Opnieuw botsingen met Franse politie bij protesten op Corsica
BASTIA (ANP/AFP) - Een demonstratie in Bastia door duizenden aanhangers van de vermoorde Corsicaanse nationalist Yvan Colonna is zondag uitgelopen op gewelddadige botsingen tussen demonstranten en politie.
Volgens de autoriteiten namen ongeveer 4000 mensen deel aan de demonstratie, terwijl de organisatoren het aantal op 14.000 schatten. Volgens het Franse persbureau AFP waren het vooral jongere betogers, waarvan sommigen gasmaskers droegen, die slaags raakten met de politie.
De vrees bestaat dat het recente geweld gesprekken over mogelijke autonomie van Corsica tussen de politieke leiders van het eiland en de Franse regering zou kunnen vertragen. Half maart had de Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin nog gezegd dat de regering bereid is om over autonomie te praten. Voorwaarde voor zo'n gesprek was wel dat de rust op het eiland zou terugkeren. Een datum voor de gesprekken was nog niet bepaald.
Op Corsica wordt al bijna vier weken gedemonstreerd, waarbij tientallen agenten en betogers gewond zijn geraakt. Aanleiding voor de protesten is de aanval op de Corsicaanse separatist Yvan Colonna door een medegevangene, waardoor Colonna ernstig gewond raakte. Op 21 maart stierf hij na een wekenlange coma. De 61-jarige separatist zat een levenslange celstraf uit vanwege de moord op de gouverneur van Corsica in 1998.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben in het geheim afspraken gemaakt met tientallen landen om migranten op te nemen die geen banden hebben met die landen, staat in een maandag gepubliceerd rapport van het Franse collectief Forbidden Stories.
14 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Die Linke heeft de verkiezingen voor het parlement van de Duitse deelstaat Berlijn gewonnen. De partij van lijsttrekker Elif Eralp kreeg 25,7 procent van de stemmen, meldt de kiescommissie. Het is de beste uitslag ooit voor de uiterst linkse partij in de Duitse hoofdstad.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering bereidt sancties voor tegen het Internationaal Strafhof (ICC) als geheel. De maatregelen zijn al uitgewerkt en worden naar verwachting binnenkort aangekondigd, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters. Het precieze moment is nog onduidelijk.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken opnieuw met elkaar te overleggen over kunstmatige intelligentie (AI). De landen willen onder meer afspraken maken over het uitwisselen van informatie over veiligheidsrisico's. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent na een overleg met de Chinese vicepremier He Lifeng.
4 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Een agent van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft zondag in de Texaanse stad Austin een man neergeschoten. Het slachtoffer is met een schotwond in zijn bovenlichaam naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is ernstig maar stabiel, melden lokale autoriteiten.
6 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten zijn in een verkiezingsprognose voor de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren voor het eerst onder de kiesdrempel van 5 procent gezakt. Volgens de zender ARD staat de CDU van bondskanselier Friedrich Merz nu op 4,9 procent, terwijl de laatste prognose van de zender ZDF de partij op 5,0 procent zet.
10 uur geledenKIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft afgesproken elkaar in New York te ontmoeten. De twee voerden zondag een telefoongesprek.
11 uur geleden