Opnieuw druk op wegen rondom Amsterdam door wegafsluitingen
AMSTERDAM (ANP) - Het is opnieuw druk op de wegen rondom Amsterdam. Twee snelwegen zijn dicht voor wegwerkzaamheden. Het gaat om de A9 van Alkmaar richting Diemen tussen de knooppunten Badhoevedorp en Holendrecht richting Utrecht en Almere. Ook de A10 Zuid is dicht tussen de knooppunten Amstel en De Nieuwe Meer, richting Schiphol.
Op de buitenring van de A10 gebeurde zondagmiddag een ongeluk bij knooppunt Watergraafsmeer. Hierdoor werden twee rijstroken afgesloten, meldde Rijkswaterstaat.
Door een storing aan de Houtribsluizen is de Markerwaarddijk, de N307, afgesloten. Die storing duurt naar verwachting enkele uren. Zaterdag was het druk met omrijders die vanuit Noord-Holland proberen de hoofdstad te omzeilen via deze dijk tussen Enkhuizen en Lelystad.
Langs de A10 Zuid worden damwanden geslagen om extra rijstroken te kunnen aanleggen. Op de A9 wordt de nieuwe zuidelijke rijbaan aangesloten op de huidige snelweg. Vanaf maandag 7 oktober kan verkeer richting Holendrecht op deze nieuwe rijbaan rijden. De afsluitingen moeten maandag om 05.00 uur zijn opgeheven.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - Een rechter van de rechtbank Noord-Holland die op persoonlijke titel meer dan 4000 Woo-verzoeken deed bij gemeenten in het hele land, behandelt tot nader order geen zaken. Dat meldt de rechtbank Noord-Holland woensdagavond in een verklaring.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft woensdagavond opgetreden bij een azc-protest in Loosdrecht. Het is voor de derde avond op rij dat in de Noord-Hollandse plaats de politie ingrijpt tegen demonstranten die tegen de komst van asielzoekers zijn. Er zijn zeker twee mensen aangehouden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Syrische asielzoekers moeten mogelijk terugkeren naar een veilig gedeelte van hun thuisland in plaats van dat zij een verblijfsvergunning in Nederland krijgen, schrijft asielminister Bart van den Brink (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Per individueel geval gaat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) onderzoeken of dat kan.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben een paar honderd mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. Uit een speaker klinkt een anti-azc-lied en af en toe is er geknal van vuurwerk te horen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.
5 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De rechter heeft woensdag vastgesteld dat het maatschappelijk belang om humanitaire opvang voor asielzoekers te regelen zwaarder weegt dan het belang van omwonenden om inspraak te hebben in die beslissing. Dat is de conclusie nadat dertien omwonenden en ondernemers de tijdelijke opvang van 110 asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht probeerden te voorkomen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag dertig jaar cel geëist tegen Rafik A. voor foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting in zijn vaderland Syrië in 2013 en 2014. "Het is niet te bevatten wat voor impact deze gruwelijkheden op de slachtoffers hebben", zei de officier van justitie.
6 uur geleden