Opnieuw daling aantal coronadoden in de VS
BALTIMORE (ANP) - In de Verenigde Staten zijn in de afgelopen 24 uur 532 coronadoden gerapporteerd. Dat blijkt uit cijfers van de Johns Hopkins Universiteit in Baltimore. Het dagelijkse dodental ligt lager dan een dag eerder, toen er 638 doden als gevolg van het coronavirus werden geregistreerd. Zaterdag stierven nog 1227 Amerikanen.
Volgens de meest recente cijfers zijn in de VS sinds het begin van de corona-uitbraak 98.218 mensen overleden aan het virus. Dat is het hoogste dodental ter wereld. Tot nu toe hebben ruim 1,66 miljoen Amerikanen het virus opgelopen.
In Brazilië stierven het afgelopen etmaal meer mensen aan het longvirus dan in de Verenigde Staten, namelijk 807. Het Zuid-Amerikaanse land is het epicentrum van de virusuitbraak in Latijns-Amerika en telt inmiddels meer dan 23.000 doden.
Meer uit Buitenland
N i e u w bericht, achtergrond in 3e alinea
1 uur geledenCARACAS (ANP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela zijn mogelijk veertig mensen om het leven gekomen. Dat melden anonieme Venezolaanse bronnen aan The New York Times. Verdere details zijn er niet.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Zo'n 50.000 huishoudens en ruim 2000 bedrijven in het zuidwesten van Berlijn zitten sinds zaterdagochtend zonder stroom. Een brand op een brug met stroomkabels zorgde voor de stroomuitval. Netbeheerder Stromnetz houdt er rekening mee dat het herstel van het stroomnet lang kan duren. Een deel van de huishoudens heeft mogelijk pas donderdag weer stroom.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.
7 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De aanhoudende protesten in Iran hebben tot nieuwe doden geleid. Dat schrijft het Duitse persbureau DPA op basis van verklaringen van ooggetuigen.
10 uur geledenCARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.
11 uur geleden