Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw goud op 500 meter voor shorttrackster Velzeboer

Opnieuw goud op 500 meter voor shorttrackster Velzeboer

BEIJING (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de slotdag van de World Tour-wedstrijden in Beijing de 500 meter gewonnen. Velzeboer hield op de olympische piste van Beijing de Canadese schaatssters Florence Brunelle en Rikki Doak achter zich. Het was haar derde zege op de kortste afstand in de World Tour. Ook bij de eerste twee wedstrijden, beide in Montreal, was ze de beste.

Op de 1000 meter, die ze in Montreal één keer won, eindigde ze zaterdag in Beijing als tweede. Op de 1500 meter eindigde ze een dag later net naast het podium.

China won de afsluitende aflossing nadat schaatsers van eerst Nederland, daarna Canada en ten slotte ook Zuid-Korea onderuit waren gegaan. Het overkwam Daan Kos op het moment dat hij aan de leiding reed. Teun de Boer, Itzhak de Laat en Jens van 't Wout waren de andere Oranje-mannen, die na juryberaad de bronzen medaille kregen toegewezen achter China en Zuid-Korea.

Van 't Wout had eerder de B-finale gewonnen op de 1000 meter na een val in de halve finales en was zaterdag als vierde geëindigd op de 500 meter. Volgend weekeinde volgt in Seoul de vierde wedstrijd uit de World Tour-reeks.

Meer uit Sport

Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

5 minuten geleden
Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

3 uur geleden
Hockeysters beginnen Pro League met zege op Duitsland

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.

3 uur geleden
Bosz zag PSV niet onder druk uitkomen en noemt nederlaag terecht

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.

9 uur geleden
Handbalsters treffen Noorwegen bij bereiken halve finale WK

DORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.

14 uur geleden
Vier jaar celstraf voor kickbokser Ben Saddik wegens ontvoering

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.

18 uur geleden
Red Bull bevestigt vertrek topadviseur Marko na ruim 20 jaar

MILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.

20 uur geleden