Opnieuw dreun voor Manchester City bij Aston Villa
BIRMINGHAM (ANP) - Manchester City heeft bij Aston Villa de volgende dreun opgelopen. De landskampioen van coach Pep Guardiola verloor met 2-1 en leed zo de zesde nederlaag in de Premier League en negende in totaal van dit seizoen.
Aston Villa passeert ManCity door de zege op de ranglijst. De club uit Birmingham van coach Unai Emery heeft 28 punten, 1 meer dan de titelverdediger. Koploper Liverpool, dat zondag tegen Tottenham Hotspur speelt, heeft 9 punten meer dan City.
De thuisploeg kreeg al in de eerste minuut een grote kans op de openingstreffer, maar doelman Stefan Ortega redde. Een minuut later tikte Ortega de kopbal van Pau Torres nog net tegen de lat. In de zestiende minuut was het wel raak. Youri Tielemans stuurde Morgan Rogers knap weg en die legde af op Jhon Durán, die Ortega kansloos liet.
Paal
In de tweede helft was Rogers dicht bij de tweede treffer, maar hij zag zijn schot op de paal belanden. Enkele minuten later rondde hij een aanval na afleggen door John McGinn knap af. City kwam in de extra tijd nog terug tot 2-1 door een treffer van Phil Foden, maar een kans op de gelijkmaker kreeg de ploeg niet meer.
Ian Maatsen en Lamare Bogarde bleven bij Aston Villa op de bank, net als Nathan Aké bij Manchester City. De verdediger was de afgelopen weken afwezig door een blessure.
Manchester City verloor eind oktober in de League Cup van Tottenham Hotspur en wist daarna nog maar een van de elf wedstrijden te winnen. In de Champions League verloor de ploeg twee keer en verspeelde City thuis tegen Feyenoord een 3-0-voorsprong (3-3).
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
9 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
12 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
14 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
15 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
16 uur geleden