Opnieuw hattrick Ferreira voor VS in Gold Cup
CHARLOTTE (ANP) - Jesús Ferreira mag zich de eerste Amerikaanse voetballer noemen die in twee wedstrijden op rij een hattrick heeft gemaakt. De aanvaller scoorde in het toernooi om de Gold Cup eerder al drie keer tegen Saint Kitts en Nevis en was zondag (plaatselijke tijd) weer drie keer trefzeker tegen Trinidad en Tobago. Het team van de VS won het duel in Charlotte met 6-0 en plaatste zich voor de kwartfinales van het kampioenschap van Noord- en Midden-Amerika en de Cariben.
Mexico, al zeker van de kwartfinales, leed in de groepsfase een gevoelige nederlaag tegen Qatar. De Midden-Amerikaanse ploeg, die de Gold Cup al acht keer won, verloor in Santa Clara met 1-0 van Qatar, dat zich daardoor ook plaatste voor de kwartfinales. De goal kwam op naam van Hazem Shehata. Bij Mexico stonden Feyenoorder Santiago Giménez en Ajacied Edson Álvarez in de basis. Qatar doet mee aan de Gold Cup als gastteam.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
6 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
7 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
11 uur geleden