Opnieuw gaat een Amerikaanse minister op bezoek in China
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen zal van 6 tot 9 juli een bezoek brengen aan Beijing. Het is de tweede keer binnen enkele weken dat een Amerikaanse minister de Chinese hoofdstad bezoekt. Minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken ging Yellen halverwege juni voor. Zijn bezoek aan Beijing was het eerste van een minister uit de Verenigde Staten in bijna vijf jaar.
De langverwachte reis van Yellen maakt deel uit van het streven van de Amerikaanse president Joe Biden om het contact tussen China en de VS weer te verdiepen, de onderlinge relatie te stabiliseren en het risico op fouten te minimaliseren wanneer er meningsverschillen ontstaan, zei een Amerikaanse ambtenaar tegen verslaggevers zondag bij de aankondiging van het nieuws.
Yellen zal met haar Chinese collega's bespreken hoe belangrijk het voor beide landen is om de onderlinge relatie "op verantwoorde wijze te beheren, direct te communiceren over punten van zorg en om samen te werken in het aanpakken van mondiale uitdagingen", aldus een verklaring van de Amerikaanse regering.
Tijdens het eerdere bezoek van Blinken zei de Chinese president Xi Jinping dat hij vooruitgang zag in de gespannen relatie tussen Washington en Beijing.
Meer uit Buitenland
CHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.
56 minuten geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
6 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.
9 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
10 uur geleden