Opnieuw grote strafzaak tegen Reichsbürgerbeweging in Duitsland
MÜNCHEN (ANP/DPA) - In Duitsland is opnieuw een grote strafzaak begonnen tegen leden van de extremistische Reichsbürgerbeweging. Er staan dit keer acht personen terecht in München. Zij worden onder meer verdacht van het lidmaatschap van een terreurorganisatie en het voorbereiden van hoogverraad.
De verdachten zouden behoren tot de groep rond Heinrich XIII. Prinz Reuß, volgens justitie een sleutelfiguur in plannen van 'Rijksburgers' om een staatsgreep te plegen. Het zou de bedoeling zijn geweest om deze in 2022 opgepakte zakenman te installeren als Duitse leider. Heinrich XIII. en meerdere medeverdachten worden momenteel vervolgd in Frankfurt. In Stuttgart loopt een proces tegen vermeende leden van de militaire tak van de beweging.
De Reichsbürger erkennen de legitimiteit van de huidige democratische regering en instituties niet. Ze willen het oude Duitse rijk herstellen. De verdachten in München zouden in sommige gevallen tot de top van de beweging hebben behoord en hebben uiteenlopende achtergronden, zoals jurist, arts, ICT'er en astroloog. Die laatste verdachte was volgens Duitse media betrokken bij de spirituele screening van nieuwe topfiguren binnen de beweging.
De zaak loopt naar verwachting tot eind januari 2025. Het hof in München heeft er 55 zittingsdagen voor vrijgemaakt. De verdachten riskeren lange gevangenisstraffen als ze schuldig worden bevonden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
5 uur geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".
6 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.
6 uur geleden