Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw confrontaties rond al-Aqsa-moskee in Jeruzalem

Opnieuw confrontaties rond al-Aqsa-moskee in Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Vrijdagochtend vonden er opnieuw confrontaties plaats tussen de Israëlische politie en Palestijnse demonstranten in het gebied rond de al-Aqsa-moskee in Jeruzalem. Zeker 31 Palestijnen zijn gewond geraakt, veertien gewonden moesten naar het ziekenhuis.

Honderden mensen begonnen volgens de Israëlische politie stenen en vuurwerk te gooien. De groep Palestijnen trok richting de Westmuur, waar op dat moment joden bezig waren met een eredienst. De politie zag zich daarom genoodzaakt in te grijpen.

Volgens ooggetuigen schoot de politie met rubberen kogels en werden flitsgranaten gebruikt om mensen te verdoven. Er zou ook zijn geschoten op journalisten.

Raketten

De afgelopen weken braken vaker rellen uit rond de moskee. In de afgelopen week werden er ook voor het eerst dit jaar raketten afgevuurd vanuit Gaza. Alle raketten werden vooralsnog onderschept door het Israëlische luchtafweersysteem. Israël voerde als reactie luchtaanvallen uit op de Gazastrook.

Hamas, dat de dienst uitmaakt in Gaza, had al gewaarschuwd dat elk incident bij de al-Aqsa-moskee in Oost-Jeruzalem overschrijding van een "rode lijn" zou betekenen. De islamitische verzetsbeweging beschuldigde Israël ervan aanvallen op gelovigen te tolereren.

De Israëlische premier Naftali Bennett zei daarop dat Hamas bezig is met een lastercampagne. "Dat is de waarheid. Israël doet er alles aan zodat we veilig kunnen genieten van onze feestdagen, joden, moslims en christenen."

Meer uit Buitenland

Trump kondigt verhuizing aan van hoofdkantoor Space Command

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de verhuizing aangekondigd van Space Command, het defensieonderdeel dat over operaties in de ruimte gaat. Het hoofdkwartier verruilt de westelijke staat Colorado voor Alabama in het zuiden van de Verenigde Staten.

46 minuten geleden
Trump spreekt opnieuw teleurstelling in Poetin uit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw zijn teleurstelling in zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin uitgesproken. "Ik ben erg teleurgesteld in hem", zei hij in de radioshow van Scott Jennings.

1 uur geleden
Oekraïne: nooit akkoord met Russische bezetting van kerncentrale

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne zal nooit instemmen met de Russische bezetting van de kerncentrale in Zaporizja, zegt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het verklaart ook dat de veiligheid daar alleen kan worden gegarandeerd met de onmiddellijke terugtrekking van de Russische troepen.

1 uur geleden
Politie Marseille schiet verdachte neer na steekpartij in hotel

MARSEILLE (ANP/AFP) - De politie in Marseille heeft een Tunesiër doodgeschoten na een steekpartij in een hotel in het centrum. Volgens Franse media heeft de man in een hotel ingestoken op drie personen en belaagde hij daarna mensen op straat. Volgens de procureur in Marseille, Nicolas Bessonne, zijn door "de criminele tocht van de man" in totaal vijf gewonden gevallen, van wie er een ernstig aan toe is.

1 uur geleden
Turkse oppositieleider: geen overgave na nieuwe actie magistraten

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse oppositieleider Özgür Özel heeft strijdvaardig gereageerd na een nieuwe nederlaag van zijn partij CHP (Republikeinse Volkspartij) in een rechtszaak. "We geven ons niet over", aldus Özel. "We erkennen het politieke oordeel van de rechters niet."

1 uur geleden
Indonesische president Prabowo alsnog naar China voor herdenking

JAKARTA (ANP/RTR) - De Indonesische president Prabowo Subianto gaat bij nader inzien toch naar China voor de viering van de tachtigste verjaardag van de Japanse capitulatie en het einde van de Tweede Wereldoorlog in 1945. In Beijing wordt een overwinningsparade gehouden met gasten zoals de president van Rusland en de premier van India.

2 uur geleden
Gérard Depardieu toch voor de rechter wegens verkrachting

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse acteur Gérard Depardieu (76) wordt alsnog aangeklaagd en vervolgd voor verkrachting van actrice Charlotte Arnould in 2018. Dat melden bronnen rond de zaak en de advocaat van Arnould.

6 uur geleden