Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw daling afzetprijzen Nederlandse industrie

Opnieuw daling afzetprijzen Nederlandse industrie

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen waren in oktober gemiddeld 1,2 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. De prijsdaling zette daarmee door na een daling van 2,1 procent in september, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Eerder was voor september een prijsdaling van 2 procent gemeld.

De producentenprijzen kunnen invloed hebben op de inflatie omdat ze worden doorberekend aan afnemers. Bij sterk stijgende afzetprijzen kan de inflatie toenemen, terwijl die bij dalende prijzen wordt afgeremd.

Volgens het CBS hangt de ontwikkeling van de producentenprijzen sterk samen met de prijzen van ruwe aardolie. In oktober kostte een vat ruwe North Sea Brent bijna 18 procent minder dan een jaar eerder. In september was olie nog ruim 24 procent goedkoper dan een jaar eerder.

0,1 procent

Producten van de aardolie-industrie waren in oktober ruim 21 procent goedkoper dan in dezelfde maand een jaar eerder. In september lagen de prijzen dik 31 procent lager dan een jaar eerder. De afzetprijzen van de chemische industrie waren vorige maand 3 procent lager dan een jaar eerder. In september lagen de prijzen 1 procent lager dan in september 2023.

In vergelijking met september stegen de industriële afzetprijzen met 0,1 procent. De prijzen op de buitenlandse markt stegen met 0,2 procent, terwijl de prijzen op de binnenlandse markt gelijk bleven.

Meer uit Financieel

Ministers EU: gesprek met VS gewenst maar ook voorbereid op actie

BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.

1 uur geleden
Voorzitter Eurogroep: energiecrisis moment van waarheid Europa

BRUSSEL (ANP) - Maatregelen die worden genomen om de gevolgen van de energiecrisis te verminderen, moeten in lijn zijn met de strategische doelen van Europa op de lange termijn, zei voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis maandag. "We moeten niet op zoek gaan naar een oplossing voor de korte termijn", zei hij voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden. "Hiervoor hebben we meer Europa nodig. Daarom is dit het moment van de waarheid voor Europa."

1 uur geleden
Hackers stelen gegevens van miljoenen studenten en docenten

SALT LAKE CITY (ANP) - Het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas is slachtoffer van een cyberaanval. Dat meldt het Amerikaanse moederbedrijf Instructure. Er zouden gegevens van 275 miljoen studenten, docenten en medewerkers zijn buitgemaakt.

1 uur geleden
Onlineverkoper eBay stijgt op Wall Street na overnamebod GameStop

NEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.

1 uur geleden
Duitse exporteurs steunen EU-actie bij Amerikaanse heffingen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse exporteursvereniging BGA steunt mogelijke vergeldingsmaatregelen van de EU, als de nieuwe Amerikaanse invoerheffingen voor auto's uit Europa daadwerkelijk van kracht worden. "Eventuele tegenmaatregelen" zouden al besproken kunnen worden zodra het "duidelijk" is waarom president Donald Trump precies nieuwe tarieven wil invoeren, in welke mate en op welke juridische basis. Dat zegt BGA-voorzitter Dirk Jandura tegen de zakenkrant Handelsblatt.

2 uur geleden
Chipmaker Cerebras wil 3,5 miljard dollar ophalen met beursgang

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - Maker van AI-chips Cerebras Systems wil naar de beurs in de Verenigde Staten. Het Amerikaanse bedrijf dat de concurrentie aan wil gaan met de grootste chipmaker ter wereld Nvidia wil tot 3,5 miljard dollar (bijna 3 miljard euro) ophalen bij een beursgang.

2 uur geleden
EU adviseert lidstaten geen Huawei en ZTE te gebruiken in netwerk

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft lidstaten aanbevolen om geen apparatuur van de Chinese telecombedrijven Huawei en ZTE te gebruiken voor netwerken van lokale aanbieders. Dat zei een woordvoerder maandag.

3 uur geleden