Opnieuw eenrichtingsverkeer in Kalverstraat om drukte
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt zondag voor de Kalverstraat net als de dag ervoor tijdelijk eenrichtingsverkeer in. Het winkelend publiek kan alleen van de Dam naar de Munt lopen en niet omgekeerd.
De Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland kondigde vrijdag aan dit weekeinde eenrichtingsverkeer in de Kalverstraat in te stellen als het druk wordt, in de hoop een toename van het aantal coronabesmettingen tegen te gaan.
Zaterdag was het volgens een woordvoerder van de gemeente druk maar beheersbaar op de Kalverstraat. Toen werd rond 14.00 uur eenrichtingsverkeer ingesteld. Aan het eind van de middag mochten de shoppers weer in beide richtingen van de Kalverstraat gebruikmaken.
Op de Wallen geldt het hele weekend eenrichtingsverkeer in de avonden. Er staan hosts en verkeersregelaars die de bezoekers de looprichting aanwijzen. Zaterdagavond kort voor 23 uur werd het er zo druk, dat werd besloten korte tijd een aantal straten af te sluiten.
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip m/v Hondius zijn onderweg naar Nederland vooralsnog geen nieuwe mogelijke gevallen van hanta gemeld. Dat liet topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) weten na contact met de kapitein van het vaartuig.
45 minuten geledenSTADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal heeft begin deze week een melding gedaan bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) naar aanleiding van de zaak waarin twee vrouwen worden verdacht van ernstige kindermishandeling. Dat zei Klaas Sloots, burgemeester van Stadskanaal, in een verklaring vrijdagmiddag die live te volgen was bij streekomroep RTV1. "Het is belangrijk dat de kwestie zorgvuldig wordt onderzocht. We willen een volledig beeld krijgen."
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie wilde het onderzoek naar de twee vrouwen uit Stadskanaal die verdacht worden van kindermishandeling eerst "gedegen inhoud geven" alvorens hen aan te houden. Dat zegt het OM vrijdag. Politie en OM krijgen naar eigen zeggen veel vragen over het moment van de aanhoudingen.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond vier mensen aangehouden bij een nieuwe demonstratie tegen asielopvang in Apeldoorn. Twee worden verdacht van het beledigen van de politie en twee van het afsteken van vuurwerk.
2 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - Voor zover bekend bij de politie zijn er donderdag in Stadskanaal bij drie woningen vernielingen aangericht, wordt vrijdag gemeld. Het gaat om huizen aan de Julianastraat en Oranjestraat die donderdagmiddag doelwit waren. Een woning aan de Koninginnelaan was dat 's avonds rond 22.30 uur. In alle gevallen werden een of meerdere ruiten ingegooid.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erben Wennemars stopt als schaatsanalist bij de NOS. Dat laat de nieuwsomroep vrijdag weten. De oud-schaatser neemt na zeventien jaar afscheid vanwege zijn dubbelrol als analist en vader van succesvol schaatser Joep Wennemars.
2 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De burgemeester van Stadskanaal, Klaas Sloots, doet "een dringend beroep" op inwoners van zijn gemeente niet het recht in eigen hand te nemen. In de gemeente is een noodverordening van kracht naar aanleiding van onrust door een strafrechtelijk onderzoek naar kindermishandeling.
3 uur geleden