Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw explosie bij Poolse winkel, nu in Beverwijk

Opnieuw explosie bij Poolse winkel, nu in Beverwijk

BEVERWIJK (ANP) - Bij een explosie in het winkelcentrum Beverhof in Beverwijk is woensdagochtend kort na 05.00 uur de achtergevel van een Poolse supermarkt fors beschadigd. Er zijn geen slachtoffers of gewonden. De getroffen winkel heeft dezelfde naam als de twee Poolse supermarkten waar dinsdagochtend ook een explosie plaatsvond: Biedronka. Dat meldt de politie.

De politiewoordvoerder zegt dat het zeer aannemelijk is dat er een verband is tussen de drie ontploffingen. De politie doet hier nu onderzoek naar. Of de winkel in Beverwijk van een van de eigenaren is waar dinsdagochtend explosies plaatshadden, is nog onduidelijk.

De ingang van de winkel in Beverwijk zit aan de binnenzijde van het winkelcentrum Beverhof. Die is onbeschadigd, aldus de zegsman. De achterzijde ligt aan de openbare weg, het Slangenwegje, en die is beschadigd geraakt door de explosie. Gevelstenen van de gemetselde muur liggen op straat. In de buurt zijn geen woningen.

Geen instortingsgevaar

De politie bekijkt momenteel of het veilig is het pand te onderzoeken. Er is geen instortingsgevaar. Er wordt nog gekeken of er bijvoorbeeld nog een tweede explosief is dat nog niet is ontploft. De weekmarkt die normaal in de buurt wordt gehouden, wordt een beetje verschoven, maar gaat gewoon door, aldus de woordvoerder.

Dinsdagochtend waren explosies bij Poolse supermarkten van de naam Biedronka in Aalsmeer en het Brabantse Heeswijk-Dinther. Door de explosie in Aalsmeer moesten tien mensen hun woning verlaten. Een kat kwam om, verder waren er geen gewonden. In Heeswijk-Dinther werden twintig bewoners tijdelijk geëvacueerd.

De naam Biedronka betekent lieveheersbeestje in het Pools, en de grootste supermarktketen van het Oost-Europese land heet ook zo. De twee dinsdag getroffen Nederlandse winkels lijken niets met die keten van doen te hebben, maar alleen dezelfde naam te voeren, werd dinsdag duidelijk. Eigenaar Mohamad Mahmoed van de winkel in Aalsmeer zei geen banden met de winkel in Heeswijk-Dinther te hebben.

Meer uit Binnenland

OM vervolgt zeven agenten voor dood van arrestant in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt zeven agenten voor hun rol tijdens de arrestatie van een 32-jarige man op vrijdag 9 juni 2023 in Rotterdam. De man overleed nadat hij werd getaserd en vervolgens langdurig in bedwang werd gehouden tijdens een aanhouding. De zaak tegen een achtste agent is geseponeerd, meldt het OM donderdag.

32 minuten geleden
Walibi laat dit weekend minder bezoekers toe bij Fright Nights

BIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi laat dit weekend minder mensen toe tijdens de Halloween Fright Nights. Dat zegt een woordvoerder namens het pretpark. Vorig weekend ontstonden er vechtpartijen tussen bezoekers en moest de mobiele eenheid worden ingezet om de orde te herstellen.

36 minuten geleden
Raad Rotterdam is klaar met misstanden op opvangschip Silja

ROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse raad lijkt een meerderheid te zijn om de opvang van statushouders op het schip de Silja te beëindigen. Onlangs kwamen nieuwe wantoestanden op het schip naar buiten.

1 uur geleden
Komende klimaattop draait meer om uitvoering dan om nieuwe doelen

DEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse VN-klimaattop, die volgende maand in Antalya wordt gehouden, draait deze keer niet zozeer om onderhandelingen over grootse nieuwe klimaatdoelen. De vraag hoe bestaande doelen waargemaakt kunnen worden, staat veel meer voorop, zeggen experts, diplomaten en waarnemers.

2 uur geleden
Twee jaar cel voor poging tot doodslag bij groepsgeweld Beverwijk

HAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft donderdag celstraffen van twee jaar, waarvan een halfjaar voorwaardelijk, opgelegd aan twee mannen uit Heemskerk en Beverwijk voor een poging tot doodslag. De 22-jarige Adam el B. uit Beverwijk en de 24-jarige Fouad B. uit Heemskerk waren op 6 september vorig jaar in Beverwijk betrokken bij de mishandeling van een 17-jarige jongen uit Haarlem.

2 uur geleden
Herman Brood-schilderij opgenomen in kunstcollectie van het Rijk

AMERSFOORT (ANP) - Een schilderij van Herman Brood is opgenomen in de kunstcollectie van het Rijk. Het gaat om een titelloos werk van de in 2001 overleden zanger en kunstenaar, meldt de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed. Het schilderij werd donderdag gepresenteerd in het Collectiecentrum Nederland in Amersfoort.

4 uur geleden
Oproep aan Jetten om regie te nemen in discussie over Moerdijk

MOERDIJK (ANP) - Inwoners, politieke partijen en diverse organisaties uit Moerdijk roepen minister-president Rob Jetten op de regie te nemen in de plannenmakerij over nieuwe energieprojecten in het gebied. Ze willen dat er een integraal plan komt en dat het Rijk daarna voor een periode van minstens twee generaties "wegblijft uit ons gebied".

4 uur geleden