Opnieuw code rood in rampgebied rond Valencia
VALENCIA (ANP/AFP) - De Spaanse weerdienst AEMET heeft code rood afgegeven voor Valencia, waar twee weken geleden nog meer dan tweehonderd doden vielen door noodweer. Het is de zwaarste waarschuwing die de dienst kan afgeven. In een halve dag tijd wordt 180 millimeter regen verwacht. Ook elders in Spanje kan het gevaarlijk worden.
Code rood geldt tot donderdagmiddag 12.00 uur. Naast de regio Valencia gelden ook waarschuwingen voor Catalonië en Malaga. In Andalusië zijn volgens de hulpdiensten ruim duizend woningen geëvacueerd, in Malaga zo'n drieduizend bewoners.
Het slechte weer leidde eerder in Spanje al tot verstoringen in het verkeer. De hogesnelheidstrein uit Madrid rijdt niet naar Malaga, en ook de metro aldaar ligt stil. Een tenniswedstrijd om de Billie Jean King Cup in Malaga werd uitgesteld.
De problemen in Valencia worden mogelijk nog groter doordat de riolering nog verstopt is door modder van het noodweer twee weken geleden. Toen vielen 223 doden en ontstond voor tientallen miljarden euro's schade. Veel inwoners voelden zich in de steek gelaten door de autoriteiten, die te laat in actie zouden zijn gekomen en te weinig gedaan zouden hebben.
Meer uit Buitenland
CAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi wil de militaire academie in zijn land een centrale rol geven in het klaarstomen van de toekomstige leiders. Dat zei de oud-generaal zaterdag tijdens een toespraak ter plaatse, waar hij ook benadrukte dat hij geen vierde termijn ambieert.
6 minuten geledenMARSEILLE (ANP) - President Emmanuel Macron van Frankrijk heeft beloofd extra politie-eenheden naar Marseille te sturen nu de protesten in de havenstad zijn ontaard in rellen.
40 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA/AFP) - Een grote olietanker in de Straat van Hormuz is op een zeemijn gevaren. Dat meldt de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG), die eraan toevoegt dat de aanvaring een "gigantische explosie in de machinekamer" heeft veroorzaakt. Eerder op zaterdag meldde het land al dat ook een andere olietanker op een zeemijn zou zijn gelopen.
41 minuten geledenSPRIMONT (ANP) - De man die op een Belgische snelweg dreigde met een wapen en met explosieven, heeft zich overgegeven. Hij deed dat na onderhandelingen, zonder geweld, meldt de gemeente Sprimont op Facebook.
1 uur geledenLYON (ANP) - Bij de protesten in Frankrijk is brand gesticht bij het toerismebureau in Lyon, meldt BFMTV. De nieuwssite spreekt ook van een plundering. Gemaskerde lieden zouden de ramen ingeslagen hebben, brand veroorzaakt hebben en vervolgens naar binnen zijn gegaan.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een aantal buurlanden gevraagd om graantransporten over land door te laten, zegt de Hongaarse premier Péter Magyar. Die zegt daarmee akkoord te kunnen gaan.
1 uur geledenPARIJS/BRUSSEL (ANP/BELGA/AFP) - Protesten in Franse en Belgische steden zijn zaterdag ontaard in gewelddadige confrontaties met de politie, waarbij traangas en waterkanonnen zijn ingezet. Ook worden tal van arrestaties gemeld.
2 uur geleden