Opnieuw ddos-aanval op netwerk hoger onderwijs en ziekenhuizen
DEN HAAG (ANP) - Universiteiten, hogescholen, mbo's, academische ziekenhuizen en onderzoeksinstituten kampen vrijdag met een nieuwe ddos-aanval op hun gezamenlijke netwerk. De instellingen hebben sinds 08.20 uur last van "trage of geen internetverbinding" door een "grote ddos-aanval", meldt de organisatie SURF, het gezamenlijke computernetwerk.
Volgens SURF hebben instellingen verspreid over het land ermee te maken. Op de website Allestoringen komen meldingen binnen uit studentensteden als Groningen, Amsterdam, Leiden, Utrecht, Zwolle, Tilburg en Eindhoven.
SURF was woensdag en donderdag ook al doelwit van een ddos-aanval. Woensdag werden vooral instellingen in het zuiden van het land getroffen. De aanval op donderdag had ook gevolgen voor onderzoekers in de rest van het land.
Teveel verkeer
Bij de aanvallen worden systemen bestookt met zoveel verkeer dat ze bezwijken onder de druk en onbereikbaar worden. Om nieuwe aanvallen zo veel mogelijk te voorkomen, zijn er maatregelen genomen. Volgens een woordvoerder wordt nu onderzocht of deze maatregelen effect hebben gehad. Wie er achter de aanvallen zitten of wat het motief is, kan de woordvoerder niet zeggen. Ook niet of er een verband is tussen de digitale aanvallen.
Afgelopen nacht waren er ook enkele korte aanvallen.
Meer uit Binnenland
GENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Negen demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Onder hen is activist Frank van der Linde. Dat meldt hun advocaat Willem Jebbink. Drie andere cliƫnten van Jebbink worden nog verhoord. Hij verwacht dat ook zij in het komende uur worden vrijgelaten.
5 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.
5 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Door een of meerdere steekpartijen in Den Helder zijn maandagavond twee mensen gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft drie verdachten aangehouden. Een van de gewonden is tevens verdachte, zei een woordvoerster. De politie zoekt nog uit wat er precies is gebeurd in de Noord-Hollandse havenstad.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland waren mensen maandagavond om 20.00 uur twee minuten stil voor iedereen die tijdens of na de Tweede Wereldoorlog is omgekomen in oorlogssituaties of bij vredesoperaties. Bij de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam blies een trompettist het taptoesignaal, waarna de duizenden aanwezigen stilte in acht namen. Om 20.02 uur klonk het Wilhelmus.
8 uur geleden