Opnieuw grote demonstraties tegen uiterst rechts in Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA) - Dit weekend hebben in heel Duitsland opnieuw enkele honderdduizenden mensen gedemonstreerd tegen uiterst rechts, in het bijzonder tegen de partij AfD. Volgens de politie waren zaterdag alleen al in Düsseldorf ongeveer 100.000 mensen op de been. Ook in kleinere steden werd gedemonstreerd. Zondag zijn opnieuw demonstraties, onder meer in Hamburg. Hoeveel mensen daaraan deelnemen, is nog niet bekend.
Op veel plaatsen werden de demonstraties gesteund door politici. De premier van Baden-Württemberg, Winfried Kretschmann (Groenen), was bijvoorbeeld in Sigmaringen, en de premier van Sleeswijk-Holstein, Daniel Günther (CDU), en de federale minister van Financiën Christian Lindner (FDP), demonstreerden in Aken. In Saksen-Anhalt ging de lokale premier Reiner Haseloff (CDU) in Wittenberg de straat op.
In Osnabrück, waar volgens de politie zo'n 25.000 mensen demonstreerden, waarschuwde minister van Defensie Boris Pistorius (SPD) tegen de AfD. "Zij willen terug naar de donkere tijden van raciale waanzin, discriminatie, ongelijkheid en onrecht." Hij trok een vergelijking met de Weimarrepubliek, die volgens hem niet door haar vijanden werd vernietigd, maar door de zwakte van haar vrienden. "Vandaag weten we beter, de geschiedenis mag zich niet herhalen."
Protestgolf
Er zijn al dagen demonstraties gaande. Volgens het federale ministerie van Binnenlandse Zaken namen het afgelopen weekend ruim 900.000 mensen deel aan demonstraties tegen rechts.
De protestgolf kwam op gang nadat media berichtten dat AfD-leden met rechts-extremisten plannen hadden besproken om inwoners met een migratieachtergrond massaal het land uit te zetten. Bondskanselier Olaf Scholz omschreef het plan als een "aanval op onze democratie en dus op ons allemaal".
De steun voor de AfD neemt toe in Duitsland, vooral in het oosten. De partij kan volgens peilingen later dit jaar de grootste worden bij de verkiezingen in de oostelijke deelstaten Brandenburg, Thüringen en Saksen.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/DPA/RTR) - Om te proberen de oorlog in Iran te bezweren overleggen zondag en maandag de ministers van Buitenlandse Zaken van Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad. Dat heeft de Pakistaanse minister Ishaq Dar bekendgemaakt. De bewindslieden spreken naar verwachting ook met de premier van het land, Shehbaz Sharif.
57 minuten geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed Al Nahyan van de Golfstaat.
2 uur geledenMONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.
2 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.
4 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.
5 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.
7 uur geledenAL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.
9 uur geleden