Opnieuw code rood in rampgebied rond Valencia
VALENCIA (ANP/AFP) - De Spaanse weerdienst AEMET heeft code rood afgegeven voor Valencia, waar twee weken geleden nog meer dan tweehonderd doden vielen door noodweer. Het is de zwaarste waarschuwing die de dienst kan afgeven. In een halve dag tijd wordt 180 millimeter regen verwacht. Ook elders in Spanje kan het gevaarlijk worden.
Code rood geldt tot donderdagmiddag 12.00 uur. Naast de regio Valencia gelden ook waarschuwingen voor Catalonië en Malaga. In Andalusië zijn volgens de hulpdiensten ruim duizend woningen geëvacueerd, in Malaga zo'n drieduizend bewoners.
Het slechte weer leidde eerder in Spanje al tot verstoringen in het verkeer. De hogesnelheidstrein uit Madrid rijdt niet naar Malaga, en ook de metro aldaar ligt stil. Een tenniswedstrijd om de Billie Jean King Cup in Malaga werd uitgesteld.
De problemen in Valencia worden mogelijk nog groter doordat de riolering nog verstopt is door modder van het noodweer twee weken geleden. Toen vielen 223 doden en ontstond voor tientallen miljarden euro's schade. Veel inwoners voelden zich in de steek gelaten door de autoriteiten, die te laat in actie zouden zijn gekomen en te weinig gedaan zouden hebben.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Het aantal asielaanvragen in de EU en niet-lidstaten Noorwegen en Zwitserland lag in het eerste halfjaar van 2026 op het laagste punt in vijf jaar voor die periode. Dat meldt het EU-asielagentschap EUAA. In het eerste halfjaar lag het aantal in de zogenoemde EU+ met circa 332.000 asielaanvragen 17 procent lager dan in dezelfde periode in 2025.
48 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de ambitie uitgesproken dat Europa binnen een decennium in staat is bemande ruimtereizen uit te voeren. Dat deed hij tijdens een internationale ruimteconferentie in Parijs, waar hij Europa opriep die droom te helpen verwezenlijken. "Ons Europese ruimteprogramma blijft fragiel, we moeten ons daarom meer inspannen", aldus Macron in Parijs.
1 uur geledenQUITO (ANP/AFP/RTR) - De Ecuadoraanse oud-president Abdalá Bucaram is schuldig bevonden in een corruptiezaak rond de verkoop van coronatests en andere medische benodigdheden tijdens de coronapandemie. Hij en zijn zoon zijn allebei veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen jaar en vier maanden.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - Saudi-Arabië heeft zo'n veertig luchtaanvallen uitgevoerd op Jemen, meldt het door Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Verschillende westelijke regio's zouden zijn aangevallen.
3 uur geledenPUERTO PRINCESA (ANP/AFP) - Bij een brand op een veerboot in de Filipijnse provincie Palawan zijn zeker vijf mensen om het leven gekomen. Meer dan tachtig mensen worden nog vermist. Dat meldt de kustwacht van het land. De oorzaak van de brand is vooralsnog onduidelijk en wordt onderzocht.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense regio Sumy zijn vijf doden gevallen bij een aanval met Russische drones. 24 mensen raakten gewond. Dat meldt de nationale politie van Oekraïne donderdag op Telegram.
6 uur geledenBONN (ANP) - Opnieuw zijn afgelopen maand wereldwijde temperatuurrecords gesneuveld. Augustus verliep sinds het begin van de metingen nog niet eerder zo warm als dit jaar. Het werd op aarde gemiddeld 16,96 graden, heeft de Europese klimaatdienst Copernicus becijferd. Dat gemiddelde is precies gelijk aan dat van juli 2023. Daarmee staan beide maanden nu in de boeken als de warmste uit de meetreeks.
9 uur geleden