Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw aanhoudingen bij protesten tegen mobilisatie Rusland

Opnieuw aanhoudingen bij protesten tegen mobilisatie Rusland

MOSKOU (ANP/DPA) - In meerdere steden in Rusland zijn mensen zaterdag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het besluit van president Vladimir Poetin een deel van de bevolking te mobiliseren voor de strijd in Oekraïne. Burgerrechtenorganisaties meldden dat de ordetroepen actievoerders hebben opgepakt, maar ze noemden geen aantallen.

De betogingen zijn onder meer in steden in het uiterste oosten van het land, zoals Novosibirsk, Tomsk en Irkoetsk. De actievoerders lopen met borden met daarop teksten als 'wij zijn geen vlees'. Voor later op zaterdag zijn ook betogingen in Moskou en Sint-Petersburg gepland.

De Russische burgerrechtenorganisatie OVD-Info meldde na betogingen tegen de mobilisatie woensdag dat in 38 steden in totaal 1386 mensen waren opgepakt. Vooral in Sint-Petersburg (541 arrestaties) en Moskou (509 aanhoudingen) zou zijn gedemonstreerd tegen de beslissing van Poetin om 300.000 reservisten op te roepen.

Meer uit Buitenland

Kremlin: Witkoff snel naar Rusland voor onderhandelingen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zal binnenkort Rusland aandoen, meldt een Kremlinverslaggever op gezag van Witkoffs Russische evenknie, Kirill Dmitriev.

19 minuten geleden
FT: EU overweegt Draghi of Merkel voor gesprekken met Poetin

LONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.

1 uur geleden
Xi begroet Poetin in Grote Hal van het Volk in Beijing

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.

2 uur geleden
Kunstveilingen in New York maken comeback met recordprijzen

NEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.

6 uur geleden
Venezuela laat voor vrijdag 300 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.

6 uur geleden
Poetin met ceremonieel onthaal in China aangekomen

BEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.

13 uur geleden
Laatste livestream van Gaza-vloot weggevallen na onderschepping

MARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.

13 uur geleden