Opnieuw celstraf geëist tegen oud-topman Eurocommerce
ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een halfjaar celstraf geëist tegen voormalig topman Ger Visser van vastgoedbedrijf Eurocommerce. Hij zou met zijn vrouw een vals document hebben ingebracht in een gerechtelijke procedure. Dat valse document kwam van hun eigen stichting. Visser is ook al aangeklaagd in diverse zaken rondom faillissementsfraude. In hoger beroep hangen hem daarin ook celstraffen boven het hoofd.
Eurocommerce was een van de grootste projectontwikkelaars van Nederland, maar ging tien jaar geleden failliet. Eind 2011, kort voor het bankroet, maakte Eurocommerce-dochter Jachtstaete 2,5 miljoen euro over naar een stichting die het privévermogen van Visser en zijn vrouw beheerde. Dat bedrag moest na een veroordeling in 2015 terugkomen, maar in 2018 vroeg de stichting om herziening van dat vonnis. De curatoren van Eurocommerce zouden stukken hebben achtergehouden. In de daaropvolgende procedure bracht de stichting volgens het Openbaar Ministerie valse notulen in.
Het OM ziet Visser en zijn vrouw als de opdrachtgevers daarvan en wil een straf, ook omdat ze al eerder voor vergelijkbare zaken zijn veroordeeld. "Het moet stoppen; verdachten moeten ophouden met het frustreren van de rechtsgang en het bij voortduring produceren en inbrengen van valse stukken." De eis vraagt om een onvoorwaardelijke celstraf, omdat Visser "immers al een gewaarschuwd man was" na zijn eerdere veroordeling.
Tegen Vissers vrouw eiste het OM een werkstraf van 100 uur. Zij zou niet het initiatief hebben genomen, maar de fraude wel mede mogelijk hebben gemaakt.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - De Duitse gasopslagen zijn nog maar tussen de 61 en 62 procent gevuld. Duitsland blijft daarmee ver achter bij zijn vuldoelstelling. Zondag hadden de opslagen eigenlijk voor 70 procent gevuld moeten zijn. Toch voorziet de Duitse overheid komende winter geen problemen.
6 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - De landen van oliekartel OPEC+ houden hun productiedoelen tot eind dit jaar ongewijzigd, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat hebben Saudi-Arabië, Rusland en enkele andere landen zondag besloten in een onlinevergadering.
8 uur geledenISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.
11 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.
19 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.
1 dag geleden