Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw explosie bij Poolse winkel, nu in Beverwijk

Opnieuw explosie bij Poolse winkel, nu in Beverwijk

BEVERWIJK (ANP) - Bij een explosie in het winkelcentrum Beverhof in Beverwijk is woensdagochtend kort na 05.00 uur de achtergevel van een Poolse supermarkt fors beschadigd. Er zijn geen slachtoffers of gewonden. De getroffen winkel heeft dezelfde naam als de twee Poolse supermarkten waar dinsdagochtend ook een explosie plaatsvond: Biedronka. Dat meldt de politie.

De politiewoordvoerder zegt dat het zeer aannemelijk is dat er een verband is tussen de drie ontploffingen. De politie doet hier nu onderzoek naar. Of de winkel in Beverwijk van een van de eigenaren is waar dinsdagochtend explosies plaatshadden, is nog onduidelijk.

De ingang van de winkel in Beverwijk zit aan de binnenzijde van het winkelcentrum Beverhof. Die is onbeschadigd, aldus de zegsman. De achterzijde ligt aan de openbare weg, het Slangenwegje, en die is beschadigd geraakt door de explosie. Gevelstenen van de gemetselde muur liggen op straat. In de buurt zijn geen woningen.

Geen instortingsgevaar

De politie bekijkt momenteel of het veilig is het pand te onderzoeken. Er is geen instortingsgevaar. Er wordt nog gekeken of er bijvoorbeeld nog een tweede explosief is dat nog niet is ontploft. De weekmarkt die normaal in de buurt wordt gehouden, wordt een beetje verschoven, maar gaat gewoon door, aldus de woordvoerder.

Dinsdagochtend waren explosies bij Poolse supermarkten van de naam Biedronka in Aalsmeer en het Brabantse Heeswijk-Dinther. Door de explosie in Aalsmeer moesten tien mensen hun woning verlaten. Een kat kwam om, verder waren er geen gewonden. In Heeswijk-Dinther werden twintig bewoners tijdelijk geëvacueerd.

De naam Biedronka betekent lieveheersbeestje in het Pools, en de grootste supermarktketen van het Oost-Europese land heet ook zo. De twee dinsdag getroffen Nederlandse winkels lijken niets met die keten van doen te hebben, maar alleen dezelfde naam te voeren, werd dinsdag duidelijk. Eigenaar Mohamad Mahmoed van de winkel in Aalsmeer zei geen banden met de winkel in Heeswijk-Dinther te hebben.

Meer uit Binnenland

Politie onderzoekt incidenten Pridewalk Almere

ALMERE (ANP) - De politie is bezig met een onderzoek naar de meldingen van incidenten tijdens de Pridewalk in Almere afgelopen vrijdag. Volgens een woordvoerder wordt daarbij onder meer naar beelden gekeken.

22 minuten geleden
Weer geen buitenslapers bij aanmeldcentrum in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Ook in de nacht van zaterdag op zondag hebben geen mensen buiten het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel geslapen. Volgens het Rode Kruis zijn 150 asielzoekers overgebracht naar de noodnachtopvanglocaties in Zuidwolde (Drenthe) en Warffum (Groningen), omdat er in Ter Apel geen plek voor ze was. Dat is het maximale aantal. In weekeindes is het doorgaans rustiger in Ter Apel dan doordeweeks.

1 uur geleden
Politie: onderzoek naar brandstichting spoor loopt en kost tijd

ROTTERDAM (ANP) - De politie geeft nog geen nieuwe informatie over de brandstichting zaterdag langs het spoor bij Rotterdam. "Het onderzoek naar de brandstichting en wie betrokken zijn, is volop gaande. Dat vraagt tijd", meldt de politie zondag.

2 uur geleden
Meldingen van gestolen regenboogvlaggen in Oldebroek

OLDEBROEK (ANP) - In de Gelderse gemeente Oldebroek, waar zaterdag bij de Kruiskerk de regenboogvlag werd gehesen en meerdere huishoudens de vlag uithingen, melden diverse mensen dat hun regenboogvlag is gestolen. Dat stelt initiatiefnemer Kjeld Mooi in een videoboodschap op Instagram. Volgens Mooi gaat het om zeker zes meldingen en was ook de vlag bij de Kruiskerk in het dorp Wezep zaterdagavond verdwenen. Zondagochtend heeft Mooi daar zelf een nieuwe vlag opgehangen.

3 uur geleden
Regenboogvlag zondag op diverse plekken gehesen

DEN HAAG (ANP) - Op diverse plekken wappert zondag de regenboogvlag vanwege Coming Out Day, een dag waarop wereldwijd extra aandacht is voor het uit de kast komen van lhbtqia+'ers en de acceptatie van hen. Onder meer bij politiebureaus is de vlag te zien en in de avond wordt in elke provincie één bureau in de regenboogkleuren verlicht. De politie zegt hiermee te willen benadrukken "dat iedereen zichzelf moet kunnen zijn".

4 uur geleden
ProRail: treinverkeer Rotterdam-Delft zeker tot zondagavond plat

ROTTERDAM (ANP) - Het treinverkeer tussen Rotterdam en Delft ligt tot zeker zondagavond 23.00 uur stil. Volgens ProRail duurt het minstens tot die tijd voor de schade is gerepareerd na de brandstichting bij een spoorbrug bij Delfshaven. Mogelijk rijden er zelfs pas maandagochtend weer treinen op dat traject.

18 uur geleden
Drukte op Schiphol, amper treinen door stroom- en wisselstoring

SCHIPHOL (ANP) - Door stroom- en wisselstoringen zijn veel treinen rond Schiphol uitgevallen, waardoor het erg druk is op de luchthaven, meldt een woordvoerder van NS. Treinen richting onder meer Utrecht, Dordrecht en Venlo zijn geannuleerd.

21 uur geleden