Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw aanhoudingen na verijdelde explosies in Alblasserdam

Opnieuw aanhoudingen na verijdelde explosies in Alblasserdam

ALBLASSERDAM (ANP) - Twee Rotterdammers van 18 en 20 jaar zijn aangehouden omdat ze een sturende rol zouden hebben gespeeld bij twee pogingen om een explosief af te laten gaan bij een woning in Alblasserdam, begin december. Bij de jongste van de twee is een vuurwapen gevonden, meldt de politie zaterdag.

Eerder werden al drie mensen aangehouden, een 29-jarige man uit Dordrecht en twee jongens van 15 en 16 jaar uit Zwijndrecht en Rotterdam.

In de nacht van 7 op 8 december zag een bewoner van de Frederik Hendrikstraat dat er een vuurwerkbom bij haar huis werd gezet. Ze wist de verdachte te verjagen voordat het zelfgemaakte explosief afging.

Later die nacht zagen getuigen een auto met drie inzittenden, die vuurwerk in de auto hadden liggen en materiaal waarmee een explosief zou kunnen worden gemaakt. Zij werden aangehouden.

Meer uit Binnenland

Koning Willem-Alexander in Antillen vanwege jubileum Aruba

ORANJESTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander is woensdag in alle vroegte aangekomen op Aruba. Hij bezoekt het eiland omdat het veertig jaar een zelfstandig land binnen het Koninkrijk der Nederlanden (1986-2026) is en vijftig jaar een eigen vlag en volkslied (1976-2026) heeft. Ook brengt de koning een bezoek aan CuraƧao. Daar gaat hij in gesprek met vertegenwoordigers van de lokale gemeenschap over de geopolitieke spanningen in de regio.

5 minuten geleden
Goede opkomst bij nachtelijk stemmen in meerdere gemeenten

DEN HAAG/ARNHEM/CASTRICUM (ANP) - Het nachtelijk stemmen had in Den Haag om 01.00 uur al meer stemmers getrokken dan in de hele nacht in 2018. Dat zei een woordvoerster van de gemeente.

1 uur geleden
JA21-fractievoorzitter Kreuger doet aangifte van mishandeling

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger heeft in de nacht van dinsdag op woensdag aangifte gedaan van mishandeling. Dat meldt de Amsterdamse JA21-fractie op X.

1 uur geleden
Grote brand in Etten-Leur, opgeschaald naar grip 1

Etten-Leur (ANP) - In een appartementencomplex aan de San Francescolaan in Etten-Leur is in de nacht van dinsdag op woensdag een grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer heeft opgeschaald naar grip 1. Het gebouw wordt ontruimd.

1 uur geleden
De Mos ontkent niet-Nederlandssprekende flyeraars in te huren

TILBURG (ANP) - Richard de Mos van Hart voor Den Haag ontkent mensen in te huren om te flyeren. "Dat is klip-en-klare onzin", zei hij na afloop van het NOS-slotdebat in LocHal in Tilburg in reactie op een video van het linkse platform Left Laser waarin wordt gesuggereerd dat De Mos Bulgaren betaalt voor campagnewerkzaamheden. In de video is te zien dat mensen die geen Nederlands spreken, flyeren voor de partij van De Mos. In het partijprogramma van Hart voor Den Haag staat onder meer de wens om immigranten uit te sluiten van bijstand als ze weigeren Nederlands te leren.

3 uur geleden
Eerste stembureaus openen om middernacht

DEN HAAG (ANP) - Over een uur gaan de eerste stembureaus open. Vanaf 00.00 uur kunnen kiezers hun stem voor de gemeenteraadsverkiezingen onder meer uitbrengen in Arnhem, Den Haag en Zwolle. Vanaf 07.30 uur gaan de meeste andere stemlokalen open, al wijken de openingstijden op sommige locaties af.

5 uur geleden
Jumbo haalt diepvriessperziebonen uit winkels na vondst muizen

VEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo haalt de voorraad gebroken en hele diepvriessperziebonen van het huismerk uit de winkels, nadat dinsdag verhalen naar buiten waren gekomen dat er dode muizen tussen de bonen lagen. De super bevestigt een bericht van NU.nl dat de maatregel uit voorzorg wordt genomen en er geen gevaar is voor de gezondheid.

6 uur geleden