Opnieuw doden bij nieuwe protesten in Myanmar
YANGON (ANP/AFP/DPA) - Ten minste vijf mensen zijn gedood en diverse anderen gewond geraakt tijdens nieuwe demonstraties tegen de militaire staatsgreep van 1 februari in Myanmar. Dat melden lokale media en het Duitse persbureau DPA op basis van een getuige. Eerder was nog sprake van twee dodelijke slachtoffers.
Kyaw Swar, inwoner en demonstrant uit de stad Bago, vertelde DPA dat een mede-actievoerder zondagmorgenvroeg door een geweerschot is omgekomen en verschillende anderen gewond zijn geraakt. "De spanning is toegenomen. Mensen zullen niet stoppen met protesteren en de strijdkrachten proberen daar een einde aan te maken."
Volgens lokale media is in de stad Myintkyina in de staat Kachin, in het noorden van het land, een tweede dodelijk slachtoffer gevallen. In Hlaingthaya, in het westelijke deel van Yangon, stierven drie mensen. Daar waren zaterdagavond laat en zondagochtend vroeg duizenden mensen aan het betogen tegen de militaire machthebbers.
Tienduizenden actievoerders
Zondag gingen in Myanmar weer tienduizenden actievoerders de straat op. Volgens de vereniging voor hulp aan politieke gevangenen (AAPP) zijn sinds het begin van de demonstraties meer dan tachtig mensen gedood en zeker 2000 demonstranten gearresteerd.
Regeringsleider Aung San Suu Kyi zit al weken vast. Het leger arresteerde haar toen het begin februari de macht greep. De 75-jarige politica wordt vervolgd voor allerlei strafbare feiten, waaronder het bezit van illegaal geïmporteerde walkietalkies en het overtreden van coronaregels. Het leger beweerde donderdag dat ze ook 600.000 dollar aan steekpenningen en meer dan 10 kilo aan goud heeft ontvangen. Haar advocaat noemde de beschuldigingen tegen de Nobelprijswinnares lachwekkend.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.
14 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon is een dode gevallen bij een Israëlische droneaanval, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. In het land geldt sinds vorige week een staakt-het-vuren, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van het schenden daarvan.
45 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Op de Straat van Hormuz is opnieuw een containerschip beschoten door de Iraanse Revolutionaire Garde, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Het zou zware schade hebben opgelopen, maar niemand raakte gewond.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.
10 uur geleden