Opnieuw bezoek Amerikaanse Congresleden aan Taiwan
TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - De president van Taiwan ontving donderdag opnieuw een delegatie van Amerikaanse Congresleden. Ze beloofde de samenwerking met de Verenigde Staten te verdiepen te midden van toenemende spanningen met China.
De afgelopen weken hebben tot woede van China diverse Amerikaanse politici, onder wie voorzitter Nancy Pelosi van het Huis van Afgevaardigden, het Aziatische eiland bezocht. Als reactie op het bezoek van Pelosi hield China, dat Taiwan beschouwt als een afvallige provincie, in de buurt militaire oefeningen.
De Amerikaanse vertegenwoordiger Stephanie Murphy leidt de delegatie van Republikeinse en Democratische politici die tot vrijdag blijft. Ze benadrukte tijdens de ontmoeting met president Tsai Ing-wen dat het bezoek "een symbool is van de rotsvaste toewijding van het Congres aan Taiwan".
Dreiging uit China
Tsai zei dat Taiwan zal blijven samenwerken met de VS om nog nauwere handels- en economische banden aan te knopen. Ze ging ook in op de dreiging uit China. "Taiwan zal niet buigen voor druk of dwang. We zullen onze democratische instellingen en manier van leven verdedigen", aldus Tsai.
China ziet Taiwan als een onderdeel van het land en wil niet dat landen er officiƫle contacten mee onderhouden. De regering in Taipei stelt dat China het eiland niet kan opeisen, omdat Taiwan nooit door de communisten in Beijing is bestuurd. De communisten stichtten in 1949 de Volksrepubliek na het winnen van een burgeroorlog van de nationalisten. Deze nationalisten vormden hun eigen regering nadat ze naar Taiwan waren gevlucht.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - China waarschuwt dat Japan een "pijnlijke prijs" moet betalen als het een grens overschrijdt wat Taiwan betreft. De landen hebben hun grootste diplomatieke conflict in jaren, sinds de Japanse premier Sanae Takaichi suggereerde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan kan uitlokken.
28 minuten geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De brand in acht woontorens in Hongkong heeft aan zeker 55 mensen het leven gekost, zegt de brandweer. In vier blokken is het vuur inmiddels gedoofd, in drie andere is de brand onder controle. De achtste toren werd niet door de brand getroffen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die wordt verdacht van het neerschieten van twee leden van de Nationale Garde in de buurt van het Witte Huis, werkte in Afghanistan voor de VS. De 29-jarige Rahmanullah Lakanwal werkte onder meer voor de CIA, zei directeur John Ratcliffe van de inlichtingendienst tegen Fox News. Hij geeft oud-president Joe Biden de schuld dat de man naar de VS kon komen.
3 uur geledenKUNMING (ANP/AFP/RTR) - In het zuiden van China zijn elf mensen omgekomen nadat een trein was ingereden op een groep arbeiders. Twee anderen raakten gewond, melden de lokale spoorwegen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn regering opgeroepen Afghaanse immigranten die tijdens de regering van voormalig president Joe Biden de Verenigde Staten zijn binnengekomen, opnieuw te onderzoeken. Dat deed Trump in een vooraf opgenomen toespraak vanuit Florida, waar hij Thanksgiving doorbrengt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Volgens de veiligheidsdienst FBI zijn ze in kritieke toestand na de aanval. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later kwam hij daarop terug.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.
12 uur geleden