Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw brons voor judoka Tsjakadoea in Düsseldorf

Opnieuw brons voor judoka Tsjakadoea in Düsseldorf

DÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse judoka Tornike Tsjakadoea heeft bij de Grand Slam in Düsseldorf in de klasse tot 60 kilogram opnieuw brons behaald. In de strijd om de derde plaats versloeg hij de Georgiër Temur Nozadze na 5,5 minuut in de verlenging (golden score).

Tsjakadoea moest na drie overwinningen, waarvan twee op ippon, zijn meerdere erkennen in de Chinees Yung Wei-yang. De Nederlander verloor in de halve finale op ippon. Dankzij zijn zwaar bevochten zege in het duel met Nozadze stelde hij alsnog de derde plek veilig. Vorig jaar hield Tsjakadoea aan het toernooi in Düsseldorf eveneens brons over.

Tsjakadoea is een van de vijf judoka's die door de selectiecommissie van de Judo Bond Nederland al is aangewezen voor een voordracht bij sportkoepel NOC*NSF voor deelname aan de Olympische Spelen van Tokio 2020.

Sanne Verhagen strandde in Düsseldorf in de voorronde van de klasse tot 57 kilogram. Ze ging in haar eerste partij op ippon onderuit tegen de Zuid-Koreaanse Kim Jan-di.

Meer uit Sport

Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

3 uur geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

5 uur geleden
Evenepoel moet kopmanschap in Tour delen met Lipowitz

PALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.

7 uur geleden
Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

10 uur geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

11 uur geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

12 uur geleden
Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

15 uur geleden