Opnieuw gaat een Amerikaanse minister op bezoek in China
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen zal van 6 tot 9 juli een bezoek brengen aan Beijing. Het is de tweede keer binnen enkele weken dat een Amerikaanse minister de Chinese hoofdstad bezoekt. Minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken ging Yellen halverwege juni voor. Zijn bezoek aan Beijing was het eerste van een minister uit de Verenigde Staten in bijna vijf jaar.
De langverwachte reis van Yellen maakt deel uit van het streven van de Amerikaanse president Joe Biden om het contact tussen China en de VS weer te verdiepen, de onderlinge relatie te stabiliseren en het risico op fouten te minimaliseren wanneer er meningsverschillen ontstaan, zei een Amerikaanse ambtenaar tegen verslaggevers zondag bij de aankondiging van het nieuws.
Yellen zal met haar Chinese collega's bespreken hoe belangrijk het voor beide landen is om de onderlinge relatie "op verantwoorde wijze te beheren, direct te communiceren over punten van zorg en om samen te werken in het aanpakken van mondiale uitdagingen", aldus een verklaring van de Amerikaanse regering.
Tijdens het eerdere bezoek van Blinken zei de Chinese president Xi Jinping dat hij vooruitgang zag in de gespannen relatie tussen Washington en Beijing.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Een Iraanse raket is volgens bronnen bij Libanese veiligheidsdiensten onderschept in het luchtruim van Libanon. Het zou voor het eerst zijn in de huidige oorlog van de VS en Israël tegen Iran dat er een raket uit Iran boven Libanon is gesignaleerd en neergehaald.
41 minuten geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense parlementsverkiezingen die deze dinsdag worden gehouden, zijn volgens de minister-president van Groenland essentieel. "Ik denk dat dit de belangrijkste Deense parlementsverkiezingen in Groenland ooit zijn", aldus Jens-Frederik Nielsen. De verkiezingen zijn niet alleen in Denemarken zelf, maar ook op de Faeröer en in Groenland. Die krijgen ieder twee zetels.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De twee minderjarigen die werden opgepakt in verband met een autobrand vlakbij de Joodse wijk in Antwerpen, worden voorgeleid op verdenking van "deelname aan de activiteiten van een terroristische groepering" en brandstichting. Dat meldt het parket in een persverklaring.
3 uur geledenCAMPO GRANDE (ANP) - Honderden migrerende zoetwatervissoorten hebben dringend internationale bescherming nodig. Dat staat in een VN-rapport dat dinsdag in Brazilië wordt gepresenteerd. Volgens het rapport is de populatie trekkende zoetwatervissen sinds 1970 met zo'n 81 procent afgenomen, wat dit type vis een van de meest bedreigde diersoorten ter wereld maakt.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een onderzoek ingesteld naar de voormalige directeur van het Europese grensagentschap Frontex, meldt een bron bij de rechtspraak aan persbureau AFP. De mensenrechtenorganisatie Ligue des droits de l'homme (LDH) had daarom gevraagd. De organisatie beschuldigt de Fransman Fabrice Leggeri van misdaden tegen de menselijkheid en marteling door de manier waarop migranten werden geweerd op zee.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.
6 uur geledenCHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.
8 uur geleden