Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw betogingen voor Palestijnen op verschillende plekken

Opnieuw betogingen voor Palestijnen op verschillende plekken

AMSTERDAM (ANP) - Ook zondag zijn in Nederland weer betogingen voor de Palestijnen georganiseerd. In Amsterdam verzamelden zich naar schatting enkele honderden demonstranten. Op de Binnenrotte in Rotterdam zijn zo'n 5000 mensen bij elkaar gekomen.

De betogers in Rotterdam zwaaien met Palestijnse, Turkse en Marokkaanse vlaggen en houden twee minuten stilte voor de slachtoffers van de oorlog in Gaza, zegt een verslaggever van het ANP. Voorafgaand aan de stilte riepen ze "free, free Palestine". Bij het stadhuis in Rotterdam is een kleine steunbetuiging voor Israël. Zo'n tien mensen zwaaien met Israëlische vlaggen en hebben een bord met de tekst 'Never again now' bij zich.

De betoging in Amsterdam was op Plein '40-'45 en duurde tot 15.45 uur. Vrijwel iedereen droeg een vlag of protestbord, zag een andere verslaggever van het ANP. Het ging bijvoorbeeld om Palestijnse vlaggen. Op de protestborden stonden leuzen als 'Time for real change" 'Palestina is een kwestie voor alle moslims' en 'Tweestatenoplossing = verraad'. Een jong meisje had een protestbord bij zich, met daarop de tekst 'It's not a war it's genocide'. Ook werden leuzen gescandeerd, zoals "Gaza, we staan aan jouw zij. De bevrijding is nabij" en "de bron van al het kwaad, de bezettingsstaat".

Ordelijk

De demonstratie verliep ordelijk, iets waartoe de organisatie ook had opgeroepen. Er waren ook tientallen beveiligers in oranje hesjes aanwezig. Achterop hun hesjes stond de naam van de organisatie van de betoging, Hizb ut Tahrir.

Ook zaterdag waren er op verschillende plekken betogingen voor de Palestijnen, onder meer in Den Haag en Maastricht. Enkele demonstraties verliepen in de afgelopen week onrustig. Zo greep de politie woensdag in bij station Den Haag Centraal. De dag ervoor demonstreerden honderden mensen bij de ambassade van Israël in Den Haag en waren er opstootjes in de Haagse Schilderswijk. In Amsterdam werden vorige week zondag enkele mensen opgepakt bij een grote pro-Palestina-mars.

Israël dreigt met een grondoffensief in de Palestijnse Gazastrook. Dat gebied wordt bestuurd door de radicale beweging Hamas, die begin deze maand een grote aanval op Israël uitvoerde.

Meer uit Binnenland

Leiden verlengt noodopvang voor asielzoekers met enkele maanden

LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.

5 minuten geleden
Inspectie onderzoekt jeugdhulp na kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.

7 minuten geleden
Groningen: nog 1 nacht opvang voor Ter Apel, erna andere gemeente

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.

54 minuten geleden
Informatiebeveiliging bij veel grotere ggz-organisaties niet goed

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.

2 uur geleden
Voorlopig geen boete voor Fletcher om asielopvang in hotel Epe

EPE (ANP) - Hotelketen Fletcher hoeft voorlopig niet te vrezen voor een dwangsom van de gemeente Epe omdat na de afgesproken deadline nog asielzoekers in het hotel aan de Dellenweg worden opgevangen. De gemeente had het hotel tot 26 mei gegeven om zich in te spannen samen met het COA de opvang te stoppen. Die deadline is niet gehaald, maar de gemeente deelt nog geen geldboete uit.

3 uur geleden
Vier jaar cel oud-medewerkster rechtbank voor verkopen gegevens

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft woensdag de 35-jarige Sana C. uit Woerden veroordeeld tot vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor het verkopen van informatie uit de systemen van de rechtbank in Amsterdam. Zij werkte daar tot aan haar arrestatie in maart vorig jaar. De rechtbank bevond de vrouw ook schuldig aan het afpersen van een man die zij kende van het gokken. C. was gokverslaafd.

3 uur geleden
Holocaustmuseum en ICC op programma bij staatsbezoek Steinmeier

DEN HAAG (ANP) - De Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier en zijn vrouw Elke Büdenbender gaan tijdens hun aanstaande staatsbezoek aan Nederland samen met het koningspaar onder meer langs bij het Nationaal Holocaustmuseum, het Internationaal Strafhof (ICC) en chipfabrikant ASML. De Rijksvoorlichtingsdienst maakte het volledige programma woensdag bekend. Het paar bezoekt Nederland van 9 tot en met 11 juni.

4 uur geleden