Opnieuw fors verlies verwacht voor Air France-KLM
AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM presenteert vrijdag naar verwachting opnieuw dieprode cijfers. Analisten gaan uit van verliezen van honderden miljoenen euro's voor de luchtvaartcombinatie, die nog maar moeizaam opkrabbelt na de rampzalige gevolgen van de coronacrisis.
In coronajaar 2020 kelderde de ticketverkoop door internationale reisbeperkingen die de verspreiding van het coronavirus moesten tegenhouden. In de eerste drie maanden van 2021 vervoerde de Nederlands-Franse luchtvaartcombinatie bijna driekwart minder passagiers dan een jaar eerder. Dat resulteerde in een kwartaalverlies van bijna 1,5 miljard euro.
Vervoerscijfers van Schiphol en de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA laten zien dat nog altijd veel minder mensen het vliegtuig pakken dan voor de coronapandemie. Zo verwelkomde de grootste luchthaven van Nederland in juni 56 procent minder reizigers dan in dezelfde maand van 2019, het laatste jaar voor de coronacrisis.
Winst
Het ziet er niet naar uit dat Air France-KLM in die moeilijke omstandigheden snel winst zal boeken. Analisten rekenen in een peiling die Air France-KLM heeft gepubliceerd gemiddeld op een nettoverlies van 1,3 miljard euro in het tweede kwartaal.
De vraag is daarbij of de luchtvaartcombinatie snel een nieuw beroep moet doen op de Nederlandse of Franse overheid voor steun. Dit voorjaar schoot Parijs het bedrijf al te hulp met een steunpakket van 4 miljard euro, waarvan 1 miljard nieuw kapitaal was om de balans te versterken. Gesprekken met de Nederlandse overheid over nieuwe steun voor KLM lopen nog. In 2020 haalde Air France-KLM bij beide landen in totaal 10,4 miljard euro op aan kredietgaranties en leningen.
Meer uit Financieel
ALBA (ANP/BLOOMBERG) - Brussel onderzoekt mogelijk verboden handelspraktijken van het Italiaanse zoetwarenbedrijf Ferrero, bekend van de hazelnootpasta Nutella. De Europese Commissie gaat na of Ferrero winkeliers belemmert als ze vanuit het ene EU-land producten willen inkopen uit een andere lidstaat, bijvoorbeeld omdat dit goedkoper is. Winkeliers klagen al langere tijd over beperkingen die fabrikanten van voedingswaren opleggen bij inkopen buiten de landsgrenzen, wat volgens hen de prijzen kan opdrijven.
15 minuten geledenSANTA MONICA (ANP/BLOOMBERG) - Snap, het moederbedrijf van Snapchat, voert opnieuw een grote ontslagronde door. Het Amerikaanse bedrijf ontslaat 16 procent van zijn medewerkers wereldwijd, wat neerkomt op ongeveer duizend voltijdmedewerkers. Dat blijkt uit een memo van topman Evan Spiegel die is ingezien door persbureau Bloomberg.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ziggo mag de term 'glasvezel-kabel' in reclames blijven gebruiken. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat concurrent KPN een zaak had aangespannen.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - Het aantal mensen in Europa dat lid is van sportscholen is vorig jaar toegenomen. Het totale aantal leden in Europa bedraagt nu 75,5 miljoen. Het Nederlandse Basic-Fit is de grootste fitnessketen van Europa. Dat blijkt uit het rapport van European Health & Fitness Market 2025 van branchevereniging EuropeActive.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De rijstprijzen in Azië zijn vorige week het sterkst gestegen in meer dan twee jaar. Dat komt door zorgen over de bevoorrading, omdat brandstof en kunstmest fors duurder werden door de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een EU-app voor leeftijdsverificatie is "technisch klaar voor gebruik" en "binnenkort beschikbaar voor burgers", zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen woensdag. Met de app kan een website of een app de leeftijd van bezoekers verifiëren, "zoals winkels om een leeftijdsbewijs vragen bij het kopen van alcohol", zei ze.
2 uur geledenOSLO (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de olie-export van Noorwegen is in maart naar een recordniveau gestegen, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Noorwegen is een belangrijke exporteur van ruwe olie naar Europa.
2 uur geleden