Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw flink minder Nederlandse Tesla's verkocht in april

Opnieuw flink minder Nederlandse Tesla's verkocht in april

BUNNIK (ANP) - Tesla heeft in april 382 auto's verkocht in Nederland, komt naar voren uit de meest recente cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC. Dat is bijna driekwart minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, toen 1457 Tesla's op kenteken werden gezet. De verkopen van de Amerikaanse autofabrikant dalen al een tijd, ook buiten Nederland.

De cijfers betreffen specifiek nieuwe auto's. Ook vorige maand daalde de Tesla-verkoop al fors met 60 procent. Volgens BOVAG, RAI Vereniging en RDC werden over de eerste vier maanden van dit jaar 3825 auto's van het merk verkocht. Ook dat is flink minder dan in dezelfde periode in 2024, toen 8299 nieuwe Tesla's werden geregistreerd.

Tesla kampt onder meer met verouderde modellen en toegenomen concurrentie van goedkopere Chinese auto's. Ook krijgt Tesla-topman Elon Musk kritiek op zijn werk voor de Amerikaanse president Donald Trump. Binnen de Amerikaanse regering onderzocht Musk hoe de overheid efficiënter kon worden ingericht, met bezuinigingen tot gevolg. Er is al opgeroepen tot een boycot van Tesla en sommige Tesla-bezitters zeggen zich te schamen voor hun auto door Musk.

Kia populairst

In april werden ruim 27.000 nieuwe personenauto's op kenteken gezet. Dat waren er 4 procent minder dan in dezelfde maand een jaar eerder. Volgens de brancheorganisaties lijkt de markt echter "weer wat op adem te komen". Zo daalden de verkopen van nieuwe auto's in januari en maart nog met respectievelijk 10 procent en 14 procent op jaarbasis.

Het populairste automerk in april was Kia met bijna 3100 registraties. De Kia EV3 was het meest geregistreerde model. Skoda en Toyota waren ook populair bij kopers van een nieuwe auto vorige maand.

Meer uit Financieel

Vietnam boekt hoogste economische groei in tien jaar

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.

5 minuten geleden
Bloomberg: OPEC+ pompt in augustus 550.000 vaten extra olie

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.

1 uur geleden
Maleisië plaatst grote vliegtuigorder bij Airbus

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft een grote order ter waarde van 20 miljard dollar (17 miljard euro) ontvangen van Maleisische luchtvaartmaatschappijen. De deals werden beklonken door de Maleisische premier Anwar Ibrahim die een handelsmissie in Europa heeft afgerond.

1 uur geleden
KLM: uitspraak rechter over staking 'positief voor passagiers'

AMSTELVEEN (ANP) - Het verbod van de rechter in Amsterdam van een staking van KLM-grondpersoneel op Schiphol komende woensdagmiddag is "positief voor alle passagiers die volgende week woensdag met ons reizen en voor KLM als bedrijf". Dat meldt de luchtvaartmaatschappij in een reactie. "We kunnen nu onze operatie veilig blijven uitvoeren."

17 uur geleden
Rechter verbiedt staking van grondpersoneel KLM van woensdag

AMSTERDAM (ANP) - Grondpersoneel van KLM mag aanstaande woensdagmiddag niet acht uur lang staken, oordeelt de kortgedingrechter in Amsterdam. Daarmee gaat de rechter mee in het betoog van zowel KLM als Schiphol dat de door vakbonden FNV en CNV aangekondigde actie te veel veiligheidsrisico's met zich meebrengt.

17 uur geleden
Martijn Snoep herbenoemd als bestuursvoorzitter ACM

AMSTERDAM (ANP) - Martijn Snoep is herbenoemd als bestuursvoorzitter van de Autoriteit Consument & Markt (ACM). De ministerraad heeft ingestemd met zijn herbenoeming die per 1 september ingaat. Snoep vormt samen met bestuursleden Manon Leijten en Martijn Ridderbos het bestuur van de toezichthouder.

18 uur geleden
AEX sluit lager in aanloop deadline importheffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. Beleggers moesten het doen zonder richting uit Wall Street omdat de Amerikaanse aandelenmarkten dicht zijn voor de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten. Handelaren deden het verder voorzichtig aan nu de deadline voor de invoering van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump steeds dichterbij komt.

18 uur geleden