Opnieuw brons voor judoka Tsjakadoea in Düsseldorf
DÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse judoka Tornike Tsjakadoea heeft bij de Grand Slam in Düsseldorf in de klasse tot 60 kilogram opnieuw brons behaald. In de strijd om de derde plaats versloeg hij de Georgiër Temur Nozadze na 5,5 minuut in de verlenging (golden score).
Tsjakadoea moest na drie overwinningen, waarvan twee op ippon, zijn meerdere erkennen in de Chinees Yung Wei-yang. De Nederlander verloor in de halve finale op ippon. Dankzij zijn zwaar bevochten zege in het duel met Nozadze stelde hij alsnog de derde plek veilig. Vorig jaar hield Tsjakadoea aan het toernooi in Düsseldorf eveneens brons over.
Tsjakadoea is een van de vijf judoka's die door de selectiecommissie van de Judo Bond Nederland al is aangewezen voor een voordracht bij sportkoepel NOC*NSF voor deelname aan de Olympische Spelen van Tokio 2020.
Sanne Verhagen strandde in Düsseldorf in de voorronde van de klasse tot 57 kilogram. Ze ging in haar eerste partij op ippon onderuit tegen de Zuid-Koreaanse Kim Jan-di.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
1 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geleden