Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw drukke cijferweek op beurzen

Opnieuw drukke cijferweek op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De komende beursweek staat opnieuw in het teken van bedrijfscijfers. Aan de Amsterdamse beurs komen onder meer KPN, Shell en Air France-KLM met hun kwartaalresultaten. Op Wall Street is het de beurt aan techreuzen als Facebook, Apple en Amazon. Verder kijken beleggers naar de ontwikkeling van het coronavirus dat na de Verenigde Staten nu ook in steeds meer plekken in Europa weer opleeft. Ook de Federal Reserve, die deze week een rentebesluit neemt, staat in de belangstelling, net als cijfers over de economische krimp in de VS en de eurozone.

De eerste aandacht gaat evenwel uit naar een stortvloed aan cijfers. In Amsterdam openen AEX-fondsen telecombedrijf KPN, chipbedrijf ASMI, winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield, staalmaker ArcelorMittal, olie- en gasbedrijven Shell en maaltijdbezorger Just Eat Takeaway de boeken. Verder komen ook bedrijven als advies- en ingenieursbureau Arcadis, bodemonderzoeker Fugro, tankopslagbedrijf Vopak, luchtvaartmaatschappij Air France-KLM en sportschooluitbater Basic-Fit met cijfers.

Elders in Europa komen bedrijven als softwaremaker SAP, budegetluchtvaartmaatschappij Ryanair, luxegoederenconglomeraat LVMH, automakers PSA, Fiat Chrysler en Volkswagen, chemiebedrijf BASF en banken Barclays, Credit Suisse en Deutsche Bank met resultaten. Ook in de Verenigde Staten wordt het druk. Daar ligt het zwaartepunt op donderdag als techreuzen Apple, Google-moeder Alphabet en Amazon rapporteren. Verder volgt nog een stortvloed aan andere cijfers van ondernemingen als machinemaker Caterpillar, oliebedrijven ExxonMobil en Chevron, socialemediabedrijf Facebook en koffieketen Starbucks.

Gevolgen coronacrisis

Bij al die cijfers wordt gekeken naar de gevolgen van de coronacrisis en ook de verwachtingen voor de rest van het jaar. Daarbij helpt het niet dat het virus in steeds meer Europese landen opnieuw opkomt. Zo worden er onder meer in Spanje en in België nieuwe pieken gemeld, nadat eerder Frankrijk al had aangegeven dat op sommige plekken zoals Parijs het virus de kop weer opsteekt. Ook in Nederland zijn steeds meer aanwijzingen dat het aantal besmettingen oploopt.

De omvang van het gevolg van de coronacrisis in het vorige kwartaal wordt ook duidelijk met cijfers over de economische krimp in die periode. Onder meer voor Duitsland, Frankrijk, Italië, Spanje en de eurozone worden die bekendgemaakt, net als voor de Verenigde Staten. In dat laatste land komt ook de Fed met een rentebesluit. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente ongemoeid laat en ook geen extra opkoopmaatregelen zal aankondigen. De centrale bank zou willen afwachten met wat voor nieuwe steunmaatregelen de Amerikaanse politiek komt.

Vrijdag eindigde de AEX-index 2,2 procent lager op 563,95 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 773,25 punten. De beursgraadmeters in Londen, Parijs en Frankfurt leverden tot 2 procent in. In de VS sloot de Dow-Jonesindex 0,7 procent lager op 26.469,89 punten. De brede S&P 500 zakte 0,6 procent tot 3215,63 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,9 procent tot 10.363,17 punten.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street na opmerking wapenstilstand Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.

8 uur geleden
Noorwegen heropent drie gasvelden voor Europese gasvoorziening

OSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.

8 uur geleden
Ierse waakhond onderzoekt Meta om feeds Instagram en Facebook

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.

9 uur geleden
EU roept VS op handelsdeal te respecteren

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.

11 uur geleden
AEX eindigt hoger na geruststellingen rond oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.

12 uur geleden
Nederlands quantumbedrijf QuantWare haalt 152 miljoen euro op

DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.

13 uur geleden
Directeur Milieudefensie gaat werken bij Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.

14 uur geleden