Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw explosie bij pand loodgieter Vlaardingen

Opnieuw explosie bij pand loodgieter Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Bij een bedrijfspand in Vlaardingen van een loodgieter, bij wie dit jaar vaker explosies plaatsvonden, is vrijdagochtend vroeg opnieuw een ontploffing geweest. Het gaat om een garage aan de Wilhelminastraat/Koninginnestraat, waar in de nacht van dinsdag op woensdag ook een explosie bij was.

De politie meldt dat de ontploffing om 06.00 uur was. Niemand raakte gewond, wel ligt er een ruit uit. Over waarom de loodgieter het doelwit lijkt te zijn, kon een politiewoordvoerder vrijdagochtend vroeg nog niks zeggen.

Het is de zevende explosie dit jaar in Vlaardingen waarbij de loodgieter vermoedelijk het doelwit was. Ook werd er bij een woning aan de Gretha Hofstralaan een verdacht pakketje meegenomen en onschadelijk gemaakt.

Rotterdam

De ontploffingen begonnen in april. Toen zorgden twee explosies, die een paar dagen na elkaar plaatsvonden, voor zware schade aan auto's. Vervolgens was het een tijdje stil, maar sinds 5 december is het weer raak en waren er explosies bij woningen en bedrijfspanden.

De explosie in Vlaardingen vrijdagochtend was de vijfde explosie die de politie Rotterdam sinds donderdagavond meldde. "Het houdt niet op", meldde de politie op X na de ontploffing in Vlaardingen.

Rond 19.00 uur donderdag was er een ontploffing aan de Spinet in de wijk Zevenkamp in Rotterdam en tegen 23.00 uur ontplofte er iets onder een auto aan de Zeisvoorde in Spijkenisse. Twee andere explosies in de regio vonden plaats in de nacht: in Rotterdam raakte iemand lichtgewond bij een ontploffing rond 01.30 uur in Delfshaven, en even na 04.00 uur was het raak in Dordrecht. De explosies in de twee steden vonden allebei plaats in de Brikstraat. In Dordrecht raakte niemand gewond, maar liep een woning schade op.

Meer uit Binnenland

Duizenden kippen omgekomen bij brand in Vessem

VESSEM (ANP) - Bij de brand in het Brabantse Vessem zijn zondagavond laat duizenden kippen omgekomen, laat de veiligheidsregio weten. De brand brak uit in een loods aan de Keijenhurkseweg en sloeg over naar een naastgelegen kippenstal.

3 uur geleden
Meerdere meldingen van seksueel geweld in Pride-weekend Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Centrum Seksueel Geweld Amsterdam-Amstelland zijn dit weekend vijf meldingen binnengekomen van mensen die het slachtoffer zijn geworden van seksueel geweld.

6 uur geleden
Organisatie: Pride was aaneenschakeling van hoogtepunten

AMSTERDAM (ANP) - De organisatie van Pride Amsterdam kijkt tevreden terug op de editie van dit jaar, die zondagavond eindigt met een drukbezocht slotfeest op de Dam. "Het was een aaneenschakeling van hoogtepunten", zegt een woordvoerder van de organisatie.

10 uur geleden
Ruim 84 ton afval ingezameld na Canal Parade in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Afvalinzamelaars hebben na de Canal Parade ruim 84 ton afval opgehaald in het centrum van Amsterdam. Medewerkers van de gemeente zijn zaterdagavond begonnen met het opruimen van de stad en hebben volgens een woordvoerder van de gemeente de hele nacht doorgewerkt. De opruimactie verliep volgens hem goed. Vorig jaar werd meer afval opgehaald, toen ging het om zo'n 101 ton.

11 uur geleden
Zeker duizend mensen bij mars tegen femicide in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Zeker duizend mensen liepen zondagmiddag een mars tegen femicide door de straten van Rotterdam. De stoet vertrok na een programma met sprekers rond 13.25 uur van het Schouwburgplein. Omstreeks 14.50 uur kwam de menigte daar weer aan.

14 uur geleden
Honderden lopen mars tegen femicide in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Honderden mensen lopen zondagmiddag in een mars tegen femicide door Rotterdam, ziet een verslaggever van het ANP. De tocht is rond 13.25 uur gestart op het Schouwburgplein. Deelnemers hebben borden bij zich met daarop teksten als 'Niet alle mannen, maar altijd een man' en 'I got 99 problems and the patriarchy is all of them'.

15 uur geleden
Man aangehouden die podiumprogramma femicidemars verstoorde

ROTTERDAM (ANP) - De politie in Rotterdam heeft een man aangehouden die het podium op rende bij het sprekersprogramma rond de mars tegen femicide. De man trok de microfoon uit de handen van een nabestaande die op dat moment aan het spreken was en begon dingen te roepen, zag een verslaggever van het ANP.

15 uur geleden