Opnieuw grote olievondst voor kust Suriname
PARAMARIBO (ANP/BLOOMBERG) - De Franse olie- en gasproducent TotalEnergies en zijn Amerikaanse samenwerkingspartner Apache Corporation (APA) hebben opnieuw een grote olievondst gedaan voor de kust van Suriname. Bij proefboringen werd volgens de bedrijven een aanzienlijke hoeveelheid olie en gas aangetroffen.
De vondst werd gedaan bij de bron Krabdagu-1, in het centrale gebied van blok 58 voor de kust van Suriname. Dit volgt op eerdere ontdekkingen van olie door TotalEnergies en Apache in het gebied. De twee bedrijven hebben allebei een belang van 50 procent in het samenwerkingsverband voor oliewinning in Suriname.
"Dit resultaat moedigt ons aan om door te gaan met onze strategische verkenning en beoordeling van het productieve blok 58 om voldoende bronnen te identificeren tegen het einde van 2022", zei Kevin McLachlan, senior vicepresident olie-exploratie bij TotalEnergies, in een verklaring.
Er zijn de laatste jaren meerdere olievondsten gedaan in Surinaamse wateren en ook Shell liet al weten in het gebied op zoek te zullen gaan naar olie. Het Surinaamse staatsbedrijf Staatsolie heeft eerder gezegd te verwachten dat begin 2025 de eerste olie verkocht kan worden. Zoals het er nu uitziet zal Suriname de komende jaren goed kunnen profiteren van de olieopbrengsten. Sinds de jaren 40 van de vorige eeuw was de bauxietindustrie de belangrijkste economische activiteit in Suriname. Als gevolg van dalende prijzen voor aluminium namen de bauxietactiviteiten echter af en is de winning nu geheel gestopt.
Meer uit Financieel
BRABAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK wil in drie jaar zo'n honderd nieuwe winkels openen op centrale locaties in grote Europese steden, zoals Brussel, Barcelona, Boekarest en Dublin. Ook in Amsterdam komen er nog zeker twee nieuwe winkels bij, heeft de keten aangekondigd.
27 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Bierconcern AB InBev heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet en winst in de boeken gezet. Het bedrijf achter merken als Jupiler, Leffe en Corona profiteerde daarbij van de toegenomen populariteit van zijn premiummerken, maar ook van zijn alternatieven voor bier.
38 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Een schip van het Deense scheepvaartconcern Maersk is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens een verklaring van Maersk is dat gebeurd onder Amerikaanse begeleiding.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir Technologies heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn omzet in de Verenigde Staten ruim verdubbeld, grotendeels door opdrachten van de Amerikaanse overheid. De nettowinst nam met ruim de helft toe, werd maandag na het slot van de Amerikaanse beurzen bekend. Het concern verhoogde zijn winst- en omzetverwachting voor heel het jaar.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten voorlopig vasthouden aan tijdelijke, gerichte maatregelen met een beperkte financiële impact in antwoord op de energiecrisis. Dat heeft Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) de ministers van Financiën maandag op het hart gedrukt. Die waren in Brussel bijeen om onder meer over de economische gevolgen van de oorlog in Iran te spreken, waaronder de gestegen energieprijzen.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag in het rood geëindigd door oplaaiend geweld in het Midden-Oosten. Beleggers deden een stap terug na een explosie op een Zuid-Koreaans schip in de Straat van Hormuz. Daarnaast meldden de Verenigde Arabische Emiraten raketten vanuit Iran te hebben onderschept. Dat dreef de olieprijzen stevig op.
10 uur geledenGRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.
14 uur geleden