Opnieuw grote strafzaak tegen Reichsbürgerbeweging in Duitsland
MÜNCHEN (ANP/DPA) - In Duitsland is opnieuw een grote strafzaak begonnen tegen leden van de extremistische Reichsbürgerbeweging. Er staan dit keer acht personen terecht in München. Zij worden onder meer verdacht van het lidmaatschap van een terreurorganisatie en het voorbereiden van hoogverraad.
De verdachten zouden behoren tot de groep rond Heinrich XIII. Prinz Reuß, volgens justitie een sleutelfiguur in plannen van 'Rijksburgers' om een staatsgreep te plegen. Het zou de bedoeling zijn geweest om deze in 2022 opgepakte zakenman te installeren als Duitse leider. Heinrich XIII. en meerdere medeverdachten worden momenteel vervolgd in Frankfurt. In Stuttgart loopt een proces tegen vermeende leden van de militaire tak van de beweging.
De Reichsbürger erkennen de legitimiteit van de huidige democratische regering en instituties niet. Ze willen het oude Duitse rijk herstellen. De verdachten in München zouden in sommige gevallen tot de top van de beweging hebben behoord en hebben uiteenlopende achtergronden, zoals jurist, arts, ICT'er en astroloog. Die laatste verdachte was volgens Duitse media betrokken bij de spirituele screening van nieuwe topfiguren binnen de beweging.
De zaak loopt naar verwachting tot eind januari 2025. Het hof in München heeft er 55 zittingsdagen voor vrijgemaakt. De verdachten riskeren lange gevangenisstraffen als ze schuldig worden bevonden.
Meer uit Buitenland
CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
9 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
10 uur geledenBOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.
10 uur geleden