Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw betogingen voor Palestijnen op verschillende plekken

Opnieuw betogingen voor Palestijnen op verschillende plekken

AMSTERDAM (ANP) - Ook zondag zijn in Nederland weer betogingen voor de Palestijnen georganiseerd. In Amsterdam verzamelden zich naar schatting enkele honderden demonstranten. Op de Binnenrotte in Rotterdam zijn zo'n 5000 mensen bij elkaar gekomen.

De betogers in Rotterdam zwaaien met Palestijnse, Turkse en Marokkaanse vlaggen en houden twee minuten stilte voor de slachtoffers van de oorlog in Gaza, zegt een verslaggever van het ANP. Voorafgaand aan de stilte riepen ze "free, free Palestine". Bij het stadhuis in Rotterdam is een kleine steunbetuiging voor Israël. Zo'n tien mensen zwaaien met Israëlische vlaggen en hebben een bord met de tekst 'Never again now' bij zich.

De betoging in Amsterdam was op Plein '40-'45 en duurde tot 15.45 uur. Vrijwel iedereen droeg een vlag of protestbord, zag een andere verslaggever van het ANP. Het ging bijvoorbeeld om Palestijnse vlaggen. Op de protestborden stonden leuzen als 'Time for real change" 'Palestina is een kwestie voor alle moslims' en 'Tweestatenoplossing = verraad'. Een jong meisje had een protestbord bij zich, met daarop de tekst 'It's not a war it's genocide'. Ook werden leuzen gescandeerd, zoals "Gaza, we staan aan jouw zij. De bevrijding is nabij" en "de bron van al het kwaad, de bezettingsstaat".

Ordelijk

De demonstratie verliep ordelijk, iets waartoe de organisatie ook had opgeroepen. Er waren ook tientallen beveiligers in oranje hesjes aanwezig. Achterop hun hesjes stond de naam van de organisatie van de betoging, Hizb ut Tahrir.

Ook zaterdag waren er op verschillende plekken betogingen voor de Palestijnen, onder meer in Den Haag en Maastricht. Enkele demonstraties verliepen in de afgelopen week onrustig. Zo greep de politie woensdag in bij station Den Haag Centraal. De dag ervoor demonstreerden honderden mensen bij de ambassade van Israël in Den Haag en waren er opstootjes in de Haagse Schilderswijk. In Amsterdam werden vorige week zondag enkele mensen opgepakt bij een grote pro-Palestina-mars.

Israël dreigt met een grondoffensief in de Palestijnse Gazastrook. Dat gebied wordt bestuurd door de radicale beweging Hamas, die begin deze maand een grote aanval op Israël uitvoerde.

Meer uit Binnenland

Persoon aangehouden voor doodsbedreiging Lale Gül

HILVERSUM (ANP) - De politie heeft donderdagochtend een persoon aangehouden op verdenking van doodsbedreiging van de schrijfster en columniste Lale Gül. Dit laat Gül weten aan het ANP. De politie Midden-Nederland zegt hier geen uitspraken over te doen.

13 minuten geleden
Rijnstate schikt met gedupeerden van misstanden met donorzaad

ARNHEM (ANP) - Het ziekenhuis Rijnstate in Arnhem treft een schikking met de mensen die in het verleden gedupeerd zijn door verkeerd gebruik van sperma in een vruchtbaarheidskliniek. Het ziekenhuis bevestigt de overeenkomst vrijdag naar aanleiding van berichtgeving in het programma Pointer van KRO-NCRV.

35 minuten geleden
Deskundigengroep dierziekten maakt zich zorgen over vogelgriep

UTRECHT (ANP) - De deskundigengroep dierziekten, die het ministerie van Landbouw adviseert over vogelgriep, maakt zich "veel zorgen" over de huidige stand van de vogelgriep in Nederland. Dat zegt Arjan Stegeman, hoogleraar Gezondheid van Landbouwhuisdieren van de Universiteit Utrecht en voorzitter van de deskundigengroep. Stegeman waarschuwt ook dat de huidige methode om vogelgriep te bestrijden verouderd is.

40 minuten geleden
Zussen vermoorde Ryan: wij leven in angst voor onze vader

LELYSTAD (ANP) - De zussen van de vermoorde Ryan al Najjar zijn nog altijd doodsbang voor hun vader. "Mijn vader is nooit een vader geweest zoals andere vaders. Hij zorgde altijd voor spanning en angst en richtte zijn woede altijd op ons", zei een van de zussen van de 18-jarige vrouw uit het Friese Joure die in de nacht van 27 op 28 mei 2024 werd gedood in de buurt van Lelystad. Twee van haar broers en haar voortvluchtige vader worden verdacht van de moord.

42 minuten geleden
Gaswinning bij Ternaard gaat definitief niet door, deal met NAM

WIERUM (ANP) - De gaswinning onder de Waddenzee bij Ternaard in Friesland gaat definitief niet door. De Staat heeft een deal met gaswinningsbedrijf NAM gesloten, maakte energieminister Sophie Hermans (VVD) vrijdag bekend in het dorpshuis van het nabijgelegen Wierum.

51 minuten geleden
Simone Smit nieuwe baas van inlichtingendienst AIVD

DEN HAAG (ANP) - Simone Smit wordt de nieuwe directeur-generaal van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD). Zij volgt Erik Akerboom op, die de functie ruim vijf jaar bekleedde.

54 minuten geleden
UMCG hervat operaties aan aangeboren hartafwijkingen

GRONINGEN (ANP) - Mensen met een aangeboren hartafwijking kunnen daar vanaf januari weer aan worden geopereerd in het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG). De operaties waren in september stilgelegd na zorgen over sociale veiligheid. Een onderzoek daarnaar is afgerond.

1 uur geleden