Opnieuw arrestatiebevel tegen vastzittende burgemeester Istanbul
ISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft een nieuw arrestatiebevel uitgevaardigd tegen Ekrem Imamoglu, de burgemeester van Istanbul. Hij zit sinds maart in de gevangenis op verdenking van corruptie, maar wordt nu ook beschuldigd van "politieke spionage". Volgens critici zijn de aanklachten politiek gemotiveerd.
Imamoglu is een politieke tegenstander van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan. Volgens analisten kan een veroordeling van Imamoglu leiden tot zijn ontslag. Daarna zou hij vervangen kunnen worden door een vertrouweling van Erdogan.
Imamoglu ontkent de nieuwe beschuldigingen en zegt dat dit soort leugens "zelfs niet bij de duivel zouden opkomen". In juli was er ook een nieuw arrestatiebevel tegen Imamoglu, omdat hij de hoofdaanklager van Istanbul zou hebben beledigd en bedreigd.
In Turkije worden vaker arrestatiebevelen uitgevaardigd tegen mensen die al vastzitten. Op die manier kan een nieuw onderzoek worden gestart.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan de Braziliaanse senator en presidentszoon Flávio Bolsonaro en zijn familie een visum te verlenen. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat niet wilde bevestigen of de Bolsonaro's inderdaad onderweg zijn naar de VS, zoals Braziliaanse media dinsdag eerder schreven.
56 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot noemt de voorlopige exitpolls van de parlementsverkiezingen een bewijs van 's lands wantrouwen in premier Benjamin Netanyahu. Rond 21.00 uur Nederlandse tijd wezen de eerste exitpolls erop dat Netanyahu's Likoed-partij de grootste lijkt te worden, maar dat het oppositieblok desondanks nipt aan kop gaat.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het oppositieblok onder leiding van Gadi Eisenkot lijkt op meer zetels te kunnen rekenen dan Netanyahu's coalitie, volgens de exitpolls. Netanyahu's partij zou wel de grootste worden. Een duidelijke verkiezingswinnaar is er nog niet volgens de eerste exitpolls.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië stelt een onderzoek in naar mogelijke illegale buitenlandse financiering van de presidentscampagne van senator Flávio Bolsonaro, die zondag de verkiezingen verloor. Een rechter heeft de federale politie die opdracht gegeven. Het onderzoek richt zich onder meer op financiering door een groep die banden heeft met de Amerikaanse vicepresident JD Vance.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het verzoek van onder meer de partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om de stembussen in het land later te sluiten, is verworpen. Dat meldt de krant Haaretz op gezag van de kiescommissie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump gaat het gebruik van de term AI (Artificial Intelligence) binnenkort verbieden, schrijft hij in een bericht op Truth Social. De Amerikaanse president wil dat er voortaan wordt gesproken over SI (Super Intelligence).
5 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen bondgenoten van de senator en een Amerikaanse functionaris tegen CNN Brasil en persbureau Reuters. Hij zou met zijn vrouw en twee dochters onderweg zijn naar de VS. Het hooggerechtshof in Brazilië had Bolsonaro verboden het land te verlaten. Afgelopen zondag verloor hij de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva.
5 uur geleden