Opnieuw doden bij nieuwe protesten in Myanmar
YANGON (ANP/AFP/DPA) - Ten minste vijf mensen zijn gedood en diverse anderen gewond geraakt tijdens nieuwe demonstraties tegen de militaire staatsgreep van 1 februari in Myanmar. Dat melden lokale media en het Duitse persbureau DPA op basis van een getuige. Eerder was nog sprake van twee dodelijke slachtoffers.
Kyaw Swar, inwoner en demonstrant uit de stad Bago, vertelde DPA dat een mede-actievoerder zondagmorgenvroeg door een geweerschot is omgekomen en verschillende anderen gewond zijn geraakt. "De spanning is toegenomen. Mensen zullen niet stoppen met protesteren en de strijdkrachten proberen daar een einde aan te maken."
Volgens lokale media is in de stad Myintkyina in de staat Kachin, in het noorden van het land, een tweede dodelijk slachtoffer gevallen. In Hlaingthaya, in het westelijke deel van Yangon, stierven drie mensen. Daar waren zaterdagavond laat en zondagochtend vroeg duizenden mensen aan het betogen tegen de militaire machthebbers.
Tienduizenden actievoerders
Zondag gingen in Myanmar weer tienduizenden actievoerders de straat op. Volgens de vereniging voor hulp aan politieke gevangenen (AAPP) zijn sinds het begin van de demonstraties meer dan tachtig mensen gedood en zeker 2000 demonstranten gearresteerd.
Regeringsleider Aung San Suu Kyi zit al weken vast. Het leger arresteerde haar toen het begin februari de macht greep. De 75-jarige politica wordt vervolgd voor allerlei strafbare feiten, waaronder het bezit van illegaal geïmporteerde walkietalkies en het overtreden van coronaregels. Het leger beweerde donderdag dat ze ook 600.000 dollar aan steekpenningen en meer dan 10 kilo aan goud heeft ontvangen. Haar advocaat noemde de beschuldigingen tegen de Nobelprijswinnares lachwekkend.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker die daar niets in zag, is overgeplaatst.
41 minuten geledenANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.
44 minuten geledenBANDAR ABBAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat Iran in de nacht van woensdag op donderdag een raket heeft afgevuurd richting Koeweit, die werd onderschept door de krijgsmacht van dat land. Iran lanceerde ook vijf drones die "een dreiging vormden" in en rond de Straat van Hormuz, wat volgens de VS neerkomt op een schending van een eerder afgesproken staakt-het-vuren.
51 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Mensenrechtenchef Volker Türk van de Verenigde Naties ziet het aantal burgerslachtoffers door de oorlog in Oekraïne stijgen. Zijn kantoor spreekt over een gevaarlijke escalatie van de oorlog. De Hoge Commissaris voor de Mensenrechten maakt zich zorgen over Russische dreigementen om aanvallen op Kyiv nog verder op te voeren en wil nieuwe vredesonderhandelingen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft afspraken met de EU goedgekeurd over het lenen van 90 miljard euro. Een ruime meerderheid van de parlementsleden stemde in met het voorstel.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Frankrijk moet snel maatregelen nemen om de overbevolking in gevangenissen tegen te gaan, zeggen experts van de Verenigde Naties. Ze waarschuwen dat de omstandigheden in sommige gevangenissen mogelijk de fundamentele rechten van gedetineerden schenden.
3 uur geleden