Opnieuw bezoek Amerikaanse Congresleden aan Taiwan
TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - De president van Taiwan ontving donderdag opnieuw een delegatie van Amerikaanse Congresleden. Ze beloofde de samenwerking met de Verenigde Staten te verdiepen te midden van toenemende spanningen met China.
De afgelopen weken hebben tot woede van China diverse Amerikaanse politici, onder wie voorzitter Nancy Pelosi van het Huis van Afgevaardigden, het Aziatische eiland bezocht. Als reactie op het bezoek van Pelosi hield China, dat Taiwan beschouwt als een afvallige provincie, in de buurt militaire oefeningen.
De Amerikaanse vertegenwoordiger Stephanie Murphy leidt de delegatie van Republikeinse en Democratische politici die tot vrijdag blijft. Ze benadrukte tijdens de ontmoeting met president Tsai Ing-wen dat het bezoek "een symbool is van de rotsvaste toewijding van het Congres aan Taiwan".
Dreiging uit China
Tsai zei dat Taiwan zal blijven samenwerken met de VS om nog nauwere handels- en economische banden aan te knopen. Ze ging ook in op de dreiging uit China. "Taiwan zal niet buigen voor druk of dwang. We zullen onze democratische instellingen en manier van leven verdedigen", aldus Tsai.
China ziet Taiwan als een onderdeel van het land en wil niet dat landen er officiële contacten mee onderhouden. De regering in Taipei stelt dat China het eiland niet kan opeisen, omdat Taiwan nooit door de communisten in Beijing is bestuurd. De communisten stichtten in 1949 de Volksrepubliek na het winnen van een burgeroorlog van de nationalisten. Deze nationalisten vormden hun eigen regering nadat ze naar Taiwan waren gevlucht.
Meer uit Buitenland
ANTIGUA-GUATEMALA (ANP/AFP) - De uitbarsting van de Guatemalteekse vulkaan Volcán de Fuego is volgens deskundigen voorbij. De autoriteiten hadden groot alarm afgekondigd en ongeveer duizend mensen uit dorpen geëvacueerd.
1 uur geledenLEIPZIG/HALLE (ANP) - De vondst van een drone met explosief op de luchthaven van Leipzig is een nieuwe escalatie en laat eens te meer het belang zien van het verhoogde dreigingsniveau in Duitsland. Dat zegt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt, die eerder op woensdag zijn vakantie onderbrak om naar de luchthaven af te reizen voor overleg met de autoriteiten.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat zijn land nooit heeft ingestemd met het plan van president Donald Trump voor de ontwapening van de Palestijnse beweging Hamas. Volgens het plan moet Israël zich uit de Palestijnse kuststrook terugtrekken zodra Hamas zich in overleg heeft ontwapend. Trump heeft afgelopen week trots gemeld dat er vaart zit in de uitvoering en dat Hamas gaat ontwapenen.
3 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko vervolgt tientallen mensen voor betrokkenheid bij de plotselinge komst van tienduizenden migranten naar de Spaanse exclaves Ceuta en Melilla. Dat melden Spaanse media. Met name bij Ceuta staken veel mensen onverwachts de grens over. Daarbij vonden tientallen migranten de dood, velen verdronken op zee omdat ze om de grenshekken probeerden te zwemmen. Het overgrote deel van de migranten is inmiddels teruggekeerd naar Marokko.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Bij een steekpartij in het centrum van Londen zijn meerdere gewonden gevallen. Dat meldt Sky News op gezag van de autoriteiten. Een 47-jarige vrouw werd gearresteerd op verdenking van wapenbezit en geweldpleging.
7 uur geledenLEIPZIG (ANP) - De Duitse politie heeft bevestigd dat de drone die werd gevonden op de luchthaven van Leipzig voorzien was van een explosief. De lokale justitie meldt in een verklaring dat het toestel door een robot is onderzocht en dat de explosievenopruimingsdienst de ontsteker inmiddels heeft verwijderd.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse FBI is sinds vorig jaar gaan samenwerken met China en Rusland. Dat zegt directeur Kash Patel. De samenwerking betreft bijvoorbeeld het aanpakken van wereldwijde kindermisbruiknetwerken en cyberfraude die zich richt op Amerikanen. Experts noemen het gevaarlijk dat de VS gevoelige informatie deelt met twee oude rivalen.
9 uur geleden