Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw druk op wegen rondom Amsterdam door wegafsluitingen

Opnieuw druk op wegen rondom Amsterdam door wegafsluitingen

AMSTERDAM (ANP) - Het is opnieuw druk op de wegen rondom Amsterdam. Twee snelwegen zijn dicht voor wegwerkzaamheden. Het gaat om de A9 van Alkmaar richting Diemen tussen de knooppunten Badhoevedorp en Holendrecht richting Utrecht en Almere. Ook de A10 Zuid is dicht tussen de knooppunten Amstel en De Nieuwe Meer, richting Schiphol.

Op de buitenring van de A10 gebeurde zondagmiddag een ongeluk bij knooppunt Watergraafsmeer. Hierdoor werden twee rijstroken afgesloten, meldde Rijkswaterstaat.

Door een storing aan de Houtribsluizen is de Markerwaarddijk, de N307, afgesloten. Die storing duurt naar verwachting enkele uren. Zaterdag was het druk met omrijders die vanuit Noord-Holland proberen de hoofdstad te omzeilen via deze dijk tussen Enkhuizen en Lelystad.

Langs de A10 Zuid worden damwanden geslagen om extra rijstroken te kunnen aanleggen. Op de A9 wordt de nieuwe zuidelijke rijbaan aangesloten op de huidige snelweg. Vanaf maandag 7 oktober kan verkeer richting Holendrecht op deze nieuwe rijbaan rijden. De afsluitingen moeten maandag om 05.00 uur zijn opgeheven.

Meer uit Binnenland

Bewoners van ingestorte panden Utrecht waren niet thuis

UTRECHT (ANP) - De bewoners van de ingestorte panden in Utrecht waren op het moment van de explosie niet thuis. Dat laat de woordvoerder van de veiligheidsregio weten. Tot nu toe zijn er ook geen mensen als vermist opgegeven.

2 minuten geleden
Nederlandse hulpverlener op Lesbos vrijgesproken

LESBOS (ANP) - De Nederlandse reddingswerker Pieter Wittenberg is donderdag op het Griekse eiland Lesbos vrijgesproken in de zaak die sinds 2018 tegen hem liep. Ook 23 andere hulpverleners zijn vrijgesproken, meldt de organisatie Human Power, die de rechtszaak heeft gevolgd. Ook Amnesty International maakt melding van de vrijspraak.

19 minuten geleden
Vijf medewerkers Slachtofferhulp in Utrecht na explosie

UTRECHT (ANP) - Slachtofferhulp Nederland is met vijf medewerkers aanwezig op de locatie waar gedupeerden van de explosie in Utrecht worden opgevangen. Dat meldt een woordvoerder.

32 minuten geleden
Calamiteitenhospitaal Utrecht gesloten, 1 gewonde behandeld

UTRECHT (ANP) - Het calamiteitenhospitaal in Utrecht is weer gesloten. Het UMC Utrecht opende het hospitaal donderdagmiddag wegens de explosie in het centrum van de stad. In het calamiteitenhospitaal is één patiënt behandeld.

35 minuten geleden
Centrummanagement Utrecht in contact met getroffen ondernemers

UTRECHT (ANP) - Centrummanagement Utrecht (CMU) heeft contact opgenomen met ondernemers in het getroffen gebied in het centrum van Utrecht. Daar vond donderdagmiddag een grote explosie plaats die bij veel winkels en restaurants in de omgeving voor flinke schade heeft gezorgd.

58 minuten geleden
Beperkt zicht door rook bemoeilijkt hulpdiensten in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht is inmiddels dicht bij het getroffen pand van de explosie geweest. Dat bestaat uit meerdere woonlagen en is ingestort. Ook de panden daarnaast aan de Visscherssteeg zijn deels bezweken, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.

1 uur geleden
Dijksma: omwonenden explosie opgevangen voor zolang als nodig is

UTRECHT (ANP) - Voor inwoners van Utrecht die niet terug naar huis kunnen door de grote explosie en brand in het centrum, heeft de gemeente opvang geregeld "voor zolang als dat nodig is". Burgemeester Sharon Dijksma zei donderdagavond tegen RTV Utrecht dat momenteel aan tientallen mensen onderdak wordt geboden in hotel Karel V.

1 uur geleden