Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw actie Twitter bij verkiezingstweet Trump

Opnieuw actie Twitter bij verkiezingstweet Trump

WASHINGTON/SAN FRANCISCO (ANP) - Twitter heeft opnieuw een corrigerende mededeling gezet onder een tweet van Donald Trump. De Amerikaanse president beweerde donderdag op de berichtendienst dat het resultaat van de verkiezingen op 3 november weleens nooit nauwkeurig zou kunnen worden vastgesteld vanwege het "ongekend" grote aantal stembiljetten dat dit jaar "ongevraagd" naar kiezers wordt gestuurd.

Twitter plaatste een uitroepteken onder de tweet met een link naar een tekst waarin wordt uitgelegd hoe veilig per post kan worden gestemd. Het socialmediabedrijf heeft al vaker tweets van Trump van een mededeling voorzien, ook over dit onderwerp. De fervente twitteraar zegt al langer dat stemmen per post erg fraudegevoelig is, terwijl verkiezingsfraude volgens experts nauwelijks voorkomt in de VS.

Twitter maakte vorige week bekend zijn beleid tegen berichten die zijn bedoeld om het vertrouwen in de Amerikaanse verkiezingen te ondermijnen vanaf donderdag aan te scherpen. Misleidende of onjuiste informatie wordt verwijderd of voorzien van een waarschuwing. Dat geldt bijvoorbeeld voor onbewezen theorieën over verkiezingsfraude of misleidende informatie over de uitslagen.

Ook liet het sociale mediaplatform in aanloop naar de presidentsverkiezingen weten de beveiliging van de accounts van onder meer bekende politici, politieke partijen en journalisten op te gaan schroeven. Zo gaat Twitter controleren of het wachtwoord van de betreffende gebruikers sterk genoeg is. Is dat niet het geval, dan wordt hen verzocht een nieuwe te bedenken.

In juli kaapten hackers tientallen prominente Twitterprofielen, waaronder die van de Amerikaanse presidentskandidaat Joe Biden en zakenmensen als Bill Gates en Elon Musk. Volgens Twitter hadden de daders gegevens van nietsvermoedende medewerkers van het bedrijf ontfutseld en gebruikt om door te dringen in de interne systemen. Op diverse accounts van beroemde mensen verschenen berichten met de oproep om bitcoins over te maken naar een virtuele rekening.

Meer uit Buitenland

Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

2 uur geleden
Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

3 uur geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

5 uur geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

10 uur geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

12 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

13 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

13 uur geleden