Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw harde klap voor bierbrouwers door horecasluiting

Opnieuw harde klap voor bierbrouwers door horecasluiting

DEN HAAG (ANP) - De coronamaatregelen, en dan met name de sluiting van de horeca, blijft Nederlandse bierbrouwers parten spelen. In de eerste maand van 2021 daalde de bierverkoop met 30 procent op jaarbasis. Daarmee is volgens de Nederlandse Brouwers sprake van de op twee na slechtste maand sinds de eerste lockdown in maart vorig jaar.

De bierverkopen in kroegen en restaurants daalden met 92 procent. "De enorme daling van de bierverkoop in de horeca laat nog een keer zien hoe ingrijpend de horecasector wordt getroffen door de Covid-maatregelen" zegt directeur Lucie Wigboldus van Nederlandse Brouwers. Ook de thuisconsumptie viel in januari iets lager uit. De voorgaande maanden lag de thuisconsumptie juist iets hoger vergeleken met het voorgaande jaar.

De brouwers vrezen vooral voor de toekomst van de horeca. Volgens Wigboldus is snel perspectief nodig. "Het duurt te lang. Het is nu de hoogste tijd om ons te richten op een snelle heropening van de horeca", zegt ze. De vereniging steunt de routekaart van Koninklijke Horeca Nederland (KHN), die een verantwoorde, gefaseerde en spoedige heropening van de horeca nastreeft.

De brouwers steunen al vanaf de eerste lockdown actief de horeca, legt Wigboldus uit. Huren worden, al dan niet deels, kwijtgescholden in het geval van verhuur door de brouwer en betalingen worden uitgesteld. Ook wordt meegedacht over andere financiële oplossingen.

Bij de vereniging zijn veertien in Nederland gevestigde bierbrouwerijen aangesloten. Zij zijn samen goed voor ruim 95 procent van de bierproductie in Nederland.

Meer uit Financieel

Airbus leverde 793 vliegtuigen af in 2025, meer dan jaar eerder

TOULOUSE (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft vorig jaar wereldwijd 793 verkeersvliegtuigen afgeleverd. Dat zijn er meer dan een jaar eerder, toen het ging om 766 afgeleverde toestellen. Airbus wist zijn in december verlaagde doelstelling voor de levering van 790 vliegtuigen net te overtreffen.

50 minuten geleden
Amsterdams betaalbedrijf Klearly haalt 12 miljoen euro op

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse start-up voor betalingen in de horeca Klearly heeft 12 miljoen euro aan nieuwe investeringen opgehaald. Onder andere de investeringstak van het Amerikaanse betalingsbedrijf PayPal steekt geld in het bedrijf.

1 uur geleden
Zakenkrant: UBS-baas Sergio Ermotti stapt in 2027 op

ZÜRICH (ANP/RTR) - Sergio Ermotti is van plan in april 2027 af te treden als topman van de Zwitserse bank UBS. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

1 uur geleden
Lufthansa schort vluchten naar Teheran langer op

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa schort vluchten naar de Iraanse hoofdstad Teheran langer op, vanwege de grote onrust in het land en de dodelijke demonstraties tegen het Iraanse regime. Lufthansa zegt nu tot zeker 28 januari niet naar Teheran te vliegen.

1 uur geleden
Prijzen bungalowparken drukken inflatie in december

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in december gemiddeld 2,8 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee licht vergeleken met de 2,9 procent in november.

2 uur geleden
Hypotheekmarkt bereikt record, positie starters verslechtert

DE MEERN (ANP) - De Nederlandse hypotheekmarkt heeft in 2025 een nieuw record bereikt. Dat komt naar voren uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Het merendeel van alle hypotheekaanvragen loopt via HDN. In 2025 werden ruim 563.500 hypotheekaanvragen via HDN gedaan. Dat is een groei van 16,5 procent ten opzichte van het jaar ervoor.

2 uur geleden
Moederbedrijf FlixBus neemt busaanbieder naar luchthavens over

AMSTERDAM (ANP) - Flix, het moederbedrijf van FlixBus, neemt een Luxemburgse aanbieder van shuttlebussen naar Europese luchthavens over. Flix kondigt dinsdag aan een meerderheidsbelang te nemen in platform Flibco.

3 uur geleden