Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw boerenprotesten in Duitsland

Opnieuw boerenprotesten in Duitsland

HAMBURG (ANP/DPA) - Duizenden boeren hebben in verschillende steden in Duitsland opnieuw geprotesteerd tegen het landbouwbeleid van de regering in Berlijn en tegen nieuwe milieuregels.

In Hamburg demonstreerden volgens de organisatoren meer dan 1000 boeren voor meer waardering en eerlijke voedselprijzen, zo'n 700 tractoren reden mee in het protest.

Volgens de politie verzamelden 500 landbouwers met 300 tractoren zich voor het Federale Milieuagentschap in Dessau-Rosslau; de organisatoren spraken van 1500 deelnemers en meer dan 500 tractoren.

Er waren ook manifestaties in Dresden en Mainz. De protesten richten zich ook tegen de geplande verdere bemestingsbeperkingen ter bescherming van het grondwater.

De Europese Commissie had Duitsland aangeklaagd wegens te hoge nitraatgehaltes en in 2018 hierover een zaak aangespannen bij het Europese Hof van Justitie (HvJ).

Meer uit Buitenland

Axios: Witte Huis wilde weten of Zelensky in pak komt

WASHINGTON (ANP) - In aanloop naar het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan het Witte Huis gaat ook weer aandacht uit naar zijn kleding. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat het Witte Huis heeft geïnformeerd of Zelensky dit keer een pak draagt als hij president Donald Trump ontmoet.

4 minuten geleden
Zelensky en Europese leiders overleggen voor bezoek aan Trump

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Europese leiders spreken elkaar maandag voor hun ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis. Er zijn geen details bekendgemaakt.

9 minuten geleden
Branden in Spanje verwoesten recordhoeveelheid natuur

MADRID (ANP/AFP) - De natuurbranden in Spanje hebben dit jaar meer dan 343.000 hectare in de as gelegd, een nieuw record voor het land, aldus cijfers van het Europees bosbrandagentschap EFFIS. Dat is een gebied iets groter dan de provincie Zuid-Holland of bijna een half miljoen voetbalvelden.

16 minuten geleden
ABC: Vance ook bij ontmoeting Trump en Zelensky

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance woont de ontmoeting bij van zijn politieke baas Donald Trump en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Dat zegt een ingewijde tegen het Amerikaanse ABC News.

17 minuten geleden
Australië trekt visum in van parlementariër uit Israël

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft het visum ingetrokken van de Israëlische parlementariër Simcha Rothman, lid van een van de coalitiepartijen. Hij is tegen een Palestijnse staat en voor de Israëlische annexatie van de bezette Westelijke Jordaanoever.

1 uur geleden
Hamas bestudeert weer voorstel voor bestand

CAÏRO (ANP/AFP) - Een delegatie van de Palestijnse beweging Hamas heeft in Caïro weer een voorstel ontvangen voor een bestand met Israël. Het zou gaan om een voorstel dat vrijwel identiek is aan eerdere plannen gebaseerd op een Amerikaans voorstel. Een betrokken Palestijnse functionaris heeft gezegd dat het nieuwe voorstel door de beweging wordt bestudeerd.

1 uur geleden
Dodental Oekraïne loopt op na Russische aanvallen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na nieuwe Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeven, melden de Oekraïense autoriteiten. Rusland zou 140 drones tegen het buurland hebben ingezet, het grootste aantal in twee weken.

2 uur geleden