
Opnieuw drukte op omleidingsroutes door afsluiting A12
UTRECHT (ANP) - Door een wegafsluiting van de A12 tussen Veenendaal en Utrecht is het woensdagochtend druk op de omleidingsroutes. Ook op maandag en dinsdag zorgde dat daar al voor drukte.
Op de A1 vanuit Apeldoorn richting Amersfoort stond rond 07.15 uur 10 kilometer file, wat leidde tot een vertraging van bijna een half uur. Op de A15 tussen Nijmegen en Gorinchem was er langzaamrijdend en stilstaand verkeer over een lengte van 13 kilometer met een vertraging van bijna een half uur.
Aan de A12 tussen Veenendaal en Utrecht wordt sinds vrijdagavond gewerkt. De weg is in de richting van Utrecht tot maandag 19 mei 05.00 uur dicht voor al het verkeer. Over een lengte van 30 kilometer krijgt de weg onder meer stiller asfalt. Verkeer kan omrijden via de A30, A1 en A27, en via de A50, A15, A2 en A27.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het dekenberaad heeft strafrechtadvocaten een e-mail gestuurd met de oproep zich te melden als ze bereid zijn om Ridouan Taghi te verdedigen. Dat bevestigt een woordvoerder van de toezichthouder op de advocatuur na berichtgeving door het AD. De hoofdverdachte in het Marengo-proces zit nog altijd zonder advocaat na de arrestatie van zijn raadsman Vito Shukrula, in april.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een belangrijk informatiesysteem van het Openbaar Ministerie is sinds 17 juli niet up-to-date. Dat schrijven de verantwoordelijke demissionaire bewindspersonen in een brief aan de Tweede Kamer over de impact van het offline halen van het OM.
1 uur geledenREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft voormalig profvoetballer Ronnie S. (41) zeven jaar cel opgelegd voor drugshandel en witwassen. De oud-speler van onder meer NAC en FC Twente is schuldig aan de handel in cocaïne. De straf tegen hem viel lager uit dan de dertien jaar die het Openbaar Ministerie tegen hem had geëist. De rechtbank vindt niet alle verdenkingen bewezen.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - De droogte neemt de komende tijd toe. Door hitte en weinig neerslag krijgt vooral het zuidwesten van het land met droogte te maken, meldt Weeronline. Dit geldt niet voor het hele land, in het oosten van Groningen is het lokaal zelfs iets te nat.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - De komende dagen geldt code geel vanwege de verwachte hitte. Het KNMI meldt dat het vooral in het zuiden, oosten en in stedelijke gebieden warm en benauwd kan aanvoelen. Sinds 10.00 uur is in het hele land ook het Nationaal Hitteplan van kracht.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op de achttiende dag van de onafgebroken wake bij het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag zijn 243 gedode journalisten uit Gaza herdacht. Het was er met zo'n honderd aanwezigen drukker dan op de andere dagen, zag mede-organisator Ineke Palmen van Rotterdam Palestina Coalitie.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het landelijk meldpunt Discriminatie.nl gaat bij de politie in Den Haag aangifte doen van discriminatie naar aanleiding van een X-post van PVV-leider Geert Wilders. Bij het meldpunt zijn in korte tijd meer dan 12.500 meldingen binnengekomen over Wilders' bericht, het hoogste aantal dat Discriminatie.nl ooit registreerde over één incident. Volgens het meldpunt laat dat zien dat veel mensen de afbeelding die Wilders op 4 augustus deelde "discriminerend, polariserend en kwetsend" vinden.
19 uur geleden