Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw forse koersdalingen op Europese beurzen

Opnieuw forse koersdalingen op Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen maandag opnieuw scherp omlaag, na de zware koersverliezen van vorige week. In het laatste handelsuur toonden de beurzen een kortstondige opleving, na een gerucht dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn invoerheffingen met drie maanden zou uitstellen. Het Witte Huis deed dit echter af als "nepnieuws", waarna de koersen weer diep in het rood zakten.

De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam, sloot met een verlies van 4,8 procent op 801,26 punten. Eerder op de dag kelderde de hoofdgraadmeter ruim 6 procent, het grootste dagverlies sinds 2020. De AEX zakte daarmee voor het eerst sinds januari 2024 onder de 800 punten. De MidKap zakte 3,7 procent tot 753,04 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs raakten tot 4,8 procent kwijt, na de verliezen van ruim 4 procent op vrijdag.

Beleggers vrezen een recessie door de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump is begonnen met zijn importheffingen voor bijna alle landen ter wereld. China sloeg vrijdag al terug met een importbelasting van 34 procent op Amerikaanse goederen. Ook de Europese Unie dreigt met extra vergeldingsheffingen. De EU-lidstaten nemen woensdag een besluit over een lijst met mogelijke tegenmaatregelen als reactie op de Amerikaanse importheffingen van 20 procent. Ondanks massale protesten in de VS en in Europa tegen het handelsbeleid en de koersval op de beurzen lijkt Trump vast te houden aan zijn importheffingen.

Alle 25 AEX-fondsen stonden in het rood. Dataleverancier RELX, verffabrikant AkzoNobel en uitzender Randstad waren de grootste dalers met verliezen tot 8,6 procent. Investeringsbedrijf Exor presteerde het minst slecht met een min van 1,2 procent bij de grote fondsen in Amsterdam.

Shell leverde 5,3 procent in door de aanhoudende daling van de olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie werd 2,2 procent goedkoper op 60,65 dollar. Brentolie zakte 2 procent in prijs tot 64,26 dollar per vat. Vrijdag werd olie al ongeveer 7 procent goedkoper. Het olie- en gasconcern kwam ook met een update over het eerste kwartaal, waarin de verwachtingen voor de gasproductie werden verlaagd door onverwachte onderhoudswerkzaamheden in Australiƫ.

Meer uit Financieel

Google schikt rechtszaak in VS rond appwinkel met Fortnite-maker

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Google heeft een schikking getroffen met de maker van de populaire game Fortnite, Epic Games. Het voorstel moet een einde maken aan de rechtszaak die Epic Games in 2020 aanspande.

19 minuten geleden
Brussel wil dat internationale treinen flink sneller gaan rijden

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat hogesnelheidstreinen tussen EU-landen flink sneller gaan rijden, wat uren verschil in de reistijd moet opleveren. Dat staat in een actieplan voor hogesnelheidslijnen dat de Europese Commissie woensdag presenteert.

1 uur geleden
Druk op autoconcerns groeit door chiptekorten en importheffingen

DEN HAAG (ANP/RTR) - De druk op autofabrikanten neemt toe. Bij Nissan leidt een tekort aan chips tot productiebeperkingen, terwijl BMW en Toyota lagere winstmarges rapporteren door internationale handelsmaatregelen en felle concurrentie.

1 uur geleden
Ahold Delhaize flink hoger op Damrak na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize was woensdag een stijger in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en webwinkel bol kwam met kwartaalresultaten die goed werden ontvangen door beleggers. Het aandeel ging kort na opening meer dan 2 procent omhoog.

1 uur geleden
Farmaceut Novo Nordisk verlaagt omzetverwachting om concurrentie

KOPENHAGEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Novo Nordisk heeft woensdag voor de vierde keer zijn omzetverwachting voor dit jaar verlaagd. De Deense farmaceut denkt dat zijn middelen tegen diabetes en obesitas minder goed verkopen dan voorzien. Novo Nordisk kampt met groeiende concurrentie van zijn populaire diabetesmedicijn Ozempic en afslankmedicijn Wegovy.

2 uur geleden
Overname Roemeense Profi stuwt omzetgroei Ahold Delhaize

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft iets meer omzet behaald in het afgelopen kwartaal. De groei werd vooral gedreven door de eerdere overname van de Roemeense supermarktketen Profi. Ook de onlineverkopen van boodschappen droegen bij aan de groei.

2 uur geleden
Brussels Airport open na sluitingen om drones, schrapt vluchten

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De vluchten op Brussels Airport worden woensdagochtend weer hervat. De luchthaven sloot dinsdagavond twee keer omdat drones in de omgeving waren gesignaleerd. Wel zijn veertig vluchten geschrapt.

3 uur geleden