Opnieuw extra steun regering voor sportsector
DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft donderdag een nieuw steunpakket voor de sport aangekondigd ter waarde van 240 miljoen euro. Ook sportverenigingen hebben zwaar te lijden onder de coronacrisis waardoor de inkomsten fors zijn gekrompen. Het bedrag maakt deel uit van de uitbreiding van het steunpakket. Het kabinet trekt voor extra financiële hulp aan tal van sectoren in totaal 7,6 miljard euro uit.
"De hele sportsector wordt wederom hard getroffen door de verlenging van de coronamaatregelen. De unieke Nederlandse sportinfrastructuur, welke wordt gedragen door verenigingen en vrijwilligers, staat onder druk", melden de betrokken ministers in een brief aan de Tweede Kamer. "Sectorspecifieke steun is daarom noodzakelijk om ervoor te zorgen dat deze sector, ook na deze periode van maatregelen, zijn bijdrage weer kan leveren aan het fit houden en weerbaar maken van de Nederlandse bevolking."
De bijdrage betekent een verlenging van eerdere steunmaatregelen en wordt verdeeld over de posten Tegemoetkoming Amateursportorganisaties, Tegemoetkoming Verhuurders, Sportaccommodaties en de Specifieke Uitkering voor ijsbanen en zwembaden. Het is bedoeld als basis voor de ondersteuning van de sportsector in de eerste helft van 2021.
Onvoorspelbaarheid coronacrisis
"Uiteraard kan de sportsector ook gebruik maken van de Rijksbrede financiële compensatieregelingen", melden de ministers verder. "De onvoorspelbaarheid van de coronacrisis en de daarbij horende maatregelen sluit onvoorziene effecten van de lockdown op de sportsector niet uit. Het kabinet heeft hier continue aandacht voor."
Voetbalbond KNVB reageerde verheugd. "Hiermee erkent het kabinet nog maar eens het enorme maatschappelijke belang van het unieke Nederlandse verenigingsleven", zegt Jan Dirk van der Zee, directeur amateurvoetbal van de KNVB. "Dit was echt nodig. Door de verlenging van de coronamaatregelen worden voetbalverenigingen ongekend hard getroffen. Dit nieuwe ondersteuningspakket is daarom belangrijk en geeft lucht om samen de eindstreep te halen."
Meer uit Sport
MORRISTOWN (ANP/RTR) - Sterspeler Neymar ontbreekt zo goed als zeker bij Brazilië in de eerste groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Marokko. De aanvaller is nog altijd niet hersteld van een kuitblessure en hij ontbrak ook woensdag op het trainingscomplex van Brazilië in Morristown, New Jersey.
8 uur geledenOSLO (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder heeft na overwinningen in Shanghai en Stockholm geen derde zege kunnen boeken in de Diamond League. De Sportvrouw van het Jaar legde het bij de Bislett Games in Oslo af tegen de Amerikaanse Chase Jackson. Schilder stootte de 4 kilogram zware kogel naar 20,11 meter, goed voor de tweede plaats. Jackson won met een afstand van 20,74. De Canadese Sarah Mitton eindigde in Oslo als derde met een stoot van 19,89 meter.
12 uur geledenBEIJING/TENERIFE (ANP/BELGA) - Beijing krijgt in 2028 een schaatsprimeur. De internationale schaatsunie ISU heeft bepaald dat in de Chinese hoofdstad de wereldkampioenschappen langebaanschaatsen, shorttrack, kunstrijden en synchroonschaatsen tegelijkertijd plaatsvinden. Het is voor het eerst in de geschiedenis dat de vier schaatsdisciplines gezamenlijk in één stad samenkomen voor hun mondiale titelstrijd.
13 uur geledenMONTROND-LES-BAINS (ANP) - Quinn Simmons heeft de vierde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, gewonnen. De 25-jarige Amerikaan van Lidl-Trek was in een sprint de snelste van een groep vluchters. In het Franse Montrond-les-Bains bleef hij Finn Fisher-Black (Red Bull-Bora-hansgrohe) uit Nieuw-Zeeland en de Fransman Mattéo Vercher van TotalEnergies op de streep net voor.
14 uur geledenMONTMÉLO (ANP) - Alexander Albon passeert in de komende Grote Prijs van Barcelona-Catalonië Nigel Mansell als coureur met de meeste races voor het Formule 1-team Williams. De Thai beleeft in Spanje zijn 96e start in de auto van Williams, één meer dan de 95 starts van Mansell. Als eerbetoon draagt Albon een replica van de helm die Mansell droeg in het seizoen 1992, toen de Brit de wereldtitel veroverde in een Williams.
15 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich ten koste van Botic van de Zandschulp geplaatst voor de tweede ronde van het grastoernooi van Rosmalen. Griekspoor won het duel tussen de twee beste spelers van Nederland met 6-2 6-7 (2) 6-4. De partij werd dinsdag gestaakt vanwege de regen bij een 2-0-voorsprong in de derde set in het voordeel van Griekspoor.
16 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is gestrand in de eerste ronde van het grastoernooi van Rosmalen. De mondiale nummer 125 verloor met 7-6 (5) 4-6 4-6 van de als vijfde geplaatste Oostenrijkse Anastasia Potapova. Zij treft de Turkse Zeynep Sönmez in de volgende ronde.
17 uur geleden