Opnieuw ddos-aanval op netwerk hoger onderwijs en ziekenhuizen
DEN HAAG (ANP) - Universiteiten, hogescholen, mbo's, academische ziekenhuizen en onderzoeksinstituten kampen vrijdag met een nieuwe ddos-aanval op hun gezamenlijke netwerk. De instellingen hebben sinds 08.20 uur last van "trage of geen internetverbinding" door een "grote ddos-aanval", meldt de organisatie SURF, het gezamenlijke computernetwerk.
Volgens SURF hebben instellingen verspreid over het land ermee te maken. Op de website Allestoringen komen meldingen binnen uit studentensteden als Groningen, Amsterdam, Leiden, Utrecht, Zwolle, Tilburg en Eindhoven.
SURF was woensdag en donderdag ook al doelwit van een ddos-aanval. Woensdag werden vooral instellingen in het zuiden van het land getroffen. De aanval op donderdag had ook gevolgen voor onderzoekers in de rest van het land.
Teveel verkeer
Bij de aanvallen worden systemen bestookt met zoveel verkeer dat ze bezwijken onder de druk en onbereikbaar worden. Om nieuwe aanvallen zo veel mogelijk te voorkomen, zijn er maatregelen genomen. Volgens een woordvoerder wordt nu onderzocht of deze maatregelen effect hebben gehad. Wie er achter de aanvallen zitten of wat het motief is, kan de woordvoerder niet zeggen. Ook niet of er een verband is tussen de digitale aanvallen.
Afgelopen nacht waren er ook enkele korte aanvallen.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
3 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
6 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
10 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
15 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
16 uur geleden