Opnieuw drone gezien bij vliegveld Stockholm, tweede nacht op rij
STOCKHOLM (ANP) - Bij de luchthaven van Arlanda, in de buurt van de Zweedse hoofdstad Stockholm, is maandagavond een drone gezien. Een aantal vertrekkende vluchten liep daardoor lichte vertraging op. In de nacht van zondag op maandag werden ook al vier drones waargenomen bij de luchthaven, waardoor toen het hele vliegverkeer werd platgelegd.
De Zweedse politie schrijft dat iets na 22.00 uur een melding binnenkwam van een bewaker op de luchthaven die een drone boven een van de start- en landingsbanen had gezien. Stockholm Arlanda Airport is het grootste vliegveld van Zweden.
De politie is aanwezig op het vliegveld en doet onderzoek. De Zweedse krant Aftonbladet schrijft dat daarbij een helikopter wordt gebruikt, om de drone op de sporen. De politie wil dat tegenover de krant niet bevestigen.
Naar de drones die in de nacht van zondag op maandag voor verstoringen zorgden, heeft de politie ook een onderzoek geopend. Onduidelijk is wie met de drones vloog. Het vliegverkeer lag ruim twee uur stil, en sommige vluchten moesten worden omgeleid. Er werd onder meer uitgeweken naar Finland en Denemarken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd de voormalige Hondurese president Juan Orlando Hernández gratie te verlenen. Hernández zit in de Verenigde Staten een gevangenisstraf van 45 jaar uit voor drugssmokkel.
41 minuten geledenKYIV (ANP/DPA/RTR/BLOOMBERG) - De rechterhand van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, stapt op, meldt Zelensky. Aanleiding is een groot corruptieschandaal in de energiesector. Eerder op de dag werd bekend dat het kantoor van de machtige stafchef van de president werd doorzocht door het Nationaal Anticorruptieagentschap (NABU) en een anticorruptieaanklager (SAP).
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nog eens negen Palestijnse militanten te hebben gedood bij pogingen om een tunnelnetwerk in Zuid-Gaza te ontmantelen. "Tot nu toe zijn meer dan dertig terroristen uitgeschakeld", aldus een verklaring.
9 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.
10 uur geledenHONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.
10 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.
12 uur geleden