
Opnieuw ddos-aanval op netwerk hoger onderwijs en ziekenhuizen
DEN HAAG (ANP) - Universiteiten, hogescholen, mbo's, academische ziekenhuizen en onderzoeksinstituten kampen vrijdag met een nieuwe ddos-aanval op hun gezamenlijke netwerk. De instellingen hebben sinds 08.20 uur last van "trage of geen internetverbinding" door een "grote ddos-aanval", meldt de organisatie SURF, het gezamenlijke computernetwerk.
Volgens SURF hebben instellingen verspreid over het land ermee te maken. Op de website Allestoringen komen meldingen binnen uit studentensteden als Groningen, Amsterdam, Leiden, Utrecht, Zwolle, Tilburg en Eindhoven.
SURF was woensdag en donderdag ook al doelwit van een ddos-aanval. Woensdag werden vooral instellingen in het zuiden van het land getroffen. De aanval op donderdag had ook gevolgen voor onderzoekers in de rest van het land.
Teveel verkeer
Bij de aanvallen worden systemen bestookt met zoveel verkeer dat ze bezwijken onder de druk en onbereikbaar worden. Om nieuwe aanvallen zo veel mogelijk te voorkomen, zijn er maatregelen genomen. Volgens een woordvoerder wordt nu onderzocht of deze maatregelen effect hebben gehad. Wie er achter de aanvallen zitten of wat het motief is, kan de woordvoerder niet zeggen. Ook niet of er een verband is tussen de digitale aanvallen.
Afgelopen nacht waren er ook enkele korte aanvallen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Filmproducent Rob Houwer is overleden, bevestigde Ineke van Wezel, die jarenlang met Houwer samenwerkte, zondag aan het ANP na berichtgeving van Het Parool. De producent van films als Turks Fruit en Soldaat van Oranje overleed vrijdag op 87-jarige leeftijd in Amsterdam. Hij was al een tijdje ernstig ziek.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op de internationale 'peukenopruimdag' zijn zaterdag 964.000 peuken van straat gehaald. Dat is duidelijk meer dan de 600.000 peuken die vorig jaar werden geraapt. Dat komt onder meer doordat op veel meer plaatsen mensen de straat op gingen om aan de actie mee te doen, meldt de organisatie van de actie PeukMeuk.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De wedstrijd van het Nederlands elftal op het Europees kampioenschap tegen Wales is "in totaal door 2,9 miljoen" mensen bekeken. Dat meldt zondagochtend de NOS, die de wedstrijd uitzond. Via de site en app van de NOS keken bijna 180.000 mensen.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is een jongeman gewond geraakt na een schietincident dat zich zondag kort na middernacht afspeelde op de Schinnenbaan in het stadsdeel Beverwaard. De politie heeft een verdachte aangehouden.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jongeren houden zondagmiddag een sit-in op Amsterdam Centraal voor het behoud van de jongerendagkaart. De organisatie Fridays For Future Nederland verwacht dat vanaf 13.00 uur tientallen jongeren aan het zittende protest deelnemen.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Deelnemers aan de jaarlijkse Roparun hebben vorige maand ruim 4,7 miljoen euro opgehaald voor goede doelen. Het geld is bestemd voor doelen die "het leven van mensen met kanker draaglijker maken". De organisatie van het sponsorevenement maakte de eindstand zaterdagavond bekend tijdens een slotfeest in De Kuip in Rotterdam.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Universiteit van Amsterdam (UvA) vindt het onaanvaardbaar dat een aantal Joodse studenten en medewerkers zich onveilig voelt op de universiteit. Tegen Het Parool zeggen enkele Joodse studenten, docenten en medewerkers van de UvA en de Vrije Universiteit (VU) zaterdag dat ze zich buitengesloten voelen en hun identiteit moeten verbergen. Ook spreken ze van "verbale agressie van pro-Palestijnse demonstranten".
1 dag geleden