Opnieuw celstraf geëist tegen oud-topman Eurocommerce
ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een halfjaar celstraf geëist tegen voormalig topman Ger Visser van vastgoedbedrijf Eurocommerce. Hij zou met zijn vrouw een vals document hebben ingebracht in een gerechtelijke procedure. Dat valse document kwam van hun eigen stichting. Visser is ook al aangeklaagd in diverse zaken rondom faillissementsfraude. In hoger beroep hangen hem daarin ook celstraffen boven het hoofd.
Eurocommerce was een van de grootste projectontwikkelaars van Nederland, maar ging tien jaar geleden failliet. Eind 2011, kort voor het bankroet, maakte Eurocommerce-dochter Jachtstaete 2,5 miljoen euro over naar een stichting die het privévermogen van Visser en zijn vrouw beheerde. Dat bedrag moest na een veroordeling in 2015 terugkomen, maar in 2018 vroeg de stichting om herziening van dat vonnis. De curatoren van Eurocommerce zouden stukken hebben achtergehouden. In de daaropvolgende procedure bracht de stichting volgens het Openbaar Ministerie valse notulen in.
Het OM ziet Visser en zijn vrouw als de opdrachtgevers daarvan en wil een straf, ook omdat ze al eerder voor vergelijkbare zaken zijn veroordeeld. "Het moet stoppen; verdachten moeten ophouden met het frustreren van de rechtsgang en het bij voortduring produceren en inbrengen van valse stukken." De eis vraagt om een onvoorwaardelijke celstraf, omdat Visser "immers al een gewaarschuwd man was" na zijn eerdere veroordeling.
Tegen Vissers vrouw eiste het OM een werkstraf van 100 uur. Zij zou niet het initiatief hebben genomen, maar de fraude wel mede mogelijk hebben gemaakt.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Contractuele afspraken die werknemers verbieden om bij een concurrent aan de slag te gaan, hebben mogelijk een negatief effect op de productiviteit. Dat stelt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een rapport. Concurrentiebedingen worden de afgelopen vijf jaar steeds vaker opgenomen in een contract, ziet de organisatie.
42 minuten geledenANKARA (ANP) - Canada heeft steun van acht andere landen gekregen voor een defensiebank die investeringen in militaire middelen moet vergemakkelijken. De Russische inval in Oekraïne en de onzekerheid over Amerikaanse steun voor bondgenoten zorgen ervoor dat veel landen hun eigen defensiesector willen versterken. Deze nieuwe financiële instelling moet daarbij helpen met kredietgaranties en leningen.
43 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De extreme zomerhitte in Frankrijk remt de druivengroei in belangrijke wijnregio's zoals Champagne, Bordeaux en Bourgogne. Wijnproducenten waarschuwen dinsdag voor een kleinere oogst en een van de vroegste oogsten ooit.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York lieten dinsdag bij de opening een gemengd beeld zien. De Amerikaanse chipbedrijven gingen omlaag na de zware koersverliezen in de Aziatische en Europese chipsector. Beleggers grepen de nieuwe recordresultaten van het Zuid-Koreaanse Samsung, de grootste fabrikant van geheugenchips ter wereld, aan om winst te nemen in chipaandelen die door de AI-rally dit jaar sterk in waarde zijn gestegen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitse brouwerijen hebben vorig jaar een recordhoeveelheid alcoholvrij bier geproduceerd. De productie van bier zonder alcohol steeg met 6,5 procent naar 616 miljoen liter, meldt het Duitse federale statistiekbureau. Tegelijkertijd daalde de productie van bier met alcohol met bijna 6 procent tot 6,8 miljard liter.
2 uur geledenHANGZHOU (ANP/RTR) - Ook het Chinese AI-bedrijf DeepSeek ontwikkelt een eigen AI-chip. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Daardoor wil de Chinese start-up minder afhankelijk worden van Nvidia en Huawei voor chips.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een ruime meerderheid van het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met financiële steun aan landbouwers die worden getroffen door de sterk gestegen prijzen van meststoffen. De Europese Commissie had deze liquiditeitssteun voorgesteld om een daling van de productie of de voedselkwaliteit en stijgende prijzen voor consumenten te voorkomen.
3 uur geleden