Opnieuw EU-overleg over noodfinanciering coronacrisis
BRUSSEL (ANP) - De Eurogroep, de ministers van Financiën van de 19 eurolanden, vergadert dinsdag per video over maatregelen om de klap van de coronacrisis op te vangen. Minister Wopke Hoekstra doet mee aan het overleg dat om 15.00 uur begint. Voorzitter Mario Centeno heeft de ministers uit de niet-eurolanden ook uitgenodigd voor de e-bijeenkomst.
Op tafel ligt een reeks "ambitieuze" voorstellen, aldus een ingewijde, waarvan enkele besluitrijp zijn en over andere nog een stevig robbertje gevochten zal worden. Vorige sessies over de middelen die de EU gezamenlijk zou kunnen inzetten, leverden weinig meer op dan fikse ruzie tussen noord en zuid.
Zo willen negen landen waaronder Frankrijk, Italië en Spanje dat de eurolanden gezamenlijk euro-obligaties gaan uitgeven. Dat wil Nederland pertinent niet. Ook over de inzet van het noodfonds ESM heeft Den Haag bedenkingen als er kredieten aan landen in financiële nood zouden worden verstrekt zonder voorwaarden.
Na afloop komt Eurogroepvoorzitter Mario Centeno met een verklaring, het tijdstip daarvan is onbekend.
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.
39 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.
1 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.
1 uur geledenNYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI schort ambitieuze plannen voor uitbreiding van zijn datacenters in het Verenigd Koninkrijk op, maakte het bedrijf bekend. Het Britse Stargate-project dreigt volgens het bedrijf achter ChatGPT te duur te worden door hoge energiekosten en regelgeving. Voor de regering van premier Keir Starmer is het een tegenvaller, want in zijn plannen voor economische groei spelen AI en datacenters een belangrijke rol.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasunie-dochter Hynetwork en het Belgische Fluxys hydrogen gaan een waterstofverbinding tussen Nederland en België aanleggen. Daarover hebben ze een overeenkomst ondertekend. Volgens een verklaring moet de verbinding rond 2030 klaar zijn.
4 uur geleden