Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw dreigt staking in Franse olie-industrie

Opnieuw dreigt staking in Franse olie-industrie

PARIJS (ANP/AFP) - Automobilisten in Frankrijk dreigen opnieuw te maken te krijgen met tekorten bij tankstations. Vakbond CGT, de grootste onder personeel in de Franse petroleumindustrie, heeft opgeroepen tot stakingen in januari en februari. De bond verzet zich met de acties tegen de geplande pensioenhervorming die de regering wil doorvoeren.

CGT denkt onder andere aan het stilleggen van raffinaderijen, "als dit nodig is". Ook dreigen de acties het vervoer van benzine of diesel te hinderen, zegt Eric Sellini, vakbondscoördinator bij olieconcern TotalEnergies.

De acties staan gepland op 19 en 26 januari en 6 februari. Die eerste datum staat aangemerkt als landelijke stakingsdag tegen de pensioenhervorming, georganiseerd door de acht grootste vakbonden van Frankrijk. In de plannen die premier Elisabeth Borne onlangs bekendmaakte gaat de pensioenleeftijd vanaf 2030 omhoog van 62 naar 64 jaar, om personeelstekorten tegen te gaan.

Werknemers in de Franse olie-industrie staakten het afgelopen najaar wekenlang, wat voor grote problemen zorgde bij tankstations. Veel pomphouders kwamen zonder brandstof te zitten. Ook Nederlandse reizigers waren de dupe. De ANWB kreeg in oktober honderden hulpverzoeken van gestrande automobilisten uit Frankrijk.

Meer uit Financieel

Oman ondertekent investeringsdeals van 200 miljoen voor industrie

MUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.

19 minuten geleden
Minister Hongkong: beursgangen leveren dit jaar al miljarden op

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.

4 uur geleden
Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

15 uur geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

1 dag geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

1 dag geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

1 dag geleden
Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

1 dag geleden