Opnieuw betogingen voor Palestijnen op verschillende plekken
AMSTERDAM (ANP) - Ook zondag zijn in Nederland weer betogingen voor de Palestijnen georganiseerd. In Amsterdam verzamelden zich naar schatting enkele honderden demonstranten. Op de Binnenrotte in Rotterdam zijn zo'n 5000 mensen bij elkaar gekomen.
De betogers in Rotterdam zwaaien met Palestijnse, Turkse en Marokkaanse vlaggen en houden twee minuten stilte voor de slachtoffers van de oorlog in Gaza, zegt een verslaggever van het ANP. Voorafgaand aan de stilte riepen ze "free, free Palestine". Bij het stadhuis in Rotterdam is een kleine steunbetuiging voor Israël. Zo'n tien mensen zwaaien met Israëlische vlaggen en hebben een bord met de tekst 'Never again now' bij zich.
De betoging in Amsterdam was op Plein '40-'45 en duurde tot 15.45 uur. Vrijwel iedereen droeg een vlag of protestbord, zag een andere verslaggever van het ANP. Het ging bijvoorbeeld om Palestijnse vlaggen. Op de protestborden stonden leuzen als 'Time for real change" 'Palestina is een kwestie voor alle moslims' en 'Tweestatenoplossing = verraad'. Een jong meisje had een protestbord bij zich, met daarop de tekst 'It's not a war it's genocide'. Ook werden leuzen gescandeerd, zoals "Gaza, we staan aan jouw zij. De bevrijding is nabij" en "de bron van al het kwaad, de bezettingsstaat".
Ordelijk
De demonstratie verliep ordelijk, iets waartoe de organisatie ook had opgeroepen. Er waren ook tientallen beveiligers in oranje hesjes aanwezig. Achterop hun hesjes stond de naam van de organisatie van de betoging, Hizb ut Tahrir.
Ook zaterdag waren er op verschillende plekken betogingen voor de Palestijnen, onder meer in Den Haag en Maastricht. Enkele demonstraties verliepen in de afgelopen week onrustig. Zo greep de politie woensdag in bij station Den Haag Centraal. De dag ervoor demonstreerden honderden mensen bij de ambassade van Israël in Den Haag en waren er opstootjes in de Haagse Schilderswijk. In Amsterdam werden vorige week zondag enkele mensen opgepakt bij een grote pro-Palestina-mars.
Israël dreigt met een grondoffensief in de Palestijnse Gazastrook. Dat gebied wordt bestuurd door de radicale beweging Hamas, die begin deze maand een grote aanval op Israël uitvoerde.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Zeven deelnemers aan de halve marathon in Groningen zijn zondag bevangen door de warmte. Dat meldt Golazo, de organisator van het evenement. Van hen zijn er twee naar het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) gebracht. De andere deelnemers zijn bij de finish behandeld met bijvoorbeeld koeldekens. Uit voorzorg zijn meerdere ambulances opgeroepen. Mogelijk zijn er op de route nog meer mensen onwel geworden.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De politie heeft op sociale media meerdere bedreigende en beledigende reacties binnengekregen op haar bericht over een aanhouding in Zeist waarbij agenten geweld hebben gebruikt. Het is daarom niet langer mogelijk om te reageren onder dit bericht op Facebook en Instagram, laat een woordvoerder weten. "Kritiek en een gesprek zijn goed en belangrijk, maar alle fatsoensnormen werden overschreden", zegt zij.
6 uur geledenWARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
12 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
13 uur geleden