Opnieuw Frans-Duitse halve finale Champions League
LISSABON (ANP) - De tweede halve finale van de Champions League is wederom een Frans-Duitse aangelegenheid. Reuzendoder Olympique Lyon stuit na winstpartijen op onder meer Juventus en Manchester City, op de volgende grootheid in het Europees voetbal; vijfvoudig winnaar Bayern München. De Duitsers waren flink op schot tegen FC Barcelona. De Spanjaarden kregen in de kwartfinale een historische afstraffing: 2-8.
Beide ploegen kunnen beschikken over een nagenoeg fitte selectie. Het duel komt vermoedelijk te vroeg voor rechtsback Benjamin Pavard van Bayern. Zijn plek is voorlopig ingenomen door middenvelder Joshua Kimmich, die eerder speelde op de positie rechtsachter. Memphis Depay start vermoedelijk in de basis bij Lyon. Hij speelt na een ernstige knieblessure die hij in december opliep de afgelopen weken weer mee.
Het duel begint woensdagavond om 21.00 uur in Estádio José Alvalade, de thuisbasis van Sporting Lissabon. Het duel wordt geleid door de Spaanse scheidsrechter Antonio Mateu Lahoz.
De winnaar van het duel stuit zondag op Paris Saint-Germain, dat RB Leipzig dinsdag met 3-0 kansloos liet.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
1 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
2 uur geledenGLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
6 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
11 uur geleden