Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw drone gezien bij vliegveld Stockholm, tweede nacht op rij

Opnieuw drone gezien bij vliegveld Stockholm, tweede nacht op rij

STOCKHOLM (ANP) - Bij de luchthaven van Arlanda, in de buurt van de Zweedse hoofdstad Stockholm, is maandagavond een drone gezien. Een aantal vertrekkende vluchten liep daardoor lichte vertraging op. In de nacht van zondag op maandag werden ook al vier drones waargenomen bij de luchthaven, waardoor toen het hele vliegverkeer werd platgelegd.

De Zweedse politie schrijft dat iets na 22.00 uur een melding binnenkwam van een bewaker op de luchthaven die een drone boven een van de start- en landingsbanen had gezien. Stockholm Arlanda Airport is het grootste vliegveld van Zweden.

De politie is aanwezig op het vliegveld en doet onderzoek. De Zweedse krant Aftonbladet schrijft dat daarbij een helikopter wordt gebruikt, om de drone op de sporen. De politie wil dat tegenover de krant niet bevestigen.

Naar de drones die in de nacht van zondag op maandag voor verstoringen zorgden, heeft de politie ook een onderzoek geopend. Onduidelijk is wie met de drones vloog. Het vliegverkeer lag ruim twee uur stil, en sommige vluchten moesten worden omgeleid. Er werd onder meer uitgeweken naar Finland en Denemarken.

Meer uit Buitenland

Rusland geeft ruim 500 lichamen aan Oekraïne terug

KYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft recentelijk ruim vijfhonderd lichamen aan Oekraïne teruggegeven, meldt Kyiv zaterdag. Vermoedelijk gaat het om Oekraïense soldaten die zijn gesneuveld in de oorlog tegen Rusland.

20 minuten geleden
Trump: nummer twee Islamitische Staat uitgeschakeld in Nigeria

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

1 uur geleden
Man overleden door haaienbeet voor Australische westkust

PERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.

2 uur geleden
Kremlin: Poetin brengt komende week bezoek aan China

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.

2 uur geleden
Taiwan: wapenleveringen VS zijn hoeksteen van regionale vrede

TAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.

4 uur geleden
Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

13 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

13 uur geleden