Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw dagrecord corona in Frankrijk

Opnieuw dagrecord corona in Frankrijk

PARIJS (ANP/DPA) - De Franse gezondheidsautoriteiten hebben zaterdag wederom een recordaantal nieuwe coronabesmettingen gemeld. In 24 uur tijd kwamen er 13.498 vastgestelde infecties met het gevreesde virus bij, een paar honderd meer dan vrijdag.

Tijdens de hoogste piek van de eerste golf op 31 maart werden er 7578 geregistreerd. Destijds werd er wel veel minder getest. De huidige capaciteit kan volgens de krant Le Parisien verder worden opgevoerd nu er goedkeuring is gekomen voor het gebruik van een speekseltest. Die wordt vanaf oktober ingezet, maar alleen bij mensen die ziekteverschijnselen vertonen.

In totaal zijn er nu ruim 442.000 Fransen besmet geraakt met corona. Het aantal patiënten dat aan Covid-19 is overleden, liep met 26 op tot 31.274. In de strijd tegen verdere verspreiding van het virus nemen steeds meer steden en departementen strengere maatregelen. Toulouse, Nice, Bordeaux en Marseille reageerden het snelst.

In Indre-et-Loire, de streek rond Tours, zijn met ingang van maandag dansavonden verboden evenals evenementen van studentenverenigingen. Ook deed de prefect onder meer bijeenkomsten in de ban waar staande wordt gegeten en gedronken. Cafés zonder terras of zitgelegenheid binnen gaan dicht, restaurants mogen geen arrangementen aanbieden waarbij verscheidene mensen van dezelfde schaal of plank eten.

Meer uit Buitenland

Poolse president annuleert reis na schorsing hoogste rechter

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn vliegtuig naar Senegal rechtsomkeert laten maken, nadat de hoogste rechter in zijn land werd geschorst en de politie het hoogste gerechtshof was binnengedrongen. De politie meldde het gebouw te zijn binnengedrongen nadat er incidenten rondom het hof ontstonden.

25 minuten geleden
Meer dan 5000 eboladoden in Democratische Republiek Congo

KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 5000 mensen omgekomen door het ebolavirus. Het dodental stond dinsdag nog op 4887. Het aantal geregistreerde ebolagevallen staat op 10.060.

1 uur geleden
Amerikaanse regering keurt raketverkoop aan Oekraïne goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft goedkeuring gegeven voor de verkoop van vijfhonderd Patriot-raketten aan Oekraïne. Volgens Washington moet er zo'n 2,1 miljard dollar (1,9 miljard euro) gemoeid zijn met de deal, die wordt betaald door bondgenoten van Oekraïne.

2 uur geleden
Haaretz: politie vindt geen bewijs omkoping verkiezingen Israël

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische politie heeft geen bewijs gevonden dat drie gearresteerde mannen van de Arabische partij Ra'am kiezers wilden omkopen, meldt de Israëlische krant Haaretz. Naar verwachting zullen de drie vrijgelaten worden door de politie.

3 uur geleden
Brazilië ontbiedt Argentijnse diplomaat om vlucht Bolsonaro

BRASÍLIA (ANP/AFP) - Brazilië heeft een Argentijnse diplomaat ontboden om "uitleg te geven" over de reisbewegingen van Flávio Bolsonaro. Die politicus vluchtte na de door hem verloren presidentsverkiezingen via Argentinië naar de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Recordaantal vervroegde stemmen voor Amerikaanse midterms

WASHINGTON (ANP/AFP) - Al 47,9 miljoen Amerikanen hebben hun stem uitgebracht voor de midterms van volgende week. Dat is nu al meer dan het vorige record van 2022. Toen stemden 45,9 miljoen mensen voor de verkiezingsdag zelf.

4 uur geleden
Canada zegt 500 miljoen euro toe aan EU-lening voor Oekraïne

MONTREAL (ANP) - Canada gaat 500 miljoen euro bijdragen aan de EU-lening aan Oekraïne, maakt premier Mark Carney vrijdag bekend na afloop van de top met de EU in Montreal. Hij maakte die verduidelijking nadat de EU en Canada waren overeengekomen dat Canada zou bijdragen aan de lening aan Kyiv.

4 uur geleden