Opnieuw ddos-aanval op netwerk hoger onderwijs en ziekenhuizen
DEN HAAG (ANP) - Universiteiten, hogescholen, mbo's, academische ziekenhuizen en onderzoeksinstituten kampen vrijdag met een nieuwe ddos-aanval op hun gezamenlijke netwerk. De instellingen hebben sinds 08.20 uur last van "trage of geen internetverbinding" door een "grote ddos-aanval", meldt de organisatie SURF, het gezamenlijke computernetwerk.
Volgens SURF hebben instellingen verspreid over het land ermee te maken. Op de website Allestoringen komen meldingen binnen uit studentensteden als Groningen, Amsterdam, Leiden, Utrecht, Zwolle, Tilburg en Eindhoven.
SURF was woensdag en donderdag ook al doelwit van een ddos-aanval. Woensdag werden vooral instellingen in het zuiden van het land getroffen. De aanval op donderdag had ook gevolgen voor onderzoekers in de rest van het land.
Teveel verkeer
Bij de aanvallen worden systemen bestookt met zoveel verkeer dat ze bezwijken onder de druk en onbereikbaar worden. Om nieuwe aanvallen zo veel mogelijk te voorkomen, zijn er maatregelen genomen. Volgens een woordvoerder wordt nu onderzocht of deze maatregelen effect hebben gehad. Wie er achter de aanvallen zitten of wat het motief is, kan de woordvoerder niet zeggen. Ook niet of er een verband is tussen de digitale aanvallen.
Afgelopen nacht waren er ook enkele korte aanvallen.
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
5 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
5 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Op internationaal niveau wil asielminister Bart van den Brink vooral benadrukken dat "terugkeer een essentieel onderdeel moet zijn" van migratiebeleid. Die boodschap heeft hij naar eigen zeggen naar voren kunnen brengen op een VN-migratiebijeenkomst in New York.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
6 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.
6 uur geleden