Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw betogingen voor Palestijnen op verschillende plekken

Opnieuw betogingen voor Palestijnen op verschillende plekken

AMSTERDAM (ANP) - Ook zondag zijn in Nederland weer betogingen voor de Palestijnen georganiseerd. In Amsterdam verzamelden zich naar schatting enkele honderden demonstranten. Op de Binnenrotte in Rotterdam zijn zo'n 5000 mensen bij elkaar gekomen.

De betogers in Rotterdam zwaaien met Palestijnse, Turkse en Marokkaanse vlaggen en houden twee minuten stilte voor de slachtoffers van de oorlog in Gaza, zegt een verslaggever van het ANP. Voorafgaand aan de stilte riepen ze "free, free Palestine". Bij het stadhuis in Rotterdam is een kleine steunbetuiging voor Israël. Zo'n tien mensen zwaaien met Israëlische vlaggen en hebben een bord met de tekst 'Never again now' bij zich.

De betoging in Amsterdam was op Plein '40-'45 en duurde tot 15.45 uur. Vrijwel iedereen droeg een vlag of protestbord, zag een andere verslaggever van het ANP. Het ging bijvoorbeeld om Palestijnse vlaggen. Op de protestborden stonden leuzen als 'Time for real change" 'Palestina is een kwestie voor alle moslims' en 'Tweestatenoplossing = verraad'. Een jong meisje had een protestbord bij zich, met daarop de tekst 'It's not a war it's genocide'. Ook werden leuzen gescandeerd, zoals "Gaza, we staan aan jouw zij. De bevrijding is nabij" en "de bron van al het kwaad, de bezettingsstaat".

Ordelijk

De demonstratie verliep ordelijk, iets waartoe de organisatie ook had opgeroepen. Er waren ook tientallen beveiligers in oranje hesjes aanwezig. Achterop hun hesjes stond de naam van de organisatie van de betoging, Hizb ut Tahrir.

Ook zaterdag waren er op verschillende plekken betogingen voor de Palestijnen, onder meer in Den Haag en Maastricht. Enkele demonstraties verliepen in de afgelopen week onrustig. Zo greep de politie woensdag in bij station Den Haag Centraal. De dag ervoor demonstreerden honderden mensen bij de ambassade van Israël in Den Haag en waren er opstootjes in de Haagse Schilderswijk. In Amsterdam werden vorige week zondag enkele mensen opgepakt bij een grote pro-Palestina-mars.

Israël dreigt met een grondoffensief in de Palestijnse Gazastrook. Dat gebied wordt bestuurd door de radicale beweging Hamas, die begin deze maand een grote aanval op Israël uitvoerde.

Meer uit Binnenland

Zes bestuurders die nog vastzaten na A12-blokkade vrijgelaten

UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.

4 uur geleden
Koninklijk bezoek Dokkum trok 21.000 mensen, burgemeester blij

DOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.

4 uur geleden
Eerste asielzoekers dinsdag naar opvang in Zeelandhallen Goes

GOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.

4 uur geleden
Gemeente Breda: plein binnenstad vol

BREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.

4 uur geleden
Utrecht: Stadhuisplein en Oudkerkhof vol door drukte

UTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.

4 uur geleden
Willem-Alexander sluit 'onvergetelijke Koningsdag' in Dokkum af

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.

6 uur geleden
NS: treinen druk maar beheersbaar op Koningsdag

DEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.

7 uur geleden