Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw beslag gelegd bij Van Lienden en zakenpartners

Opnieuw beslag gelegd bij Van Lienden en zakenpartners

DEN HAAG (ANP) - De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft opnieuw beslag gelegd op onder meer financiële tegoeden in het strafrechtelijk onderzoek naar Sywert van Lienden en de andere voormalig bestuurders van de Stichting Hulptroepen Alliantie (SHA). Het gaat verder om woningen en auto's, zo meldt het Openbaar Ministerie dinsdag.

Eind april werd al voor een totaalbedrag van 11,5 miljoen euro beslag gelegd op de Nederlandse bankrekeningen van de hoofdrolspelers in deze affaire. Ditmaal is het beslag gelegd in Nederland, Luxemburg en Zwitserland.

Van Lienden en de andere bestuurders richtten SHA op om medische hulpmiddelen, waaronder mondkapjes, te regelen voor klanten. Dit deden ze naar eigen zeggen zonder winstoogmerk. Justitie verdenkt het drietal echter ervan hun klanten te hebben doorgesluisd naar een heimelijk opgerichte commerciële bv, waarmee ze ruim 28,5 miljoen euro hebben verdiend. Een van de deals voor het leveren van mondkapjes was met het ministerie van Volksgezondheid.

De rechtbank in Amsterdam oordeelde vorige maand al in een civiele procedure dat het onderscheid tussen SHA en de commerciële bv niet helder was. Van Lienden en Bernd Damme werden daarop door de rechter ontslagen als bestuurders, Camille van Gestel stapte eerder al uit eigen beweging op.

Advocaat Han Jahae, die Van Lienden bijstaat, zegt in een korte reactie dat hij het bijzonder vindt dat er nu beslag is gelegd op de andere rekeningen. "Deze waren allang bekend bij het OM."

Het strafrechtelijk onderzoek loopt nog. De voormalig bestuurders worden verdacht van oplichting, verduistering en witwassen.

Meer uit Binnenland

Expositie met topstuk Willink vormt opmaat viering WorldPride

AMSTERDAM (ANP) - Een onbekend schilderij van Carel Willink, Portret van Rik, is het topstuk van de nieuwe tentoonstelling 'Queer Amsterdam, de roze stad'. Het werk is dinsdag uitgepakt en opgehangen in de tentoonstellingsruimte in De Nieuwe Kerk in Amsterdam.

18 minuten geleden
Nederlands-Duits hoofdkwartier neemt leiding Estland en Letland

VALGA/VALKA (ANP) - Het Nederlands-Duitse hoofdkwartier dat de verdediging van Estland en Letland gaat leiden, heeft het bevel officieel overgenomen. In een Ests-Lets grensplaatsje op hooguit 100 kilometer van Rusland is het commando aan het zogeheten 1GNC overgedragen. Nederland zal het Estse en Letse grondgebied beschermen alsof het om eigen grondgebied gaat, verzekerde minister Dilan Yeşilgöz bij de overdracht.

24 minuten geleden
Rode Kruis blij met opvang Pekela, maar wil structurele oplossing

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis vindt het "heel fijn" dat de gemeente Pekela de komende drie maanden nachtopvang verzorgt voor mensen voor wie geen plek is in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Het scheelt "constante op- en afbouw" voor de hulporganisatie. Tot nu toe werden nachtopvanglocaties telkens voor slechts enkele dagen ingericht.

28 minuten geleden
Veertien gewonden door gevaarlijke stof bij bedrijf in Genemuiden

GENEMUIDEN (ANP) - Bij het vrijkomen van een gevaarlijke stof bij een bedrijf in het Overijsselse Genemuiden zijn veertien gewonden gevallen. Dat meldt de veiligheidsregio. Het gaat om dertien medewerkers en een brandweerman die ter plaatse gezondheidsklachten kreeg. De woordvoerster van de veiligheidsregio dacht in eerste instantie dat er elf gewonden waren, maar dat aantal ligt toch hoger.

1 uur geleden
Dertien mensen aangehouden in Den Haag na viering winst Marokko

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft dinsdagochtend dertien mensen aangehouden bij ongeregeldheden in Den Haag. In de Schilderswijk werd de overwinning van Marokko op Nederland gevierd en gingen honderden mensen de straat op. Na enige tijd sloeg de sfeer om.

1 uur geleden
Man vast voor verkrachting meisje (16) in Lisserbroek in 2002

LISSERBROEK (ANP) - De politie heeft na bijna 24 jaar een man aangehouden in een verkrachtingszaak. Hij wordt ervan verdacht in 2002 een toen 16-jarig meisje te hebben verkracht in Lisserbroek. De verdachte is een 64-jarige man uit de gemeente Haarlemmermeer, meldt de politie.

2 uur geleden
Excuses OM voor lang onderzoek naar doodrijden Tamar (14) Marken

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag excuses aangeboden voor de lange duur van het onderzoek naar de dodelijke aanrijding van Tamar (14) uit Marken op 25 juli 2020. "Het tijdverloop is niet goed te praten en heeft te lang geduurd", zei de officier van justitie bij aanvang van de drukbezochte strafzaak in de rechtbank op Schiphol. De excuses waren gericht aan verdachte Jamal T. (33) en de nabestaanden.

2 uur geleden