Opnieuw confrontaties rond al-Aqsa-moskee in Jeruzalem
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Vrijdagochtend vonden er opnieuw confrontaties plaats tussen de Israëlische politie en Palestijnse demonstranten in het gebied rond de al-Aqsa-moskee in Jeruzalem. Zeker 31 Palestijnen zijn gewond geraakt, veertien gewonden moesten naar het ziekenhuis.
Honderden mensen begonnen volgens de Israëlische politie stenen en vuurwerk te gooien. De groep Palestijnen trok richting de Westmuur, waar op dat moment joden bezig waren met een eredienst. De politie zag zich daarom genoodzaakt in te grijpen.
Volgens ooggetuigen schoot de politie met rubberen kogels en werden flitsgranaten gebruikt om mensen te verdoven. Er zou ook zijn geschoten op journalisten.
Raketten
De afgelopen weken braken vaker rellen uit rond de moskee. In de afgelopen week werden er ook voor het eerst dit jaar raketten afgevuurd vanuit Gaza. Alle raketten werden vooralsnog onderschept door het Israëlische luchtafweersysteem. Israël voerde als reactie luchtaanvallen uit op de Gazastrook.
Hamas, dat de dienst uitmaakt in Gaza, had al gewaarschuwd dat elk incident bij de al-Aqsa-moskee in Oost-Jeruzalem overschrijding van een "rode lijn" zou betekenen. De islamitische verzetsbeweging beschuldigde Israël ervan aanvallen op gelovigen te tolereren.
De Israëlische premier Naftali Bennett zei daarop dat Hamas bezig is met een lastercampagne. "Dat is de waarheid. Israël doet er alles aan zodat we veilig kunnen genieten van onze feestdagen, joden, moslims en christenen."
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - Volgens de Russische kiescommissie heeft de Tsjetsjeense leider en krijgsheer Ramzan Kadyrov bij zijn herverkiezing als leider van de Russische regio Tsjetsjenië 99,85 procent van de stemmen behaald. Kadyrov is een nauwe bondgenoot van de Russische president Vladimir Poetin.
27 minuten geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - In Syrië is opnieuw een wapenopslag ontploft. Dat gebeurde bij Al-Eis, in de noordelijke provincie Aleppo. De autoriteiten melden dat zeker vier personen gewond zijn geraakt.
43 minuten geledenISLAMABAD/KABUL (ANP/RTR) - Door luchtaanvallen in de Afghaans-Pakistaanse grensregio zijn maandag zeker 28 militanten gedood, meldt de Pakistaanse regering. Volgens een Pakistaanse veiligheidsfunctionaris richtten de aanvallen zich op de Afghaanse provincies Paktika en Kunar.
55 minuten geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat hij de steun van zijn partij heeft gekregen om aan te blijven. Zijn positie is onder druk komen te staan door de zware nederlagen van zijn christendemocraten (CDU) bij deelstaatverkiezingen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Oekraïense ambtsgenoot Volodymyr Zelensky zondag gevraagd aanvallen te staken op Russische raffinaderijen. Dat schrijft zakenkrant Financial Times (FT), die informatie van bronnen kreeg over het telefoongesprek. Trump zou bezorgd zijn over de brandstofprijzen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin stelt dat de overwinning van de radicaal-rechtse AfD in Mecklenburg-Voor-Pommeren grotendeels te wijten is aan het feit dat Duitsland duur Amerikaans gas importeert in plaats van goedkoper Russisch gas.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Grote Amerikaanse media die worden geweerd uit het Witte Huis, stappen naar de rechter om die maatregel teruggedraaid te krijgen. CNN, MS NOW en Politico stellen in een gezamenlijke verklaring dat de persvrijheid op het spel staat. Ze schrijven dat ze het recht van burgers verdedigen op onafhankelijke journalistiek waar de overheid zich inhoudelijk niet mee bemoeit.
2 uur geleden