Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw goud op 500 meter voor shorttrackster Velzeboer

Opnieuw goud op 500 meter voor shorttrackster Velzeboer

BEIJING (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de slotdag van de World Tour-wedstrijden in Beijing de 500 meter gewonnen. Velzeboer hield op de olympische piste van Beijing de Canadese schaatssters Florence Brunelle en Rikki Doak achter zich. Het was haar derde zege op de kortste afstand in de World Tour. Ook bij de eerste twee wedstrijden, beide in Montreal, was ze de beste.

Op de 1000 meter, die ze in Montreal één keer won, eindigde ze zaterdag in Beijing als tweede. Op de 1500 meter eindigde ze een dag later net naast het podium.

China won de afsluitende aflossing nadat schaatsers van eerst Nederland, daarna Canada en ten slotte ook Zuid-Korea onderuit waren gegaan. Het overkwam Daan Kos op het moment dat hij aan de leiding reed. Teun de Boer, Itzhak de Laat en Jens van 't Wout waren de andere Oranje-mannen, die na juryberaad de bronzen medaille kregen toegewezen achter China en Zuid-Korea.

Van 't Wout had eerder de B-finale gewonnen op de 1000 meter na een val in de halve finales en was zaterdag als vierde geëindigd op de 500 meter. Volgend weekeinde volgt in Seoul de vierde wedstrijd uit de World Tour-reeks.

Meer uit Sport

Schaatsster Groenewoud tweede op de massastart in Calgary

CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.

1 uur geleden
Kok wint vierde 500 meter op rij met Nederlands podium

CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.

2 uur geleden
Schaatssters winnen in Calgary tweede ploegenachtervolging

CALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.

3 uur geleden
Tennissers Italië winnen Davis Cup voor derde keer op rij

BOLOGNA (ANP) - De Italiaanse tennissers hebben voor de derde keer op rij de Davis Cup gewonnen. In Bologna bezorgde Flavio Cobolli, de nummer 22 van de wereldranglijst, Italië het tweede punt door de Spanjaard Jaume Munar te verslaan in drie sets: 1-6 7-6 (5) 7-5. Matteo Berrettini had de gastheren op voorsprong gebracht met een zege op Pablo Carreño Busta (6-3 6-4).

3 uur geleden
Shorttrackster Velzeboer wint ook derde 500 meter in World Tour

GDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.

7 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout wint 1000 meter bij wereldbeker Gdansk

GDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.

7 uur geleden
Zilver voor shorttrackers op gemengde aflossing in Gdansk

GDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.

11 uur geleden