Opnieuw explosies in Kiev, luchtalarm in westerse stad Lviv
KIEV (ANP) - Bij het ochtendgloren zijn volgens CNN in de Oekraïense hoofdstad Kiev vrijdagochtend opnieuw drie explosies gehoord. Getuigen melden intussen aan persbureau Reuters dat in de stad Lviv in het westen van het land het luchtalarm klinkt.
Verschillende westerse landen verhuisden eerder deze maand hun ambassades naar Lviv. Er zijn niet direct berichten over explosies of beschietingen.
In de nacht van donderdag op vrijdag werd Kiev volgens de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken getroffen door een "vreselijke raketaanval". De burgemeester van de stad meldde dat een flatgebouw beschadigd raakte door een raketinslag. Zeker drie mensen zouden daardoor gewond zijn geraakt.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump klaagt zakenkrant Wall Street Journal weer aan. Hij eist minstens 10 miljard dollar aan compensatie vanwege berichtgeving over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
31 minuten geledenNAIROBI (ANP/RTR/AFP) - Een Keniaanse kostschool is getroffen door een dodelijke brand in een slaapzaal. Er zijn volgens de politie naar schatting vijftien leerlingen om het leven gekomen. Ook is er een onbekend aantal gewonden.
35 minuten geledenRICHMOND (ANP) - Een ex-functionaris van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA is opgepakt na de vondst van 303 goudstaven in zijn huis. Hij zou het goud met een waarde van ruim 40 miljoen dollar (circa 34,5 miljoen euro) van zijn werk mee naar huis hebben genomen, melden Amerikaanse media.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian Gulf Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
6 uur geleden