Opnieuw hoge temperatuur gemeten, net geen nieuw record
LONDEN (ANP) - Het blijft wereldwijd uitzonderlijk warm, ook al is er net geen nieuw record geregistreerd. Op dinsdag was de gemiddelde temperatuur in de wereld 17,15 graden. Dat is een fractie lager dan het record van maandag, toen het gemiddelde na correctie uitkwam op 17,16 graden.
De Europese klimaatdienst Copernicus heeft de cijfers donderdag bijgewerkt. De gemiddelden gaan over de hele wereld, dus ook over het zuidelijk halfrond, waar het nu winter is. De temperatuur van maandag was een aanscherping van het record van zondag (17,09 graden), en dat was hoger dan het record van 6 juli vorig jaar (17,08 graden).
De cijfers worden sinds 1940 bijgehouden. Op 4 juli vorig jaar kwam de gemiddelde temperatuur voor het eerst boven de 17 graden uit. Het was de eerste van twaalf dagen dat jaar boven de grens. Dit jaar zijn er tot nu toe zes dagen geweest met een gemiddelde boven de 17 graden.
Ook de maandelijkse gemiddelden zijn uitzonderlijk hoog. Juni was de dertiende maand op rij met een temperatuurrecord. De gemiddelde temperatuur van juli wordt in augustus bekendgemaakt.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft volgens media bevestigd dat de grote aanval met raketten en drones in de nacht van zaterdag op zondag een vergeldingsaanval was voor de beschieting van burgerdoelen in het door Rusland ingelijfde oosten van Oekraïne. In de regio Loehansk werd afgelopen week bij Oekraïense droneaanvallen een studentencomplex met slaapzalen getroffen, waarbij 21 doden en 42 gewonden vielen volgens de plaatselijke autoriteiten.
19 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is optimistisch over een voorlopige deal met Iran en hoopt dat die zondag nog kan worden aangekondigd.
52 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met veel drones en raketten. Volgens de autoriteiten vielen in de regio Kyiv zeker vier doden en zestig gewonden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
8 uur geleden