Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw actie Twitter bij verkiezingstweet Trump

Opnieuw actie Twitter bij verkiezingstweet Trump

WASHINGTON/SAN FRANCISCO (ANP) - Twitter heeft opnieuw een corrigerende mededeling gezet onder een tweet van Donald Trump. De Amerikaanse president beweerde donderdag op de berichtendienst dat het resultaat van de verkiezingen op 3 november weleens nooit nauwkeurig zou kunnen worden vastgesteld vanwege het "ongekend" grote aantal stembiljetten dat dit jaar "ongevraagd" naar kiezers wordt gestuurd.

Twitter plaatste een uitroepteken onder de tweet met een link naar een tekst waarin wordt uitgelegd hoe veilig per post kan worden gestemd. Het socialmediabedrijf heeft al vaker tweets van Trump van een mededeling voorzien, ook over dit onderwerp. De fervente twitteraar zegt al langer dat stemmen per post erg fraudegevoelig is, terwijl verkiezingsfraude volgens experts nauwelijks voorkomt in de VS.

Twitter maakte vorige week bekend zijn beleid tegen berichten die zijn bedoeld om het vertrouwen in de Amerikaanse verkiezingen te ondermijnen vanaf donderdag aan te scherpen. Misleidende of onjuiste informatie wordt verwijderd of voorzien van een waarschuwing. Dat geldt bijvoorbeeld voor onbewezen theorieën over verkiezingsfraude of misleidende informatie over de uitslagen.

Ook liet het sociale mediaplatform in aanloop naar de presidentsverkiezingen weten de beveiliging van de accounts van onder meer bekende politici, politieke partijen en journalisten op te gaan schroeven. Zo gaat Twitter controleren of het wachtwoord van de betreffende gebruikers sterk genoeg is. Is dat niet het geval, dan wordt hen verzocht een nieuwe te bedenken.

In juli kaapten hackers tientallen prominente Twitterprofielen, waaronder die van de Amerikaanse presidentskandidaat Joe Biden en zakenmensen als Bill Gates en Elon Musk. Volgens Twitter hadden de daders gegevens van nietsvermoedende medewerkers van het bedrijf ontfutseld en gebruikt om door te dringen in de interne systemen. Op diverse accounts van beroemde mensen verschenen berichten met de oproep om bitcoins over te maken naar een virtuele rekening.

Meer uit Buitenland

Zelensky geeft hoop op Amerikaanse Tomahawk-raketten niet op

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt nog steeds op Amerikaanse Tomahawk-langeafstandsraketten in de strijd tegen Rusland. "Het is goed dat president Trump geen nee heeft gezegd, maar voor vandaag ook geen ja", aldus Zelensky in een interview na zijn ontmoeting met Trump in het Witte Huis.

3 uur geleden
Politieagenten gewond bij protest tegen Trump in Colombia

BOGOTA (ANP/AFP) - Vier politieagenten in de Colombiaanse hoofdstad Bogota zijn gewond geraakt nadat demonstranten buiten de Amerikaanse ambassade pijlen en explosieven afvuurden tijdens een protest tegen het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump.

4 uur geleden
Trump stapt naar Hooggerechtshof om troepeninzet Chicago

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft het Hooggerechtshof vrijdag gevraagd uitspraken van lagere rechtbanken op te heffen die de inzet van de Nationale Garde in Chicago blokkeren.

4 uur geleden
Axios: Trump wees verzoek Zelensky om Tomahawk-raketten af

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het verzoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky om Tomahawk-raketten te leveren afgewezen. Dat meldt Axios op basis van twee anonieme bronnen. Trump zou hebben gezegd dat hij "voorlopig niet van plan is" de langeafstandsraketten te leveren.

4 uur geleden
Trump kort gevangenisstraf voormalig congreslid George Santos in

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de gevangenisstraf van voormalig Republikeins parlementariër George Santos ingekort. Santos werd in april tot ruim zeven jaar celstraf veroordeeld voor oplichting en identiteitsfraude.

4 uur geleden
ICC wijst beroep Israël af over arrestatiebevel Netanyahu

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) heeft het verzoek van Israël afgewezen om in beroep te gaan tegen de arrestatiebevelen voor premier Benjamin Netanyahu en voormalig minister van Defensie Yoav Gallant.

4 uur geleden
Israël: Hamas heeft lichaam overleden gijzelaar overgedragen

GAZA (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft gemeld dat het lichaam van een gijzelaar is overgedragen aan het Rode Kruis in Gaza. "Volgens informatie verstrekt door het Rode Kruis is een kist met stoffelijk overschot van een overleden gijzelaar in hun bewaring overgedragen en onderweg naar IDF-troepen in de Gazastrook", aldus het leger op X.

4 uur geleden