Opnieuw gaat een Amerikaanse minister op bezoek in China
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen zal van 6 tot 9 juli een bezoek brengen aan Beijing. Het is de tweede keer binnen enkele weken dat een Amerikaanse minister de Chinese hoofdstad bezoekt. Minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken ging Yellen halverwege juni voor. Zijn bezoek aan Beijing was het eerste van een minister uit de Verenigde Staten in bijna vijf jaar.
De langverwachte reis van Yellen maakt deel uit van het streven van de Amerikaanse president Joe Biden om het contact tussen China en de VS weer te verdiepen, de onderlinge relatie te stabiliseren en het risico op fouten te minimaliseren wanneer er meningsverschillen ontstaan, zei een Amerikaanse ambtenaar tegen verslaggevers zondag bij de aankondiging van het nieuws.
Yellen zal met haar Chinese collega's bespreken hoe belangrijk het voor beide landen is om de onderlinge relatie "op verantwoorde wijze te beheren, direct te communiceren over punten van zorg en om samen te werken in het aanpakken van mondiale uitdagingen", aldus een verklaring van de Amerikaanse regering.
Tijdens het eerdere bezoek van Blinken zei de Chinese president Xi Jinping dat hij vooruitgang zag in de gespannen relatie tussen Washington en Beijing.
Meer uit Buitenland
VIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
17 uur geleden