Opnieuw demonstraties in Louisville, avondklok verlengd
LOUISVILLE (ANP) - In de Amerikaanse stad Louisville (Kentucky) zijn donderdagavond (lokale tijd) opnieuw honderden mensen de straat opgegaan uit ongenoegen over het besluit om maar één van de drie politieagenten te vervolgen die betrokken waren bij de dood van Breonna Taylor (26). Bij demonstraties op woensdag, waar duizenden mensen aan meededen, werden twee politieagenten neergeschoten en 127 mensen gearresteerd, met name voor het overtreden van de avondklok die vanwege de protesten is ingesteld.
Volgens lokale media verloopt het protest rustig. Politiehoofd Robert Schroeder zei op een persconferentie te verwachten dat de demonstraties de komende dagen nog zullen aanhouden en dat de de avondklok verlengd wordt tot na het weekeinde. Troepen van de Nationale Garde zijn ingezet om de de lokale politie te ondersteunen bij het houden van de orde.
Gouverneur Andy Beshear van Kentucky heeft de openbare aanklager in zijn staat opgeroepen alle informatie van het onderzoek naar de schietpartij waardoor Taylor om het leven kwam openbaar te maken. "We zouden alle mensen in Kentucky dat allemaal moeten laten zien, dat evalueren en dan tot de waarheid komen", zei Beshear.
Taylor, een zwarte vrouw, kwam in maart in haar eigen huis door politiekogels om het leven. Politieagent Brett Hankison, die in juni al werd ontslagen, is niet aangeklaagd voor het doden van Taylor, maar voor het nodeloos in gevaar brengen van haar buren. De andere twee agenten die fatale schoten zouden hebben gelost, worden in het geheel niet vervolgd. De dood van Taylor is een vooraanstaande zaak geworden voor de Black Lives Matter-beweging, die protesteert tegen racisme en buitensporig politiegeweld.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Twee mensen zijn omgekomen en drie gewond geraakt toen wrakstukken neerkwamen op een weg in Abu Dhabi. De wrakstukken kwamen van een ballistische raket die was neergehaald door de luchtafweer. Verscheidene auto's raakten beschadigd.
39 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Israël heeft na een verzoek van Pakistan de Iraanse kopstukken Abbas Araghchi en Mohammad Baqer Qalibaf van de dodenlijst gehaald, claimt een Pakistaanse functionaris. Volgens diegene had Israël de coördinaten voor een gerichte aanval op die twee al klaarliggen, maar werd toch besloten om ze niet uit te schakelen.
55 minuten geledenDHAKA (ANP/RTR) - In Bangladesh zijn zeker 24 mensen om het leven gekomen nadat een passagiersbus met ongeveer veertig inzittenden in de rivier de Padma was gestort. Het incident gebeurde toen de bus probeerde aan boord van een veerboot te gaan, aldus de hulpdiensten.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.
5 uur geledenGAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
11 uur geleden