
Opnieuw daling consumentenvertrouwen in februari
DEN HAAG (ANP) - Het consumentenvertrouwen is in februari verder afgenomen vergeleken met een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De stemming onder consumenten verslechterde daarmee voor de vijfde maand op rij. Mensen waren deze maand negatiever over de economie dan in januari. Ook vonden consumenten de tijd voor grote aankopen ongunstiger dan een maand eerder.
Het consumentenvertrouwen zakte volgens het CBS in februari verder weg naar min 32, van min 28 in januari. Het vertrouwen ligt daarmee onder het gemiddelde van de afgelopen twintig jaar, van min 10. In januari 2000 bereikte het vertrouwen de hoogste stand ooit (36) en in september en oktober 2022 de laagste stand ooit (min 59). Het herstel van het consumentenvertrouwen na het absolute dieptepunt stokte volgens het CBS in de loop van 2024.
Consumenten waren in februari negatiever over het economische klimaat. Zowel hun oordeel over de economische situatie in de afgelopen twaalf maanden als hun oordeel over de economische situatie in de komende twaalf maanden verslechterde. Ook de koopbereidheid nam af in februari, waarbij consumenten negatiever waren over hun financiële situatie in de afgelopen twaalf maanden en voor de komende twaalf maanden.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De wereldwijde verkoop van elektrische auto's blijft ondanks de economische onzekerheid groeien en stijgt dit jaar voor het eerst tot meer dan 20 miljoen. Daarmee zijn elektrische auto's dit jaar goed voor ruim een kwart van alle nieuw verkochte auto's in de wereld. Dat meldt het Internationaal Energie Agentschap (IEA).
44 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse elektronicaconcern Sony waarschuwt dat de winst dit jaar 100 miljard yen (620 miljoen euro) lager uitvalt door de Amerikaanse importheffingen.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een lagere winst geboekt. Het financiële concern zag de rente-inkomsten vergeleken met een jaar eerder teruglopen. De cijfers laten zien dat de onlangs aangetreden topvrouw Marguerite Bérard nog een opgave heeft in het terugdringen van de kosten.
1 uur geledenADDIS ABEBA (ANP/BLOOMBERG) - Ethiopië verwacht dat vijf Chinese bedrijven in totaal 1,75 miljard dollar (1,56 miljard euro) gaan investeren in het Oost-Afrikaanse land, voornamelijk in de productie van zonnecellen en de exploratie van grondstoffen. Dat meldt de Ethiopische minister van Financiën, Ahmed Shide.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om het woningtekort tegen te gaan komen er in Nederland steeds meer tijdelijke huizen bij, zoals containerwoningen, kant-en-klare flexhuizen of kantoren die zijn omgebouwd tot tijdelijke studio's. Vorig jaar is voor meer dan 6000 van deze woningen een vergunning verstrekt. Dit zijn bijna drie keer zo veel als in 2020, heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) uitgezocht. In 2023 ging het nog om ruim 4000 vergunningen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - UnitedHealth Group is dinsdag flink onderuitgegaan op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse zorgconcern heeft onverwacht topman Andrew Witty vervangen door voormalig topman Stephen Hemsley. UnitedHealth kelderde 17,8 procent.
10 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft dinsdag de grootste update van zijn besturingssysteem Android in jaren aangekondigd. Android is het meest gebruikte besturingssysteem ter wereld en zit bijvoorbeeld in smartphones van Samsung, Oppo, Xiaomi en de eigen Pixel-smartphones.
11 uur geleden