Opnieuw code rood in rampgebied rond Valencia
VALENCIA (ANP/AFP) - De Spaanse weerdienst AEMET heeft code rood afgegeven voor Valencia, waar twee weken geleden nog meer dan tweehonderd doden vielen door noodweer. Het is de zwaarste waarschuwing die de dienst kan afgeven. In een halve dag tijd wordt 180 millimeter regen verwacht. Ook elders in Spanje kan het gevaarlijk worden.
Code rood geldt tot donderdagmiddag 12.00 uur. Naast de regio Valencia gelden ook waarschuwingen voor Catalonië en Malaga. In Andalusië zijn volgens de hulpdiensten ruim duizend woningen geëvacueerd, in Malaga zo'n drieduizend bewoners.
Het slechte weer leidde eerder in Spanje al tot verstoringen in het verkeer. De hogesnelheidstrein uit Madrid rijdt niet naar Malaga, en ook de metro aldaar ligt stil. Een tenniswedstrijd om de Billie Jean King Cup in Malaga werd uitgesteld.
De problemen in Valencia worden mogelijk nog groter doordat de riolering nog verstopt is door modder van het noodweer twee weken geleden. Toen vielen 223 doden en ontstond voor tientallen miljarden euro's schade. Veel inwoners voelden zich in de steek gelaten door de autoriteiten, die te laat in actie zouden zijn gekomen en te weinig gedaan zouden hebben.
Meer uit Buitenland
KRAKAU (ANP/RTR/AFP) - Door een schietpartij in het centrum van Krakau zijn zeker vijf doden en ruim tien gewonden gevallen, meldt de Poolse politie.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft Noord-Koreaanse raketten gebruikt bij aanvallen op Oekraïne. Dat stelt president Volodymyr Zelensky in een bericht op X over aanvallen van afgelopen nacht. Zelensky schrijft dat projectielen van het type KN-23 zijn gebruikt bij het beschieten van de energiesector.
2 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Duizenden manschappen uit Syrië worden ingezet in Jemen en Saudi-Arabië om te helpen bij de strijd tegen de Houthi's. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau AFP.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP) - Reza Pahlavi, de zoon van de verdreven sjah van Iran, heeft zaterdag ondanks protesten een "Vrijheidsprijs" in ontvangst genomen in het Duitse Frankfurt. Hij werd door duizenden aanhangers toegejuicht, terwijl critici de feestelijkheden veroordeelden.
2 uur geledenCHRISTCHURCH (ANP/RTR/AFP) - De parlementsverkiezingen in Nieuw-Zeeland zijn uitgelopen op een nek-aan-nekrace. In voorlopige uitslagen hadden de conservatieve regeringspartij National Party en de linkse oppositiepartij Labour allebei ongeveer 29 procent van de kiezers achter zich. Het verschil bedroeg enkele duizenden stemmen.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/AFP/RTR) - De Maleisische vorst Ibrahim heeft justitie in zijn land gewaarschuwd nadat een koninklijk pardon voor de veroordeelde oud-premier Najib Razak niet was uitgevoerd. Hij mocht de rest van zijn gevangenisstraf onder huisarrest uitzitten na het betalen van een boete, maar zijn vrijlating uit de gevangenis is daarna geblokkeerd.
4 uur geledenROME (ANP) - Privégegevens van de Italiaanse minister en vicepremier Antonio Tajani en van familieleden van de politicus zijn gedeeld op het darkweb. Dat maakt de politicus zelf bekend in een bericht op X.
4 uur geleden