Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw corruptieonderzoek naar Spaanse koning Juan Carlos

Opnieuw corruptieonderzoek naar Spaanse koning Juan Carlos

MADRID (ANP) - Er loopt een nieuw corruptieonderzoek naar de gepensioneerde koning Juan Carlos, melden Spaanse media. De Spaanse procureur-generaal Dolores Delgado heeft het parket van de aanklager tegen corruptie en georganiseerde misdaad opdracht gegeven de bevindingen daarvan onmiddellijk te sturen naar de Tweede Onderzoekskamer van het Hooggerechtshof, dat de financiële handel van de koning al bekijkt.

Het tweede onderzoek richt zich op het mogelijk witwassen van geld en het ontduiken van belastingen. Deze strafbare feiten zouden zich hebben afgespeeld na de troonswisseling in 2014 en daarmee na het opheffen van zijn onschendbaarheid.

Juan Carlos zou dit keer wel vervolgd kunnen worden, anders dan voor het vermoeden van omkoping en corruptie bij het verwerven van een contract voor een hogesnelheidslijn in Saoedi-Arabië. Dat was voor 2014 en de speciale onderzoeksrechter van het Hooggerechtshof kwam vorige week al tot de conclusie dat de koning daarvoor niet kan worden aangepakt.

Creditcards

Het tweede onderzoek zou al enige maanden lopen en er wordt onder meer gekeken naar creditcards die door de koning zijn gebruikt. Deze zouden niet op zijn naam staan, maar er zouden wel enorme bedragen mee zijn gemoeid. De herkomst van die bedragen is niet bekend.

Door het Hooggerechtshof in te schakelen wil de procureur-generaal ook voorkomen dat er voortdurend uit het onderzoek wordt gelekt naar media, hetgeen in Spanje vaak en veel voorkomt. Door een lek kwam het onderzoek ook aan het licht.

Meer uit Buitenland

Israëlisch evacuatiebevel voor Iraniërs in omgeving reactoren

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Israël heeft een evacuatiebevel afgegeven aan Iraniërs die in de omgeving van reactoren wonen. De oproep geldt voor burgers in het hele land die in woonwijken in de buurt van wapenfaciliteiten wonen.

2 uur geleden
Duitsland, Frankrijk en VK willen onmiddellijk met Iran praten

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk zijn bereid tot onmiddellijke gesprekken met Iran over het nucleaire programma van Teheran in een poging om de situatie in het Midden-Oosten te de-escaleren. Dat heeft de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul gezegd tijdens een bezoek aan de regio.

5 uur geleden
Doden en gewonden door nieuwe aanvallen Iran op Israël

TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - Door een reeks nieuwe aanvallen van Iran op Israël zijn in de nacht van zaterdag op zondag meerdere doden gevallen. Ook raakten ongeveer tweehonderd mensen gewond.

6 uur geleden
Trump: makkelijk deal te sluiten tussen Israël en Iran

WASHINGTON (ANP) - "We kunnen makkelijk een deal voor elkaar krijgen tussen Iran en Israël om een eind te maken aan dit rotconflict!" Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

6 uur geleden
Israël bestookt Iraans defensieministerie

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondagochtend vroeg het hoofdkwartier van het Iraanse ministerie van Defensie en het hoofdkwartier van een project voor nucleaire wapens bestookt. Dat maakte de Israëlische legerleiding bekend.

9 uur geleden
Honderdduizenden protesteren tegen Trump

WASHINGTON/LOS ANGELES/NEW YORK (ANP/RTR) - Honderdduizenden Amerikanen zijn zaterdag in verschillende steden de straat opgegaan om te protesteren tegen president Donald Trump. De demonstraties worden gehouden onder het thema "No Kings", om te benadrukken dat niemand boven de wet staat, ook de president niet.

12 uur geleden
Israël raakt twee brandstofdepots in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - Israël heeft met luchtaanvallen twee brandstofdepots in de Iraanse hoofdstad Teheran geraakt. Dat maakte het Iraanse ministerie van Olie zondagochtend plaatselijke tijd bekend. Kort daarvoor kondigde Iran nieuwe luchtaanvallen op Israël aan.

13 uur geleden