Opnieuw grote protesten tegen regering Netanyahu
JERUZALEM (ANP/DPA) - In Israël zijn opnieuw duizenden mensen de straat op gegaan tegen de regering van premier Benjamin Netanyahu. Demonstranten liepen in Jeruzalem in een mars naar het huis van Netanyahu en vroegen om nieuwe verkiezingen.
Onder de aanwezigen waren familieleden van mensen die gegijzeld zijn door Hamas. Ze vinden dat de huidige regering een deal met die Palestijnse beweging om de gijzelaars vrij te krijgen in de weg staat. Netanyahu zegt er alles aan te doen om hen vrij te krijgen, maar wil ook Hamas verslaan.
Sinds zaterdag worden er al grote protesten georganiseerd tegen de regering. Voor het parlementsgebouw zijn tenten opgezet zodat de demonstranten dagenlang kunnen blijven.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/RTR) - Iraanse onderhandelaars zijn in Doha om met Qatar te praten over het beëindigen van de oorlog met de Verenigde Staten. Dat meldt een functionaris die op de hoogte is van de gesprekken aan persbureau Reuters.
10 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland brengt een grote politiemacht op de been in aanloop naar de aangekondigde jongerenprotesten door heel het land. De Duitse protestbeweging noemt zich 'GenZ regelt!' en heeft zich door de Franse studentenprotesten laten inspireren. Er wordt in meer dan dertig steden gedemonstreerd, waaronder Berlijn, München, Keulen en Frankfurt.
12 minuten geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse president Karol Nawrocki houdt crisisberaad met prominente vertegenwoordigers van politieke partijen over de ontstane patstelling bij het Constitutionele Hof. De benoeming van rechters van het hof is inzet geworden van een hoog opgelopen politieke strijd tussen de pro-Europese regering van premier Donald Tusk en de grootste oppositiepartij, het rechts-conservatieve en nationalistische PiS.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse politie voert preventieve controles uit in Parijs in aanloop naar de verwachte protesten van zaterdag. In het hele land staan demonstraties gepland en volgens de regering is het risico op ongeregeldheden erg groot. Met de controles hoopt de politie mensen te identificeren die uit zijn op geweld.
2 uur geledenBENGALURU (ANP) - Twee mensen zijn overleden nadat zij werden geëlektrocuteerd in het zwembad van een vijfsterrenhotel in India. Dat meldden Indiase media. Een van de slachtoffers zou een bemanningslid van Lufthansa zijn.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Poolse president Karol Nawrocki is in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het Constitutioneel Hof in Warschau gegaan. Op beelden van onder meer het Poolse persbureau PAP is te zien hoe hij zich een weg door demonstranten buiten het gebouw baant.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA/RTR) - Bij het Constitutioneel Hof in de Poolse hoofdstad Warschau zijn vrijdagavond groepen demonstranten samengekomen. Ook de president van het land kwam naar het hof. De oproerpolitie is aanwezig en zegt drie mensen te hebben aangehouden die probeerden het gebouw binnen te dringen. Het X-account van het hof sprak eerder op de avond van een "illegale staatsgreep" na een voorgenomen schorsing van Bogdan Święczkowski, de voorzitter van het hof.
7 uur geleden