Opnieuw goud op 500 meter voor shorttrackster Velzeboer
BEIJING (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de slotdag van de World Tour-wedstrijden in Beijing de 500 meter gewonnen. Velzeboer hield op de olympische piste van Beijing de Canadese schaatssters Florence Brunelle en Rikki Doak achter zich. Het was haar derde zege op de kortste afstand in de World Tour. Ook bij de eerste twee wedstrijden, beide in Montreal, was ze de beste.
Op de 1000 meter, die ze in Montreal één keer won, eindigde ze zaterdag in Beijing als tweede. Op de 1500 meter eindigde ze een dag later net naast het podium.
China won de afsluitende aflossing nadat schaatsers van eerst Nederland, daarna Canada en ten slotte ook Zuid-Korea onderuit waren gegaan. Het overkwam Daan Kos op het moment dat hij aan de leiding reed. Teun de Boer, Itzhak de Laat en Jens van 't Wout waren de andere Oranje-mannen, die na juryberaad de bronzen medaille kregen toegewezen achter China en Zuid-Korea.
Van 't Wout had eerder de B-finale gewonnen op de 1000 meter na een val in de halve finales en was zaterdag als vierde geëindigd op de 500 meter. Volgend weekeinde volgt in Seoul de vierde wedstrijd uit de World Tour-reeks.
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de test in Bahrein. "We hebben deze week een goede start gemaakt", zegt de 28-jarige in een persbericht van Red Bull. "We hebben bijna ons complete programma af kunnen werken. We hebben genoeg data verzameld om die te kunnen analyseren."
10 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dankzij de overwinning van langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong op de 1500 meter teruggekeerd op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen. Dat is niet de hoogste positie van het team van chef de mission Carl Verheijen. Nederland heeft in Milaan en Cortina d'Ampezzo ook even op de derde plaats gestaan.
11 minuten geledenMILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 30-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.
13 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan het aantal behaalde medailles van de vorige Winterspelen in Beijing geëvenaard. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won verrassend de 1500 meter en bezorgde TeamNL daarmee het zevende goud. Nederland verzekerde zich daarnaast van zeven keer zilver en drie keer brons.
29 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na terugkeer in de Verenigde Staten in een ziekenhuis opgenomen. Ze heeft daar een operatie van 6 uur aan haar gebroken been ondergaan. "Zoals jullie kunnen zien waren er veel schroeven en platen nodig om alles weer in elkaar te zetten", zegt ze in een video op Instagram.
31 minuten geledenMILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.
35 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) kende vrijdag een goede laatste testdag in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen zette in de middag met zijn Red Bull de derde tijd neer. Eerder op de dag mocht zijn ploeggenoot Isack Hadjar (21) de wagen testen. Hij kwam tot de dertiende tijd van de dag. Charles Leclerc was met zijn Ferrari het snelst.
58 minuten geleden