
Opnieuw ddos-aanval op netwerk hoger onderwijs en ziekenhuizen
DEN HAAG (ANP) - Universiteiten, hogescholen, mbo's, academische ziekenhuizen en onderzoeksinstituten kampen vrijdag met een nieuwe ddos-aanval op hun gezamenlijke netwerk. De instellingen hebben sinds 08.20 uur last van "trage of geen internetverbinding" door een "grote ddos-aanval", meldt de organisatie SURF, het gezamenlijke computernetwerk.
Volgens SURF hebben instellingen verspreid over het land ermee te maken. Op de website Allestoringen komen meldingen binnen uit studentensteden als Groningen, Amsterdam, Leiden, Utrecht, Zwolle, Tilburg en Eindhoven.
SURF was woensdag en donderdag ook al doelwit van een ddos-aanval. Woensdag werden vooral instellingen in het zuiden van het land getroffen. De aanval op donderdag had ook gevolgen voor onderzoekers in de rest van het land.
Teveel verkeer
Bij de aanvallen worden systemen bestookt met zoveel verkeer dat ze bezwijken onder de druk en onbereikbaar worden. Om nieuwe aanvallen zo veel mogelijk te voorkomen, zijn er maatregelen genomen. Volgens een woordvoerder wordt nu onderzocht of deze maatregelen effect hebben gehad. Wie er achter de aanvallen zitten of wat het motief is, kan de woordvoerder niet zeggen. Ook niet of er een verband is tussen de digitale aanvallen.
Afgelopen nacht waren er ook enkele korte aanvallen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De medische toestand van het meisje uit Vlaardingen dat zwaargewond raakte, omdat ze mishandeld zou zijn door haar pleegouders, is niet veranderd. "Ze blijft de rest van haar leven aangewezen op intensieve zorg", zei de officier van justitie woensdag in de rechtbank in Rotterdam. "Ze krijgt iedere dag de zorg die ze nodig heeft."
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD heeft grote bedenkingen bij een wetsvoorstel dat het voor kennismigranten makkelijker en aantrekkelijker moet maken naar Nederland te komen. Tweede Kamerlid Thierry Aartsen vreest dat ook mensen voor wie de regeling helemaal niet bedoeld is, er misbruik van kunnen maken.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Driekwart van de Nederlanders denkt positief over bloemen die zonder bestrijdingsmiddelen zijn geteeld. Vier op de tien mensen willen daar best wat meer voor betalen, de meesten maximaal 20 procent, zo komt vlak voor Valentijnsdag naar voren uit een representatieve peiling van onderzoeksbureau Verian in opdracht van Natuur & Milieu. Een groot struikelblok voor biologisch verkoopsucces is echter dat vrijwel niemand weet waar in de eigen omgeving bloemen worden verkocht waar geen bestrijdingsmiddelen aan te pas zijn gekomen.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt dat het in het noorden glad kan zijn door sneeuwval en bevriezing van natte weggedeelten. Weggebruikers kunnen het beste hun snelheid aanpassen en moeten extra alert zijn, zegt de dienst.
2 uur geledenDELFT (ANP) - Een klimaatneutraal Nederland in 2040 is mogelijk, maar alleen met "een ongekende inspanning van de hele samenleving". Die conclusie trekken experts van drie adviesbureaus die de haalbaarheid hebben onderzocht op verzoek van Greenpeace en Natuur & Milieu.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Carola Schouten zegt dat zij in januari "niet volledig genoeg" is geweest bij de beantwoording van raadsvragen en in een commissiedebat over subsidiefraude in de gemeente. "Deze beantwoording had scherper moeten zijn", laat zij namens het college van burgemeester en wethouders weten in een brief aan de gemeenteraad.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Prinses Ariane heeft problemen met haar zicht als gevolg van schermtijd. Dat vertelde koningin Máxima dinsdag bij de conferentie Kliks & Kwesties: Jong en Online in Amsterdam. De ogen van de 17-jarige Ariane hebben moeite met scherpstellen.
17 uur geleden