Opnieuw brons voor judoka Tsjakadoea in Düsseldorf
DÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse judoka Tornike Tsjakadoea heeft bij de Grand Slam in Düsseldorf in de klasse tot 60 kilogram opnieuw brons behaald. In de strijd om de derde plaats versloeg hij de Georgiër Temur Nozadze na 5,5 minuut in de verlenging (golden score).
Tsjakadoea moest na drie overwinningen, waarvan twee op ippon, zijn meerdere erkennen in de Chinees Yung Wei-yang. De Nederlander verloor in de halve finale op ippon. Dankzij zijn zwaar bevochten zege in het duel met Nozadze stelde hij alsnog de derde plek veilig. Vorig jaar hield Tsjakadoea aan het toernooi in Düsseldorf eveneens brons over.
Tsjakadoea is een van de vijf judoka's die door de selectiecommissie van de Judo Bond Nederland al is aangewezen voor een voordracht bij sportkoepel NOC*NSF voor deelname aan de Olympische Spelen van Tokio 2020.
Sanne Verhagen strandde in Düsseldorf in de voorronde van de klasse tot 57 kilogram. Ze ging in haar eerste partij op ippon onderuit tegen de Zuid-Koreaanse Kim Jan-di.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
17 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
19 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
20 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
21 uur geleden