Opnieuw extreem brandgevaar in LA voorspeld door windstoten
LOS ANGELES (ANP) - In Los Angeles wordt voor de komende dagen gewaarschuwd voor een "bijzonder gevaarlijke situatie" vanwege windstoten tussen de 70 en ruim 110 kilometer per uur. In combinatie met de aanhoudende droogte betekent dit volgens de National Weather Service (NWS) dat het weer "extreem brandgevaarlijk" blijft.
"Het afgeven van deze waarschuwing is een van de felste manieren om onze boodschap over te brengen", legt Rose Schoenfeld, meteoroloog bij de NWS aan The Los Angeles Times uit. De windstoten worden tussen dinsdag en woensdag (lokale tijd) verwacht. "We zijn nog niet veilig, en moeten onze waakzaamheid niet laten verslappen", zei brandweerchef Kristin Crowley.
De afgelopen dagen kreeg de brandweer enige grip op de grootste brandhaarden rond de stad. De Palisades Fire heeft volgens The Los Angeles Times meer dan 9500 hectare verbrand. Ruim 5300 huizen en gebouwen gingen in vlammen op. Maandag was 14 procent van de vuurzee onder controle.
Aan de andere kant van de stad is ruim 5700 hectare afgebrand door de Eaton Fire. Zeker 7000 huizen en gebouwen brandden hier af. De brandweer had maandag 33 procent onder controle.
Door de twee branden samen is een gebied bijna zo groot als het eiland Texel (16.000 hectare) in vlammen opgegaan. Er kwamen zeker 25 mensen om het leven.
Meer uit Buitenland
OLESJKY (ANP/RTR) - Het humanitaire bestand in de Oekraïense stad Olesjky houdt nog steeds stand, aldus de Russische mensenrechtencommissaris. Ze meldt verder dat twee personen zijn omgekomen bij een ontmijningsoperatie.
15 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un wil dat zijn land een "absolute superioriteit" in dronetechnologie verwerft. Dat zei hij bij een tentoonstelling en wapendemonstratie, meldt staatspersbureau KCNA vrijdag. Geavanceerde kunstmatige intelligentie (AI) in onbemande wapensystemen moet volgens Kim de hoogste prioriteit krijgen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Likoed-partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de parlementsverkiezingen gewonnen, maar zijn politieke blok heeft geen meerderheid behaald. Likoed krijgt 27 van de 120 zetels, blijkt uit de uitslag die de kiescommissie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendmaakte. De partij Yashar van oud-legerchef Gadi Eisenkot volgt met 21 zetels.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft twee campagnebijeenkomsten in Kansas en Iowa dit weekend geschrapt. In plaats daarvan neemt hij telefonisch deel aan bijeenkomsten in meerdere staten, meldt zijn Republikeinse Partij.
7 uur geledenMADRID (ANP) - De hogesnelheidstrein die woensdag bij het Spaanse Urda achter op een stilstaande trein botste, reed vermoedelijk 160 tot 200 kilometer per uur. Dat melden Spaanse media, waaronder El País, op basis van een eerste onderzoeksrapport van onderzoeksinstantie AITAT. De zwarte dozen moeten de exacte snelheid uitwijzen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan veertig dagvaardingen en verzoeken tot bewaring van documenten uitgegeven in het onderzoek naar de kandidatuur van een Senaatskandidaat in Alaska. Dit meldt een ingewijde aan persbureau Reuters. De dagvaardingen zijn gericht aan het campagneteam van de Democratische kandidaat Mary Peltola en ook aan Peltola zelf.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd de relatie met Europese landen te willen herstellen. Poetin stelt dat Rusland niet wil dat er een situatie zoals die bij de Straat van Hormuz ontstaat bij de Oostzee.
10 uur geleden