Opnieuw grote strafzaak tegen Reichsbürgerbeweging in Duitsland
MÜNCHEN (ANP/DPA) - In Duitsland is opnieuw een grote strafzaak begonnen tegen leden van de extremistische Reichsbürgerbeweging. Er staan dit keer acht personen terecht in München. Zij worden onder meer verdacht van het lidmaatschap van een terreurorganisatie en het voorbereiden van hoogverraad.
De verdachten zouden behoren tot de groep rond Heinrich XIII. Prinz Reuß, volgens justitie een sleutelfiguur in plannen van 'Rijksburgers' om een staatsgreep te plegen. Het zou de bedoeling zijn geweest om deze in 2022 opgepakte zakenman te installeren als Duitse leider. Heinrich XIII. en meerdere medeverdachten worden momenteel vervolgd in Frankfurt. In Stuttgart loopt een proces tegen vermeende leden van de militaire tak van de beweging.
De Reichsbürger erkennen de legitimiteit van de huidige democratische regering en instituties niet. Ze willen het oude Duitse rijk herstellen. De verdachten in München zouden in sommige gevallen tot de top van de beweging hebben behoord en hebben uiteenlopende achtergronden, zoals jurist, arts, ICT'er en astroloog. Die laatste verdachte was volgens Duitse media betrokken bij de spirituele screening van nieuwe topfiguren binnen de beweging.
De zaak loopt naar verwachting tot eind januari 2025. Het hof in München heeft er 55 zittingsdagen voor vrijgemaakt. De verdachten riskeren lange gevangenisstraffen als ze schuldig worden bevonden.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
3 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
4 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
5 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
6 uur geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
7 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
8 uur geleden