Opnieuw goud op 500 meter voor shorttrackster Velzeboer
BEIJING (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de slotdag van de World Tour-wedstrijden in Beijing de 500 meter gewonnen. Velzeboer hield op de olympische piste van Beijing de Canadese schaatssters Florence Brunelle en Rikki Doak achter zich. Het was haar derde zege op de kortste afstand in de World Tour. Ook bij de eerste twee wedstrijden, beide in Montreal, was ze de beste.
Op de 1000 meter, die ze in Montreal één keer won, eindigde ze zaterdag in Beijing als tweede. Op de 1500 meter eindigde ze een dag later net naast het podium.
China won de afsluitende aflossing nadat schaatsers van eerst Nederland, daarna Canada en ten slotte ook Zuid-Korea onderuit waren gegaan. Het overkwam Daan Kos op het moment dat hij aan de leiding reed. Teun de Boer, Itzhak de Laat en Jens van 't Wout waren de andere Oranje-mannen, die na juryberaad de bronzen medaille kregen toegewezen achter China en Zuid-Korea.
Van 't Wout had eerder de B-finale gewonnen op de 1000 meter na een val in de halve finales en was zaterdag als vierde geëindigd op de 500 meter. Volgend weekeinde volgt in Seoul de vierde wedstrijd uit de World Tour-reeks.
Meer uit Sport
PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
3 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.
1 dag geleden