Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw drone gezien bij vliegveld Stockholm, tweede nacht op rij

Opnieuw drone gezien bij vliegveld Stockholm, tweede nacht op rij

STOCKHOLM (ANP) - Bij de luchthaven van Arlanda, in de buurt van de Zweedse hoofdstad Stockholm, is maandagavond een drone gezien. Een aantal vertrekkende vluchten liep daardoor lichte vertraging op. In de nacht van zondag op maandag werden ook al vier drones waargenomen bij de luchthaven, waardoor toen het hele vliegverkeer werd platgelegd.

De Zweedse politie schrijft dat iets na 22.00 uur een melding binnenkwam van een bewaker op de luchthaven die een drone boven een van de start- en landingsbanen had gezien. Stockholm Arlanda Airport is het grootste vliegveld van Zweden.

De politie is aanwezig op het vliegveld en doet onderzoek. De Zweedse krant Aftonbladet schrijft dat daarbij een helikopter wordt gebruikt, om de drone op de sporen. De politie wil dat tegenover de krant niet bevestigen.

Naar de drones die in de nacht van zondag op maandag voor verstoringen zorgden, heeft de politie ook een onderzoek geopend. Onduidelijk is wie met de drones vloog. Het vliegverkeer lag ruim twee uur stil, en sommige vluchten moesten worden omgeleid. Er werd onder meer uitgeweken naar Finland en Denemarken.

Meer uit Buitenland

Tienduizenden papegaaiduikers aangespoeld aan Franse kusten

PARIJS (ANP) - Aan de Atlantische kust in Frankrijk zijn afgelopen winter meer dan 45.000 aangespoelde papegaaiduikers geteld, meldt de Franse vogelbescherming (LPO). Een groot deel van de vogels werd dood aangetroffen. De LPO denkt dat het om slechts "een heel klein deel" van het totale aantal dode dieren gaat, schrijft het Franse medium Ici.

29 minuten geleden
Trump claimt dat Iran graag deal wil sluiten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran "heel, heel graag" een deal zou willen sluiten met de Verenigde Staten. Een vertegenwoordiger van Teheran zou deze ochtend hebben gebeld om aan te dringen op een snelle overeenkomst. Iran heeft dat niet bevestigd.

1 uur geleden
Oudste gorilla ter wereld viert 69e verjaardag in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.

2 uur geleden
Trump verwijdert AI-afbeelding van hem als Jezus na kritiek

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een AI-gegenereerde afbeelding van Donald Trump als Jezus is de Amerikaanse president op veel kritiek komen te staan. De afbeelding die Trump zondag op zijn Truth Social-account plaatste, is inmiddels verwijderd.

2 uur geleden
Iran waarschuwt voor escalatie energiecrisis door blokkade VS

TEHERAN (ANP/RTR) - Volgens het Iraanse ministerie van Defensie dreigt de energiecrisis in de wereld te escaleren door de Amerikaanse blokkade van de zeeën rond Iran. Een woordvoerder stelt dat de Amerikaanse president Donald Trump de energiemarkten nog minder stabiel maakt dan die al waren.

2 uur geleden
Pakistan: pogingen voor akkoord tussen VS en Iran gaan door

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zijn er nog steeds pogingen om tot een akkoord te komen tussen de VS en Iran. De onderhandelingen in Islamabad afgelopen zaterdag liepen op niks uit. "Op dit moment wordt er alles aan gedaan om de openstaande kwesties op te lossen", aldus Sharif in een tv-toespraak.

3 uur geleden
Noorwegen heropent 15 jaar na aanslag Breivik regeringsgebouwen

OSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse regering heeft na vijftien jaar weer de eerste gebouwen in gebruik genomen die werden beschadigd bij de bomaanslag van Anders Breivik. Premier Jonas Gahr Støre heeft de gebouwen in het Regjeringskvartalet (het regeringskwartier) van Oslo officieel geopend.

4 uur geleden