Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw grote strafzaak tegen Reichsbürgerbeweging in Duitsland

Opnieuw grote strafzaak tegen Reichsbürgerbeweging in Duitsland

MÜNCHEN (ANP/DPA) - In Duitsland is opnieuw een grote strafzaak begonnen tegen leden van de extremistische Reichsbürgerbeweging. Er staan dit keer acht personen terecht in München. Zij worden onder meer verdacht van het lidmaatschap van een terreurorganisatie en het voorbereiden van hoogverraad.

De verdachten zouden behoren tot de groep rond Heinrich XIII. Prinz Reuß, volgens justitie een sleutelfiguur in plannen van 'Rijksburgers' om een staatsgreep te plegen. Het zou de bedoeling zijn geweest om deze in 2022 opgepakte zakenman te installeren als Duitse leider. Heinrich XIII. en meerdere medeverdachten worden momenteel vervolgd in Frankfurt. In Stuttgart loopt een proces tegen vermeende leden van de militaire tak van de beweging.

De Reichsbürger erkennen de legitimiteit van de huidige democratische regering en instituties niet. Ze willen het oude Duitse rijk herstellen. De verdachten in München zouden in sommige gevallen tot de top van de beweging hebben behoord en hebben uiteenlopende achtergronden, zoals jurist, arts, ICT'er en astroloog. Die laatste verdachte was volgens Duitse media betrokken bij de spirituele screening van nieuwe topfiguren binnen de beweging.

De zaak loopt naar verwachting tot eind januari 2025. Het hof in München heeft er 55 zittingsdagen voor vrijgemaakt. De verdachten riskeren lange gevangenisstraffen als ze schuldig worden bevonden.

Meer uit Buitenland

Palestijnse gevangenen na vrijlating aangekomen in zuiden Gaza

KHAN YOUNIS (ANP) - Door Israël vrijgelaten gevangenen zijn maandag in Khan Younis gearriveerd, in het zuiden van de Gazastrook. Op beelden van nieuwszender Al Jazeera is te zien dat een grote menigte rond de bussen staat waar de Palestijnen in zouden zitten.

1 uur geleden
Niet-urgente zorg in Zuid-Catalonië opgeschort om stormschade

BARCELONA (ANP) - In meerdere gebieden in het zuiden van Catalonië zijn uit voorzorg scholen gesloten en delen van de niet-urgente zorg opgeschort, meldt El País. De regio werd dit weekend geteisterd door storm Alice, die leidde tot grote water- en modderoverlast.

2 uur geleden
Trump vraagt Israëlische president om gratie voor Netanyahu

JERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat zijn Israëlische ambtgenoot Isaac Herzog gratie zou moeten verlenen aan premier Benjamin Netanyahu. Die staat terecht in een corruptieproces. Rijke Israëliërs zouden hem in ruil voor invloed onder meer giften hebben gegeven, zoals sigaren, juwelen en champagne ter waarde van in totaal meer dan 200.000 euro.

2 uur geleden
Wereldleiders in Sharm-el-Sheikh voor Gaza-top

SHARM-EL-SHEIKH (ANP/DPA) - Terwijl de Amerikaanse president Donald Trump nog altijd bezig is met zijn toespraak in het Israëlische parlement, verzamelen wereldleiders zich in Egypte voor de Gaza-top. Onder anderen de Turkse president Recep Tayyip Erdogan, de Italiaanse premier Giorgia Meloni en de emir van Qatar, Tamim bin Hamad al-Thani, zijn al aangekomen in de Egyptische kustplaats.

2 uur geleden
Trump: Gaza-deal kan nieuw begin zijn voor heel Midden-Oosten

JERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een toespraak in het Israëlische parlement gezegd dat het staakt-het-vuren in de Gazastrook "een historisch nieuw begin" kan zijn voor het hele Midden-Oosten. Dat zou ook gelden voor Iran. Volgens Trump zou het geweldig zijn om een vredesakkoord te sluiten met Teheran.

2 uur geleden
Extra EU-geld voor generatoren en schuilplaatsen voor Oekraïne

KYIV (ANP) - De Europese Commissie wil 100 miljoen euro extra uittrekken voor generatoren, schuilplaatsen en bescherming tegen koude weersomstandigheden, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in de Oekraïense hoofdstad gezegd. Dat komt bovenop de eerder toegezegde 800 miljoen om Oekraïne in de winter te ondersteunen.

2 uur geleden
Trump: Netanyahu is niet de makkelijkste, maar daarom zo goed

JERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn toespraak in het Israëlische parlement premier Benjamin Netanyahu geprezen voor de samenwerking. "Ik zal jullie vertellen dat hij niet de makkelijkste is", zei Trump. "Maar juist daarom is hij zo goed."

2 uur geleden