffers bij aanval Israël op onder meer ziekenhuis in Tyrus

BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.

10 uur geleden
WHO meldt forse daling vermoedelijke ebolagevallen

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.

11 uur geleden
Dodental door Russische aanvallen in Oekraïne loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.

11 uur geleden
Israël en Hezbollah blijven aanvallen ondanks Trumps bestand

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.

12 uur geleden
Turkije rekent op komst Trump naar NAVO-top in Ankara

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.

12 uur geleden
Russische geheime dienst ontdekt spyware op telefoons topfiguren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.

13 uur geleden
Doden bij protest in Kenia tegen quarantainefaciliteit VS

NANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.

14 uur geleden