Opnieuw drone gezien bij vliegveld Stockholm, tweede nacht op rij
STOCKHOLM (ANP) - Bij de luchthaven van Arlanda, in de buurt van de Zweedse hoofdstad Stockholm, is maandagavond een drone gezien. Een aantal vertrekkende vluchten liep daardoor lichte vertraging op. In de nacht van zondag op maandag werden ook al vier drones waargenomen bij de luchthaven, waardoor toen het hele vliegverkeer werd platgelegd.
De Zweedse politie schrijft dat iets na 22.00 uur een melding binnenkwam van een bewaker op de luchthaven die een drone boven een van de start- en landingsbanen had gezien. Stockholm Arlanda Airport is het grootste vliegveld van Zweden.
De politie is aanwezig op het vliegveld en doet onderzoek. De Zweedse krant Aftonbladet schrijft dat daarbij een helikopter wordt gebruikt, om de drone op de sporen. De politie wil dat tegenover de krant niet bevestigen.
Naar de drones die in de nacht van zondag op maandag voor verstoringen zorgden, heeft de politie ook een onderzoek geopend. Onduidelijk is wie met de drones vloog. Het vliegverkeer lag ruim twee uur stil, en sommige vluchten moesten worden omgeleid. Er werd onder meer uitgeweken naar Finland en Denemarken.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Bij een reddingsactie van het Rode Kruis woensdag in het zuiden van Libanon zijn vrijwilligers aangevallen, meldt de hulporganisatie in een statement. Vier teams moesten na de reddingsactie gecheckt worden in het ziekenhuis. Het incident gebeurde in de zuidelijke plaats Tayri, dezelfde locatie waar woensdag een Libanese journalist om het leven kwam.
1 uur geledenGENĂˆVE (ANP) - De huidige conflicten in de wereld zouden kunnen leiden tot een nieuwe wereldwijde kernwapenwedloop. Daarvoor waarschuwt Rafael Grossi, de baas van VN-atoomwaakhond IAEA. Hij zegt in een interview met The Telegraph dat de bestaande instabiliteit kan leiden tot een situatie waarin wel twintig landen nucleaire wapens zouden ontwikkelen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft zijn eerste inkomsten ontvangen uit tolheffingen die het heeft opgelegd op de strategische Straat van Hormuz, aldus een hoge Iraanse parlementaire functionaris. De verklaring is gepubliceerd door verschillende Iraanse media.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Het Internationaal Strafhof (ICC) heeft bekendgemaakt dat de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte wordt vervolgd voor misdaden tegen de menselijkheid. Duterte werd vorig jaar opgepakt en uitgeleverd aan het strafhof in Den Haag. Daar is nu vastgesteld dat er genoeg bewijs is om over te gaan tot vervolging.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met een financieringsplan voor immigratiedienst ICE en de grenswacht. Dat betekent dat er een einde kan komen aan de gedeeltelijke shutdown, als het Huis van Afgevaardigden ook akkoord gaat.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie denkt dat het tot een half jaar kan duren om de Straat van Hormuz volledig te ontdoen van Iraanse mijnen, meldt The Washington Post op basis van bronnen. De krant wijst erop dat de gas- en olieprijzen daardoor hoog kunnen blijven na een eventuele vredesdeal.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn zeventien gewonden gevallen. De toestand van vijf slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.
5 uur geleden