Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw groei van bedrijvigheid in Nederlandse industrie

Opnieuw groei van bedrijvigheid in Nederlandse industrie

ZEIST (ANP) - De bedrijvigheid in de Nederlandse industrie is in augustus opnieuw gegroeid, geholpen door een aanhoudende stijging van de productie en het aantal nieuwe orders. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse inkoopmanagersindex. Volgens de Nevi was er vorige maand sprake van de grootste productiestijging in vijftien maanden en de sterkste toename van de werkgelegenheid sinds eind 2022.

De index die de industriële bedrijvigheid weergeeft, was in augustus stabiel op 51,9 vergeleken met een maand eerder. Een stand van 50 of meer wijst op groei, daaronder is sprake van krimp. Volgens de Nevi is er nu voor de derde maand op rij verbetering van de bedrijfsomstandigheden in de industrie, na een maandenlange periode van zwakte.

De Nevi stelt verder dat het vertrouwen van bedrijven over de groeivooruitzichten voor de productieomvang in de komende twaalf maanden positief bleef, maar wel is gedaald naar het laagste niveau in vier maanden.

Volgens een toelichting van sectoreconoom Albert Jan Swart van ABN AMRO blijft het herstel van de Nederlandse industrie op de korte termijn nog onzeker. "De invoerheffingen van president Trump drukken de Europese export. Daarnaast heeft bijvoorbeeld de chemische industrie last van toenemende concurrentie uit China, dat producten moeilijker kwijt kan op de Amerikaanse markt. De onzekere geopolitieke situatie kan ook investeringen onder druk zetten. Anderzijds kunnen overheidsinvesteringen in defensie en infrastructuur de komende jaren de industrie stimuleren."

Meer uit Financieel

Omzet AI-bedrijf Anthropic schiet omhoog, verlies verdubbelt

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic behaalde over het afgelopen kwartaal een omzet van bijna 17 miljard dollar. Dat is ruim twaalf keer zoveel als in dezelfde periode een jaar eerder.

9 minuten geleden
Olieprijzen dalen na mogelijk nieuwe gesprekken tussen VS en Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn maandag gedaald, nadat de hoogste leider van Iran de regering toestemming heeft gegeven om gesprekken te voeren die een einde kunnen maken aan het conflict in het Midden-Oosten. Eerder zou de Amerikaanse president Donald Trump ook al hebben gezegd ruimte te bieden voor onderhandelingen met Iran.

52 minuten geleden
Wall Street opent hoger, Apple iets lager in afwachting cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst aan de maand november begonnen. Apple stond bij de dalers op Wall Street in aanloop naar de bekendmaking van kwartaalcijfers later op de dag. Ook kijken beleggers uit naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.

1 uur geleden
EU waarschuwt voor bewuste aanval op Europese voedselvoorziening

BRUSSEL (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op koelsystemen van supermarkten in verschillende EU-landen zijn een "bewuste poging om de voedselvoorziening van de EU te ontwrichten en het vertrouwen van consumenten daarin te ondermijnen". Dat heeft Europees commissaris voor Landbouw en Voedselvoorziening Christophe Hansen maandag gezegd, naar aanleiding van het nieuwe incident.

1 uur geleden
Belgisch OM onderzoekt cyberaanval op koelkasten en vriezers

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het Belgische Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de nieuwe cyberaanval op koelkasten en vriezers, die verschillende supermarkten in België heeft getroffen. Dat heeft een woordvoerder bekendgemaakt.

1 uur geleden
Marvell neemt Lumentum over in deal van 115 miljard dollar

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijf Marvell Technology heeft een overnamedeal gesloten met de producent van optische apparatuur voor datacenters Lumentum Holdings ter waarde van 115 miljard dollar, omgerekend ruim 102 miljard euro. Vorige week had persbureau Bloomberg al gemeld dat er een overname van Lumentum door Marvell aan zat te komen in de AI-race.

2 uur geleden
Vakbond roept op tot grote staking Duitse metaalelektroindustrie

FRANKFURT (ANP/DPA) - IG Metall, de grootste vakbond van Duitsland, heeft maandag opgeroepen tot een grote staking bij metaal- en elektrobedrijven later deze week. IG Metall roept werknemers bij meer dan 2000 bedrijfslocaties op het werk neer te leggen om eisen voor onder meer hoger loon kracht bij te zetten.

2 uur geleden